"Rusya" haberleri

Rusya'da bir kişi önündeki yaşlı adama sebepsiz yere tekme attı. Saldırgan, yaşlılıktan dolayı yavaş hareket eden adamı önünde engel olarak görüp tekme ata..
ABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği, Eski Başkan Barack Obama döneminde Dışişleri Bakan Yardımcılığı..
Buzla kaplı olması nedeniyle deniz taşımacılığının her yıl Temmuz ve Kasım ayları arasında yapılabildiği Kuzey Buz Denizi'ni tarihte ilk kez bir gemi kış m..
AB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırdı.
Rusya'nın Nizhny Novgorod bölgesindeki kimyasal fabrika çevresinde bulunan başıboş köpeklerin renginin maviye dönmesi herkesin ilgisini çekmiş, bir yandan..
Rusya'da bir sürücünün el frenini çekmeyi unuttuğu kamyon duvarı yıkarak bir kafeye girdi. Kafede oturan müşteriler kamyonu görünce panik içerisinde kaçmay..
Rusya, ülkede H5N8 kuş gribi görüldüğünü duyurdu. Böylece H5N8 virüsünün insanlara geçtiği ilk defa teyit edilmiş olundu.
Moskova Temyiz Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kamuoyu önünde en fazla bilinen muhaliflerinden Yolsuzlukla Mücadele Fonu kurucusu Aleksey..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin ile Liberal Demokrat Partisi'ni..
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da partilerini temsil eden muhalefet liderleri ile telekonferans yoluyla toplantı yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir..
İran İslam Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti temsilcileri tarafından Astana formatında 16-17 Şubat'ta Soçi'de düzenlenen uluslararası t..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un yaptırımlar uygulanması halinde AB ile ilişkileri koparmaya hazır olduklarını söylemesinin ardından, Kremlin Sözcüs..
Rusya'da bilim insanları, buzullarda 50 bin yıla kadar zarar görmeden bugüne ulaşmış hayvan fosillerinden alınan örneklerle tarih öncesi virüsleri tespit e..
Rusya'nın ev sahipliğinde Türkiye, İran, Esad rejimi, Suriye muhalefetinden heyetlerin yanı sıra Birlemiş Milletler (BM) temsilcilerinin katıldığı "Suriye"..
Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Clubhouse'a davet etti, Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov konuya ilişki..
Karşılıklı açıklamalarla gerilen ilişkilerin ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa'ya ılımlı mesajlar vererek, "Avrupa'dan hiçbir yere gitm..
"Bu gece Clubhouse'dayım" diye tweet atmasıyla sohbet uygulamasını alt üst eden Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladi..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı güçlerin Rus muhalif Aleksey Navalny'ı Rusya'da olumsuz ekonomik koşulların ortaya çıktığı bu dönemde özellikle k..
Rusya'nın Dzerzhinsk kentinde terk edilmiş bir fabrikanın yakınındaki kimyasal atıklardan dolayı köpeklerin renklerinin maviye döndüğü öne sürüldü.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ekonomisinin hassas alanlarını riske atacak yaptırımlar uygulanması halinde AB ile ilişkileri koparmaya hazır o..
Rusya'da yangın çıkan apartmana ulaşan iki polis memurundan biri, kapıyı açamayınca yanan daireye balkondan girdi. Balkona tırmanarak kapıyı açan polis, iç..
Rusya'da ve KKTC'de birçok kadına tecavüz eden ve KKTC'de hapis yatan Rus eski polis müfettişi Alexander Satlaev hapisten firar etmişti. Satlaev Girne'de s..
Rusya'da bir aileyi dehşete düşüren olay yaşandı. Çiftin doğum sırasında öldüğü belirtilen ikiz bebeklerini defnetmeleri sırasında kefenin içinden oyuncak..
Rusya'nın gündemi haftalardır muhalif siyasetçi Aleksey Navalny'ın eşi Yulia Navalnaya'nın Almanya'ya gitti.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği (AB) ile çıkarların örtüştüğü alanlarda iş birliği kurmaya hazır olduklarını söyledi.
