Kılıçdaroğlu'dan Alaattin Çakıcı'nın tehdit mektubu hakkında açıklama

Kılıçdaroğlu, anayasa çalışması iddiaları hakkında, "Anayasa çalışması yapmadık ki arkadaşlar, öyle bir çalışma olsa elimizde metin olur" dedi. lideri Kılıçdaroğlu, Çakıcı'nın tehdit ve hakaret içeren mektubu hakkında soruyu da yanıt verdi.

18.11.2020 13:16 | Son Güncelleme : 18.11.2020 19:49

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinin ardından açıklama yaptı.

Alaattin Çakıcı'nın kendisine yönelik mektubuna yanıt veren CHP lideri, "Ben Erdoğan'ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli'yi eleştiriyorum, yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Nasıl bir hale geldik? Devlette liyakatın çöktüğü yerde bir süre sonra devlet organize suç örgütü haline dönüşebilir. Bana cevap verecek olan sayın Bahçeli veya arkadaşlarıdır. Ciddiye alınacak bir olay değil. Bizim ruhumuzu oluşturan temel öğe kuvayi milliyedir. Çakalların olduğu yerde kimse bize bir şey söyleyemez" dedi. 

Kılıçdaroğlu, anayasa çalışması iddiasıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

"Az önce sayın genel başkan, arkadaşlarıyla beraber güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda yaptığı çalışmayı, bütün siyasi partilere vereceğini ifade etti. Yani bu ülkenin yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Huzura ihtiyacı var. Bütün bunları omurgası güçlü bir anayasa ile sağlayacağız. Anayasa çalışması, Ali ile Veli ile yaptınız, bu tartışmaların sebebi ne. Evet, Millet İttifakı olarak bir araya geldik. Anayasa çalışması yapmadık ki arkadaşlar, öyle bir çalışma olsa elimizde metin olur. İlkeleri belirlemek için konuştuk. Bu neden bu kadar tartışılıyor onu da anlamıyorum. Bu ülkenin insanı, güçlü bir parlamenter sistemi getirmeye kararlı. Anayasa değişikliği bu ülkede bir toplumsal uzlaşma ile olur. Vesayetle anayasa yapılmaz." 

CHP'DEN ALAATTİN ÇAKICI'NIN TEHDİTLERİNE İLİŞKİN YENİ AÇIKLAMA

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Saat 18.45. Şu ana kadar bekledik. Mafya bozuntusunun tehditlerine, hakaretlerine ne Saray’dan ne de Sarayın Bekçisi’nden en ufak bir tepki gelmedi. Öyle anlaşılıyor ki, bu mafya bozuntusundan medet umuyorlar. Çünkü sükut, ikrardan gelir.

Şiir okuduğu için hapse düşmesini siyasi yaşamı boyunca bir demokratik mağduriyet olarak sömüren Tek Adam’ın iktidar ortağı, son olarak muhbirliğe soyunup Genel Başkanımız’ın çeşitli konuşmalarını suç unsuru olarak lanse edip, hakkında tetikçi savcılara fezleke düzenlettiler.

Tüm bu hukuk, vicdan ve ahlak dışı saldırılarından hiçbir netice elde edemeyince de son olarak bir süre önce özel bir afla cezaevinden çıkardıkları, çete yöneticisi ve mafya bozuntusu tetikçilerine edepsizlik yaptırarak, seviyesiz siyasetlerinin üzerine tüy diktiler.

Muhalefeti susturmak için her yola başvuran Saray ve Bekçisi sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir. Devletin içine çöreklendirdikleri Saray Vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kifayet etmeyince, saray vesayetini mafya bozuntularıyla tahkim etmeye çalışıyorlar.
Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı Mafyadır. Mafyalı Cumhur ittifakı artık tam bir şer ittifakıdır.

Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu sadece basit bir maşadır. O’nu özel afla cezaevinden çıkartan ve O’nun üzerinden siyasi rakiplerine gözdağı verebileceğini düşünen Şer İttifakının iki patronu esas sorumlulardır.

Bu yaşananlar, ülkemizi içine soktukları devlet krizinin zirve yaptığı yerdir.
Saray ve Bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.  Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza olan inancımızı pekiştirir.

Biz ne emperyalizme, ne istibdada, ne de eşkiyaya pabuç bırakırız.
18 yıldır unuttuğunuz ama bugünlerde Atlantik üzerinden esen rüzgarlar değişince dilinize pelesenk ettiğiniz hukuku derhal çalıştırın!
Savcıların görevlerini yapmalarını, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor