Bir uyarı da İstanbul Valiliğinden geldi! Sağanak yağış ve fırtına etkisini sürdürecek

sağanak yağış Meteoroloji Genel Müdürlüğü Gündem haberleri İstanbul İstanbul Valiliği
Bir uyarı da İstanbul Valiliğinden geldi! Sağanak yağış ve fırtına etkisini sürdürecek

İstanbul Valisi Davut Gül, kent genelinde etkisini gösteren sağanak yağış ve fırtınaya karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Gül, İstanbul'daki yağışların yarın da sürdüreceğini bildirdi.

Sağanak yağış ve fırtına yurdu teslim aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden (MGM) yapılan 5 günlük hava tahmin raporuna göre bu hafta çok çetin geçecek.

66 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yayımlayan MGM, vatandaşları sağanak yağış ve fırtınadan dolayı meydana gelebilecek çeşitli olumsuzluklara karşı uyardı. 

BÖLGE BÖLGE SAĞANAK YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’nın Doğusu ile Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç Kesimleri, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'yu sağanak yağışlara karşı; Doğu Karadeniz, Marmara, Batı Karadeniz, Ege ve Akdeniz denizlerini de fırtınaya karşı uyardı. Fırtına beklenen tüm illerde sağanak yağış görülmesi de bekleniyor. MGM il il bölge bölge risk haritasını yayımlayarak onlarca il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yayımladı. Vatandaşlar, ani baskınlara, çatı düşmesi, ağaç devrilmesi gibi meydana gelme ihtimali yüksek tehlikelere karşı uyarıldı. 

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN FIRTINA UYARISI

İstanbul Valisi Davut Gül, kentte beklenen fırtına konusunda tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Vali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul'da devam eden yağışların yarın da etkili olmasının beklendiğini kaydetti.

RÜZGAR ETKİSİNİ ARTIRACAK

Rüzgarın etkisini artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde eseceğinin tahmin edildiğini aktaran Gül, "Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı lütfen dikkatli ve tedbirli olalım." ifadesini kullandı.

 

 

Kaynak: AA