Josep Borrell, İnsan hakları ihlalleriyle ilgili yeni yaptırım rejimine uygun olarak Rusya'ya yönelik yaptırımların genişletilebileceğini belirtti.
Rusya, Suriye'deki en büyük hava üssü olan Hmeymim Hava Üssü'nü genişletme kararı aldı.
Rusya'nın başkenti Moskova'da bir apartmanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında 2'si çocuk, 3 kişi hayatını kaybetti.
Rusya'ya uyguladığı boykot listesine yeni bir madde ekleyerek bazı Rus televizyon kanallarına yayın yasağı getiren Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski..
Rusya'da tutuklanan muhalif lider Navalny 3,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Navalny şimdi de 2. Dünya Savaşı'nda yaralanan askere söylediği sözler ned..
Geçtiğimiz günlerde Rusya, Avrupalı 3 diplomatı sınır dışı etme kararı almıştı. Rusya'nın bu kararına Avrupa Birliği'nden tepki geldi. Avrupa Birliği (AB)..
Rus muhalif lider Navalny, Rusya'da 3,5 yıl hapis cezasına çarptırılmış, destekçileri ise sokağa dökülmüştü. Avrupa Birliği ise Navalny'nin serbest bırakıl..
Almanya'dan Moskova'ya dönüşü sonrasında gözaltına alınıp tutuklanmasının ardından Aleksey Navalny destekçileri geçtiğimiz hafta sokaklara dökülmüş, Kremli..
Rusya'da protestolara neden olan ve Putin iddialarıyla Kremlin ile karşı karşıya gelen muhalif lider Aleksey Navalny'a zehirlendiği iddiasıyla kaldırıldığı..
Rusya'da anne ile 5 aylık bebeği yolda yürüdüğü sırada, evinin balkonunda bakan bir kişi bebeğin üzerine düştü. Bebek ve düşen adam yaşamını yitirdi.
Rusya Savunma Bakanlığı, Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Dağlık Karabağ'da ateşkesin gözlemlenmesi kapsamında kurulan Türk-Rus Ortak Gözlem..
Hami Aksoy, ABD ve Rusya'nın yeni START antlaşmasını uzatmasına ilişkin, "Atılan bu önemli adımın silahların kontrolü rejiminin güçlendirilmesine ve kürese..
Rusya'nın geliştirdiği "Sputnik V" adlı koronavirüs aşısı, 20 binden fazla deneğe iki doz olarak uygulandığı denemede, aşının ilk dozundan 21 gün sonra, tü..
Rusya'da tutuklu muhalif lider Aleksey Navalny'ın zehirlendiği iddiası, tedavisi ve ardından gözaltına alınmasıyla Rusya karıştı. Navlny'ın Putin hakkındak..
Dağlık Karabağ ile ilgili Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında oluşturulan üçlü çalışma grubu ilk toplantısını Moskova'da gerçekleştirdi.
Rusya'da tutuklu muhalif lider Aleksey Navalny'ye destek için düzenlenen protestolar ikinci haftasında devam ediyor. Ülkenin birçok kentinde, binlerce kişi..
Karadeniz'in kıyısındaki saray, Rusya siyasetini karıştırdı. Aleksey Navalny'nin hazırladığı "Putin'in sarayı" belgeseli 1 haftada 100 milyon izlendi. Rus..
Rusya İçişleri Bakanlığı, yarın yapılması planlanan "Navalny'ye destek" protestolarına katılanların gözaltına alınacağını duyurdu.
Rusya'da eski eşinin oğlundan hamile kalan sosyal medya fenomeni Marina Balmasheva (35) kız çocuğu dünyaya getirdi. Tepkilere aldırış etmeyen çift, kız çoc..
Rusya'ya bağlı Özerk Dağıstan Cumhuriyeti'nde bulunan ve 2. Dünya Savaşı'nda hayatını kaybedenler için yapılan "Sonsuz Ateş" anıtında mangal yapan kişi göz..
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de..
Rus muhalif lider Navalny'nin serbest bırakılma talebi reddedilirken, ülkelerden Rusya'ya yönelik açıklamalarına tepki geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Söz..
