"ÖSYM" haberleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2020-YÖKDİL/2) sonuçları açıklandı.
İstanbul'da ÖSYM, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen ALES gerçekleştiriliyor. Sınava giren adayların bazıları sınavın yapılacağı okul..
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü E..
2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES/2) için sınav yerleri belli oldu.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvurularının 4 Şubat-2 Mart tarihleri arasında yapılacağ..
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarından T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi olanların, başvuru merkezlerine..
ÖSYM tarafından 2020-TUS 2. Dönem ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin sitesinden açıklandı.
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, KPSS-2020 branş sıralamasında güncelleme yapıldığını duyurdu.
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2021'e ertelenen sınavlara girecek adayların 21-22 Ocak'ta sınav merkezi tercihlerini güncelleyebileceğini duyurdu.
ÖSYM, 22 Kasım'da gerçekleştirilen 2020-KPSS Ortaöğretim sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıkladı.
ÖSYM Başkanı Aygün, 2020-DGS ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kapsamında adayların ek tercihleri alınmaya başladı.
Binlerce kişinin beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans sonuçları açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek.
2020 DGS yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sonuç..
ÖSYM tarafından 6 Aralık'ta yapılacak ALES/2 (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) için başvurular alınmaya başladı.
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, DGS tercihlerinin 25 Eylül-2 Ekim tarihler arasında osym.gov.tr'den yapılacağını açıkladı.