CHP'li Özgür Özel: Mazbatayı aldığım gün ilk ziyaretimi Hatay'a gerçekleştireceğim

CHP Özgür Özel Gündem haberleri
CHP'li Özgür Özel: Mazbatayı aldığım gün ilk ziyaretimi Hatay'a gerçekleştireceğim

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, 4-5 Kasım'da yapılacak 38. Olağan Kurultay'a ilişkin konuştu. "O salondan 1200 seçilmiş delegemizle el ele, omuz omuza çıkacağım." diyen Özel, "Mazbatayı aldığım gün ilk ziyaretimi Hatay'a gerçekleştireceğim" diye ekledi.

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde CHP İl Başkanlığı binasının yıkılması nedeniyle Akasya Mahallesi'nde oluşturulan CHP İl Koordinasyon Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyerek kritik açıklamalarda bulundu. 

Özel, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Kurultay süreciyle ilgili illerde ziyaretlerde bulunduklarını ve bu kapsamda Hatay'a geldiklerini ifade eden Özel, depremde kentin çok büyük kayıp verdiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaretinde kente yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi aldığını aktaran Özel, "Atatürk'ün emanet ettiği bu şehri tarihi dokusuna sahip çıkarak ayağa kaldırmak, şehrin kültürel yapısını koruyarak, kutsal dinler açısından anlamını muhafaza ederek, yan yana birlikte yaşama kültürünü koruyarak, demografisine müdahale edilmesine izin verilmeksizin Hatay'ı gündemde tutmak hepimizin boynunun borcudur." diye konuştu.

Özel, 4-5 Kasım'da 38. Olağan Kurultay'ı yapacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Gençleşerek, birleşerek, güçlenerek, inancımızı artırarak, üzerimizdeki ölü toprağını silkerek, geleceğe umutla bakarak bu kurultay salonundan birlik ve beraberlik içinde, bir kişiyi kaybetmeden Sayın Genel Başkanımıza gerekli saygıyı ve vefayı göstermiş ve gösterecek olarak hep bir arada çıkacağız. O salona 41 il başkanıyla girsem 81 il başkanı ile çıkacağım. O salondan 1200 seçilmiş delegemizle el ele, omuz omuza çıkacağım. O salondan çıktıktan sonra hem bir sembolik önemi olduğunu düşündüğüm için hem de daha sonra ne yapacağımızı göstermesi açısından burada söylüyorum ki ilk ziyaretimi genel başkan olarak, mazbatayı aldığım gün Hatay'a gerçekleştireceğim."

Basın açıklamasının ardından Özel, partililerle görüştü.

 

Kaynak: AA

Özgür Özel CHP