Türkiye, İran ve Rusya tarafından Anayasa Komitesi'nin beşinci tur toplantısı marjında yapılan istişarelere ilişkin 3 ülkeden ortak açıklama yapıldı.
Almanya'daki tedavisinin ardından Rusya'ya döndüğü sırada tutuklanan Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin evine ve vakfına polis tarafından baskın yapıldı...
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, video konferans aracılığı ile katıldığı Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında yaptığı konuşmada farklı konularda k..
Rusya'nın Sibirya bölgesinde bir buzulda 40 bin yıldır korunan tüylü gergedan keşfedildi. Tüylü gergedanların yaklaşık 14 bin yıl önce iklim değişikliği ne..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz'de kendisi için 1,4 milyar dolara saray yaptırdığına yönelik iddiaları reddederek, "İddia edilen mülklerin h..
ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve başlamasının ardından Rusya ile ilk kriz yaşandı. Kremlin, ABD'yi Rusya'nın içişlerine müdahale etmekle suçladı. Rusya'dan..
Almanya'da tedavi görüp Rusya'ya döndükten sonra hapse gönderilen muhalif lider Navalny'nin serbest bırakılması için ülke çapında gösteriler düzenleniyor...
Rusya'da binlerce kişi, tutuklu Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması talebiyle gösteri düzenliyor. Göstericiler "Putin istifa", "Navalnıy'a..
Rusya'nın Krasnoyarsk kentinde devlete bağlı bir anaokulunda müfredatın bir parçası olarak okul bahçesinde soyunan minikler üzerlerine bir kova buzlu su dö..
Rusya'da her geçen gün güçlenen muhalif blog yazarları yüzünden iktidarı zor bir dönem bekliyor. Putin ve etrafındakileri "yolsuzluk" yaptıkları iddialarıy..
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda gıda stokları tükenen Rus kozmonotların yardımına ABD'li meslektaşları yetişti.
3 Kasım 2020'de yapılan seçimlerden zaferle çıkan Joe Biden, yemin ederek ABD'nin 46. Başkanı olarak göreve başladı. Tüm ülkelerin gözü, ABD'nin yeni Başka..
Balıkçılar, hamsi kısıtlaması nedeniyle kısıtlamanın olmadığı Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinden Karadeniz'e açıldı. Hamsi fiyatlar..
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, ABD'nin 46. Başkanı olarak göreve başlayan Joe Biden'a ilişkin, "Biden'ın Başkanlık görevini devralması, Rusya açısından hi..
Zehirlendiği iddialarının ardından tedavi sonrası Almanya'dan Rusya'ya dönerken tutuklanan Rus muhalif Alexey Navalnıy bombayı patlattı. Rusya Devlet Başka..
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Rusya'nın domates ihracatımıza yönelik uyguladığı kota 200 bin tondan 250 bin tona yükseltildi"
Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, Federasyon Konseyi toplantısında yaptığı açıklamada ülkede koronavirüse karşı 11 adet ilaç geliştirildiğini açıkladı.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Norveç'i, Rusya sınırları yakınlarındaki askeri faaliyetlerinin olumsuz sonuçlara neden olacağı konusunda uyardı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile Rusya'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı "Sputnik V" başt..
Vaka ve ölüm sayılarının yükselişte olduğu Rusya, Sputnik V'ten sonra koronavirüse karşı geliştirmekte olduğu "EpiVakKorona" adlı ikinci potansiyel aşının..
Gürcistan'dan Bulgaristan'a kuru yük taşımacılığı yapan 'Arvin' adlı Palau bandıralı geminin Bartın'da batmasının ardından Rus yetkililer olayla ilgili sor..
ABD Kongresi'nin Trump yanlıları tarafından işgal edilmesine ilişkin soruşturmayı yürüten FBI'ın Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'nin ofisinden çalınan d..
Rusya'da Dombay Kayak Merkezi'ne çığ düştü. 1 kişi hayatını kaybederken, çığ altında kalan 12 kişiyi arama kurtarma çalışmaları sürüyor.
Rusya'da Savcılık, Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin ülkeye dönüş yapmasının ardından gözaltına alınması sonrası 30 gün boyunca gözaltında tutulmasını e..
