Karar Resmi Gazete'de: Kahramanmaraş depreminden etkilenen öğrencilerden öğrenim ücreti alınmayacak 

Filistin OHAL Gündem haberleri
Karar Resmi Gazete'de: Kahramanmaraş depreminden etkilenen öğrencilerden öğrenim ücreti alınmayacak 

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sebebiyle, kendisi veya ailesi OHAL ilan edilen illerde oturan üniversite öğrencilerinin ve OHAL bölgesinde örgün öğretim gören öğrencilerin, öğrenim ücretlerinin devlet tarafından karşılanmasını içeren Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 6 Şubat depremleri nedeniyle ailesi veya kendisi OHAL ilan edilen illerde ikamet eden üniversite öğrencileri ile OHAL bölgesinde örgün öğretimine devam eden öğrencilerden öğrenim ücreti ve katkı payı alınmayacak. Ayrıca 2023 -2024 Öğretim Yılı için ikinci öğretim ücretini ödemiş öğrencilerin ise ödediği miktar yükseköğretim kurumları tarafından iade edilecek.

FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLERDEN DE ALINMAYACAK 

Söz konusu karara göre ayrıca 2023 -2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi'nde ailesi veya kendisi Filistin'in Gazze şehrinde ikamet eden ve Türkiye'deki herhangi bir yüksek öğretim kurumunda eğitimine devam eden önlisans ve lisan öğrencilerinin ödemesi gereken öğrenim ücreti de devlet tarafından karşılanacak.

 

Kaynak: DHA