Yüzlerce kişi Rusya'da kaybolan çocuk için seferber oldu

Ailesiyle birlikte doğa yürüyüşü sırasında kaybolan 9 yaşındaki çocuk için düzenlenen Rusya'daki geniş çaplı arama-kurtarma operasyonunda çocuğa 2 gün sonra canlı olarak ulaşıldı

Yüzlerce kişi Rusya'da kaybolan çocuk için seferber oldu

Rusya’da Ural Dağları’nda ailesi ile birlikte doğa yürüyüşüne çıkan 9 yaşındaki çocuk kayboldu. Çocuğun kaybolduğunun fark edilmesinin ardından aile ve yürüyüşe katılan 15 kişi, kendi imkanlarıyla çocuğu aramaya başladı.

Grup, çocuğa ulaşamayınca Rusya Acil Durumlar Bakanlığına haber verdi. Bakanlık tarafından 942 kilometrelik alanda düzenlenen arama-kurtarma operasyonuna, 195 kurtarma ekibi, 2 Mİ-8 tipi helikopter ve insansız hava aracı (İHA) katıldı. Operasyonun 2’nci gününde kayıp çocuğun yeri İHA tarafından tespit edildi.

Bir nehir yatağının hemen yanında görülen çocuğa, hem karadan hem de havadan ekipler sevk edildi. Bölgeye ulaşan ekipler, helikopterden sarkıtılan halat yardımıyla çocuğu helikoptere çıkararak, hastaneye sevk etti. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu ve kontrollerin ardından ailesine teslim edildiği bildirildi.

Kaynak: İHA

Rusya