Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan iptal edilen KPSS'ye yönelik açıklama

ÖSYM KPSS Fahrettin Altun Gündem haberleri
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan iptal edilen KPSS'ye yönelik açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şaibeli soru skandalının ardından iptal edilen KPSS'ye ilişkin açıklamada bulundu. Altun, "Kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir." dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şaibeli soru skandalının ardından iptal kararı alınan KPSS'ye ilişkin açıklamada bulundu. 

Açıklamada Altun, "2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir.

KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracaktır." ifadelerine yer verdi.

Altun, "Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için 'KPSS sonucu geçerlilik süresi' bir sonraki KPSS ile son iki yılın sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak." diye ekledi. 

 

Kaynak: DHA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun KPSS OSYM