İYİ Partili Dikbayır'dan İmamoğlu ve Yavaş açıklaması: Bizim sanıyorduk, değillermiş

Meral Akşener İYİ Parti CHP Kemal Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu
İYİ Partili Dikbayır'dan İmamoğlu ve Yavaş açıklaması: Bizim sanıyorduk, değillermiş

İYİ Parti lideri Akşener'in masadan kalkması ve CHP'li iki belediye başkanına adaylık çağrısı yapmasına ilişkin İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır'dan açıklama geldi. Dikbayır, İmamoğlu ve Yavaş için "Biz bu belediye başkanlarını bizim zannediyorduk, maalesef değilmiş" dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmeyerek masadan ayrılması siyaset kulislerini hareketlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır'dan sürece ilişkin çarpıcı açıklamalar geldi.

Dikbayır, katıldığı televizyon yayınında"1.5 yıl içinde Kılıçdaroğlu'nun söylemleri var. Biz istişare ile karar alacağız... Özellikle 6 liderin oy birliği ile alacağı karar... Biz Kılıçdaroğlu'nun hiçbir zaman bu kadar sert ve dayatmacı olacağını düşünmedik. Bu kadar çalışmalar yapıldı. Kelimelerin üstünde çalışıldı günlerce. En önemli aday konusunda istişare yapılmaz mı? Biz bunu bekledik" dedi.

'MERAL AKŞENER MASADAN KALDIRILDI'

"Kemal Bey'in bu kadar direteceğini kimse düşünmedi." diyen Dikbayır, "Bizim anlamadığımız şu: Biz bir şey istemedik... Tek bir talebimiz yok. Tek bir arzumuz var. Seçimi alabilecek aday belirlemek. Biz masadan kalkmadık, kaldırıldık. Meral Akşener masadan kaldırıldı. O masadan kendisi de kalkmadı. Biz Genel İdare Kurulu olarak karar aldık. Biz Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemiyoruz dedik toplantıdan sonra" şeklinde konuştu.

Dikbayır, "Biz Kemal Bey'in rakamlarla hareket edeceğini düşündük. Toplantıya giriyorlar, Temel Bey, Gültekin Bey'den başlıyor adaylıkla ilgili. Kemal Bey, Kemal Bey, Kemal Bey denilerek ilerleniyor... Söz genel başkana geliyor" ifadelerini kullandı.

'BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ BİLİYORDUK'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a adaylık çağrısına ret yanıtı gelmesiyle ilgili konuşan Dikbayır, "Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu CHP rozetini taşıyor ama biz bizim belediye başkanlarımız biliyorduk. Emeğimiz var, seçmenimiz oy attı. Ben bunların görevlerine devam etmeli kısmına da doğru bulmuyorum" dedi.

İBB seçimleri sürecinde CHP ile İYİ Parti'nin birlikte çalıştığını söyleyen Dikbayır, "Sandık üzerinde miting yaptık. Biz çadır attık İstanbul'a. Biz bu belediye başkanlarını bizim zannediyorduk, maalesef değilmiş" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Global TV

iyi parti Meral Akşener CHP Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş