"İYİ Parti" haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ümit Özdağ'ın partiden ihraç edilmesinin, mahkeme kararı ile iptal edilmesine ilişkin açıklama yaptı.
Mahkeme tarafından İYİ Parti'den ihracı durdurulan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, açıklamalarda bulundu. Özdağ, "Bana tehditler geliyor, mahke..
Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihracına ilişkin Disiplin Kurulu kararını iptal etti.
CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan ortak açıklamada, "Millet İttifakı üyesi partilerimizin ilkeli ve kararlı yol yürüyüşü büyük emek ve mücadeleyle devam..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'da Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk etabının açılış törenine..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Gerek ekonomide gerekse hukuk alanında reforma elbette ihtiyaç var. Türkiye'de bir reform yapılmaya ihtiyaç var ama..
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, koronavirüse yakalandı. Yılmaz, durumunun iyi olduğunu belirtti.
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "'Masa kur' demedik, 'Evine dön' dedik. Bir kez daha diyorum. Dön evine, bitsin bu çile" çağrısına İYİ Parti lideri Meral Akş..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.
Meclis'te kabul edilen 2021 bütçesini eleştiren İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Üzülerek ifade etmek istiyorum ki; 2021 yılı bütçesi, milletimizin derdine..
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir şey konuşmadıklarını belirterek "Ben Türki..
İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ, Jülide Ateş'in sorularını yanıtladı. Özdağ, "2011'de Pensilvanya'da bana yönelik bir operasyon yapılması emrini Fetu..
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Selahattin Demirtaş' çıkışını hatırlatarak "Gerçek anlamda terörist diyorsa, terörist..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık'ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.
İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Murat Gök (45), evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 
 İYİ Parti ve CHP'nin liderleri Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu, düzenledikleri ortak basın toplantısında erken seçim çağrısı yaptı. Her iki genel baş..
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Alman fırkateyninin, Akdeniz'de Türk gemisine yönelik hukuksuz aramasına tepki gösterdi, hükümete çağrı yaptı.
Gaziantep'te  İYİ Parti il yönetiminde görevli ve eski dönemde görev yapmış 10 kişi partiden istifa etti. İstifa edenler yaptığı açıklamada İYİ Parti'ye FE..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine ilişkin, "Savcılığın soruşturma açtığı..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüs salgınına yönelik açıklanan yeni tedbirlerin yetersiz olduğunu söyleyerek, "Hiç vakit kaybetmeden 14 gün..
İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'ın Meral Akşener'e sunduğu savunma metni ortaya çıktı. İşte Özdağ'ın savunma metninin tamamı.
Meral Akşener, Ümit Özdağ'ın partiden ihraç edilmesiyle ilgili, "Beni, partimizi ve başkanlık divanımızın yarısını itham eden, iftira boyutunda pek çok söy..
İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti Disiplin Kurulu tarafından oy birliğiyle partisinden ihraç edildi.
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk İYİ Parti'den istifa etti.
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Merkezi'ne savunmasını verdi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur." dedi. 
İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "İYİ Parti'nin gizli ilişkileri ve ajandaları yoktur. Özellikle HDP'nin içinde bulunduğu bir anayasa görüşm..
AK Parti ve İYİ Parti arasında yeni bir anayasa için gizli görüşme yapıldığı iddiasını ortaya atan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'a, AK Parti S..
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Vatandaşa akıl verme, destek ver. Devlet, 'Ben vatandaşımın yanındayım, gelin birlikte..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir'deki depremin ardından Meclis'in harekete geçmesi gerektiğini belirterek, "Herkes elini taşın altına koymak zo..
İYİ Parti Disiplin Kurulu'na sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, karar tepki gösterdi. 
İYİ Parti'de disipline sevk edilen Ümit Özdağ, partinin Genel Başkan Yardımcısı Erdem'in FETÖ ve Leyla Zana paylaşımlarını işaret ederek "Türk Milliyetçile..
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, açıklamaları sebebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kendi iktidarını kurtarmak için, Peygamberimize hakaret etmeyi, Müslümanlara hakaret etmeyi mübah gören, Emmanuel M..
İYİ Parti'de 81 il başkanı, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın ihracı için genel merkeze dilekçe verdi. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, "İl baş..
İYİ Parti'de 81 il başkanının yarın İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın ihracı için genel merkeze dilekçe vereceği iddia edildi. İYİ Parti Grup Başkanı İsm..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üç yıl önce vefat eden ağabeyi Nihat Gürer'in ismini taşıyan parkın açılışını gerçekleştirdi. Akşener, açılış sırası..
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisine yönelik İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, "FETÖ'cü" iddiası hakkında suç duyurusunda bulundu.
İYİ Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, "Yargı mensupları tweet atamazlar. Devlet kurumları, arasında tweet atarak kendi itibarına su..
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Hatay ve Kahramanmaraş'taki orman yangınlarına işaret ederek, "Bu işin arkasında, hayata ve insana dair ne varsa düşman ola..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde, sosyal medya hesabından gözaltına alındığını duyurdu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "oy verilmeyecekler" listesine tepkili milletvekilleriyle görüşecek.
Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener,  "Bugün, Türk tarihi yeni bir mücadeleye, yeni bir dirilişe sahne oluyor. Gözümüz gön..
Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İYİ Partili bazı milletvekillerine yönelik "Yakında siz de gelirsiniz, grup kuracak sayıya ulaşırız" sözlerine..
İYİ Partili 14 milletvekili, ortak mutabakat metni hazırladı. Bildiriye imza atan milletvekillerinin, kongrede yaşananları protesto ederek İYİ Parti Meclis..
İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk, "İlk 75'te de Olsa Tercih Edilmeyecekler" listesiyle ilgili yaptığı açıklamada "Genel başkanımızın iradesine yapılmış..
Sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı iddiasıyla Levent Özeren (55) hakkında hazırlanan iddiana..
İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı'nda konuşan Meral Akşener, "Her türlü engele, her türlü tuzağa, her türlü iftiraya rağmen biz hâlâ buradayız! Ve dimdik ayakt..
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Kayseri'nin İncesu Belediye Başkanı İYİ Parti'li Mustafa İlmek ve 5 ilçe belediye meclis üyesi, partilerinden istifa ederek, AK Parti'ye geçti.
'Beştepe'ye giden CHP'li' iddialarıyla ilgili konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Kim..