Trump, rakibi Biden'ın 'kolunu kaldıramıyor oluşuyla' dalga geçti

74 yaşındaki ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği son seçim mitinginde 77 yaşındaki rakibi Demokrat aday Joe Biden'ın 'kolunu kaldıramıyor oluşuyla' dalga geçti

16.10.2020    07:35

3 Kasım'da gerçekleşmesi planlanan ABD başkanlık seçimi kampanyaları devam ederken, Başkan Donald Trump, Kuzey Carolina'daki Greenville'de seçmenleriyle bir araya geldi.

Dün CNN'in Başkan'ın koronavirüse yakalandıktan sonra yeniden ateşinin yükseldiği haberinin ardından, seçim mitingi düzenleyen Trump'ın Biden ile alay etmesi gündeme oturdu. 

Trump, rakibi ile düzenlenen ilk canlı yayın tartışmasını hatırlatarak, 77 yaşındaki Joe Biden'ın 'kolunu kaldıramayışıyla' alay etti.

 

ABD'de 3 Kasım'daki 59'uncu başkanlık seçimlerine kısa süre kala, adaylar Trump ve Biden seçmenlerin karşısına çıkacak. Trump'ın yerel saat ile 20.00'de (TSİ) yarın 03.00'te Miami'deki Perez Sanat Müzesi'nde katılacağı etkinlik, NBC televizyonunda yayınlanacak. Sunucu Savannah Guthrie'nin moderatörlüğünü üstleneceği etkinlikte Donald Trump seçmenlerin sorularını yanıtlayacak.

Biden ise aynı saatlerde Philadelphia'daki Ulusal Anayasa Merkezi'nde düzenlenecek ve ABC televizyonunda yayınlanacak etkinliğe katılacak. Bu etkinliğin moderatörlüğünü ise sunucu George Stephanopoulos üstlenecek.

ABD Başkanı Trump'ın Kovid-19'a yakalanıp hastanede yatmasıyla başlayan tartışmalar, Trump'ın en az 10 gün izolasyona girme zorunluluğuna bağlı olarak 2'nci canlı yayın tartışmasının nasıl gerçekleşeceği konusuna odaklanmıştı.

Başkan adayları arasındaki canlı yayın tartışmalarını organize eden Başkanlık Münazaraları Komisyonunun (CPD), "2'nci tartışma sanal ortamda yapılsın" önerisi Trump cephesinde kabul görmemiş, Biden tarafı ise Trump'ın halen virüs taşıma ihtimali dolayısıyla fiziksel bir münazaraya karşı olduğunu açıklamıştı.

CPD, 9 Ekim'de yazılı bir açıklama yaparak, 15 Ekim için planlanan 2'nci canlı yayın tartışmasının yapılmayacağını duyurmuştu.

Son gelişmelerin ardından ABD'de 3'üncü ve son başkanlık canlı yayın tartışması, 22 Ekim'de Tennessee eyaletinin Nashville kentinde yapılacak.

 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 16.10.2020 - 07:36
Sıradaki Haber Yükleniyor