Bodrum'da plaja beyaz kum serme hazırlığı yapan otele idari yaptırım

Muğla Bodrum Gündem haberleri
Bodrum'da plaja beyaz kum serme hazırlığı yapan otele idari yaptırım

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir otelin, sahile beyaz kum sermek için hazırlık yaptığı ihbarı üzerine ekipler harekete geçti. 13 çuval beyaz kum bulan ekipler, otele idari yaptırım uyguladı.

Bodrum'da, sahile beyaz kum dökme hazırlığı yapan otelin işletmecilerinin planları su yüzüne çıkarıldı.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Bürosu ekipleri, sezon hazırlıklarını yapan turizm tesislerinde kıyı denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bodrum'da plaja beyaz kum serme hazırlığı yapan otele idari yaptırım - Resim : 1

Gümbet Koyu'nda bir otelin sahile beyaz kum serimi yapıldığı ihbarını alan belediye ekipleri, bölgede inceleme başlattı. Yapılan incelemeler neticesinde, 13 çuval içinde niteliği belirlenemeyen beyaz kum olduğu, serim için sahilde gerekli düzenlemelerin yapıldığı ancak sahile herhangi bir serim işlemi henüz yapılmadığı tespit edildi. Belediye ekiplerinin incelemeleri sırasında ilgili firma ve otel işletmecilerinin herhangi bir izinlerinin bulunmadığı belirlendi. Yerinde yapılan kontrollerde çuvallardaki beyaz kum ile ilgili olarak yapılan çalışmalar, tutanak altına alınarak idari yaptırım uygulandı. İncelemelerin ardından beyaz kum dolu çuvallar, belediye ekipleri kontrolünde iş makinesi yardımıyla getirildiği TIR'a geri yüklenerek bölgeden gönderildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Sahillerimizin doğal görünümünü bozan bu tür müdahalelere geçit vermeyeceğiz. Bölgemizde, ekiplerimiz ile Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü birimlerinin denetimleri aralıksız devam ediyor. Kıyılarımızın doğallığını bozacak müdahalelere bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yasal yaptırımlarla karşılık verilecektir" dedi. 

 

 

Kaynak: DHA

muğla Bodrum Bodrum otel beyaz kum