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Hollanda'nın Moskova Büyükelçiliğinde çalışan 2 diplomatın sınır dışı edilmesine karar verildiğini bildirdi.
Rusya, bugün toplu koronavirüs aşı uygulamasına başlıyor. Aşı olmak isteyen Ruslar, Sputnik V ve EpiVacCorona olmak üzere iki aşı arasından seçim yapabilec..
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Almanya'dan dönüşünde Moskova'da gözaltına alınan Rus muhalif Navalnıy'ın derhal serbest bırakılması için Rusya'ya çağrıda bul..
Rusya'da bir adam, saat 23.00'den sonra alkol satışı yasak olduğu için kendisine içki satmayan kafedeki garson kadını dövdü.
St. Petersburg'da yaşayan 17 yaşındaki TikTok fenomeni annesi ve amcasını öldürdüğü şüphesiyle gözaltına alındı.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın Moskova'da gözaltına alınmasına tepki gösteren ABD ve AB'ye "Egemen devletlerin..
Rus muhalif lider Alexei Navalny, Rusya'ya iniş yapmasının ardından havaalanı polisi tarafından gözaltına alındı.
Rusya' da bir adam, saat 23.00'den sonra alkol  satışı yasak oduğu için kendisine içki satmayan kafedeki  garson kadını dövdü.
 Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu Başkanı Anna Popova, ülkede koronavirüsün yaklaşık 1500 mutasyonunun bulunduğunu, bunun tamamen doğal bir..
Rusya'nın Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilmesine ilişkin süreci başlatma kararı aldığı bildirildi.
Twitter, Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşısının resmi hesabını kısıtladı. Rusya, kısıtlamayla ilgili araştırma başlatıldığını açıkladı.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Trump'ın sosyal medya engellenmesini siber ortamda nükleer patlamaya benzeterek, "Yıkımın kendisi, sonuçları ka..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geniş çaplı aşılama sürecine başlanması talimatı verdi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da Dağlık Karabağ konusunda yapılan üçlü toplantıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bilgilendirdi.
Rusya'nın başkenti Moskova'da açılan Stalin Döner adlı büfe, tepkiler üzerine bir gün sonra kapatıldı.
Rusya'nın başkenti Moskova'da metro istasyonunda raylara düşen çocuk, vatmanın dikkati sayesinden ölümden kıl payı kurtuldu.
Rusya'nın başkenti Moskova bölgesinde bir kamyonun askeri otobüslerin arasına girmesi sonucu meydana gelen zincirleme kazada 4 asker öldü, 45 asker yaralan..
Rusya Federasyonu Toplumsal Konseyi kitle iletişimden sorumlu Başkan Yardımcısı Aleksandr Malkeviç, oluşan yeni güvenlik endişeleri nedeniyle Rusya'daki re..
Rusya'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) İngiltere'de ortaya çıkan daha hızlı yayılan türüne rastlandığı bildirildi.
Rusya'nın Tümen bölgesindeki bir huzurevinde çıkan yangında 7 kişi hayatını kaybetti.
Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitriy Polyanskiy, ABD'de destekçileri tarafından Kongre binasının işgali sırasında sosyal me..
Rusya'da bir kayak merkezine çığ düşmesi sonucu 5 dağ evi çığ altında kalırken, 4 kişi kurtarıldı.
Rusya'da soğuk hava nedeniyle donan şelalede oluşan metrelerce uzunluğunda buz sarkıtları düşmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralandı.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin seçim sisteminin eskidiğini ve çağdaş demokratik standartları karşılamadığını söyledi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede tedavisi pahalı, ağır ve kronik hastalıkları bulunan çocukları desteklemek için yeni bir fon oluşturulmasına yö..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tehlikeli bulaşıcı hastalıkların ülkeye girmesi ve topraklarında yayılması durumunda devlet kurumlarının atması gereke..
Rusya'nın güney bölgesinden yeni yıl kutlamalarında atılan havai fişekler nedeniyle çıkan orman yangınları nedeniyle 5 bin 500 hektar ormanlık alan küle dö..
Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, ülkede 800 binden fazla kişinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılandığını bildirdi.