"KPSS" haberleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, bu yıl yapılacak KPSS merkezi yerleştirme takvimini açıkladı. KPSS-2021/1 merkezi yerleştirmeleri için 1-8..
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, KPSS-2020 branş sıralamasında güncelleme yapıldığını duyurdu.
KPSS-2020/2 merkezi yerleştirme aday tercih işlemleri 30 Aralık 2020-7 Ocak 2021 arasında yapılacak.
ÖSYM, 22 Kasım'da gerçekleştirilen 2020-KPSS Ortaöğretim sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıkladı.
KPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 7 bini hemşire olmak üzere 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.
KPSS Ön Lisans sonuçları, ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı.
ÖSYM, dört yıllık üniversite mezunu memur adaylarının katıldığı 2020 KPSS Lisans sınavı başarı sıralamasını açıkladı. Adaylar, kendileri ile aynı alanda sı..
Antalya'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen (KPSS) girecek adaylar, kapıda metrelerce kuyruk oluşturdu. Sınava geç kalanlar alınmazken, 3 d..
Binlerce kişinin beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans sonuçları açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, KPSS sorularında farklılık iddialarına işaret ederek, "Soru kitapçıkları ve yayımlanan sorular arasında farklar o..
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 2011 KPSS soruşturması kapsamında, 51 kişi gözaltına alındı.
KPSS'ye kol saati ve yüzükle girdiği için Veysel Gündoğan'ın sınavının geçersiz sayılmasını mahkeme hukuka aykırı buldu. Kararın bozulması için yapılan tem..