AK Parti Sözcüsü Çelik'ten NATO paylaşımı: Türkiye kazandı

AK Parti NATO İsveç Finlandiya
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten NATO paylaşımı: Türkiye kazandı

İspanya'daki NATO görüşmelerine yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Zirve neticesinde terör örgütlerinin faaliyetlerine izin veren ülkelerin bu konuda somut adımlar atacak olmaları önemli bir kazanımdır" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İspanya'nın başkenti Madrid'deki NATO görüşmesine dair açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden "Türkiye Kazandı" etiketiyle paylaşımda bulunan Çelik, şu sözleri kullandı:

"Türkiye, NATO’nun genişlemesine önem vermekte, bunun ancak ilkeler dayanışmasıyla ve ilkesel bir işleyişle anlamlı olacağına inanmaktadır. Bazı NATO ülkeleri ise çeşitli terör örgütlerine destek vererek en başta NATO'nun kurucu ilkeleriyle çelişmektedirler.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO’nun kurucu ilkelerini hatırlatarak bu duruma itiraz etmesi, aslında bir güvenlik örgütü olan NATO’nun doğru zeminde ve doğru şekilde işleyişini gerçekleştirecek yaklaşımı ortaya koymaktadır.

Türkiye, NATO, İsveç ve Finlandiya zirvesi neticesinde terör örgütlerinin faaliyetlerine izin veren ülkelerin bu konuda somut adımlar atacak olmaları önemli bir kazanımdır.

"TÜRKİYE TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIĞINI SÜRDÜRECEKTİR"

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu duruşla Türkiye’nin tezleri temelinde güçlü bir kazanım elde edildi. Bu kazanım aynı zamanda terörle mücadele adına ilkeli duruşa sahip her devlet ve herkes için anlamlıdır.

Türkiye, küresel barış ve istikrar adına terörle mücadele ilkesine bağlı kalacak, alınan kararların somut yansımalarını takip edecek ve terörle mücadele kararlılığını sürdürecektir."

 

Kaynak: AA

İspanya NATO Ak Parti Ömer Çelik İsveç Finlandiya