"abd seçimleri" haberleri

ABD'nin Georgia eyaletinde yapılan 2. tur Senato seçimlerinin ilk gününde kazanan isimler netleşmezken, oy sayım işleminin ikinci gün tamamlanacağı bildiri..
ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatı Rudy Giuliani, 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerde hile olduğunu kanıtlamak amacıyla Georgia eyaletindeki sandık merkezin..
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, "ABD tek kişilik bir şovdan fazlasıdır" açıklamasında bulunarak, seçim sonuçlarının belirsizliğini koruduğu ABD'de baş..
ABD Başkanı Donald Trump'ın oy sayımı sürerken, rakibi Demokrat aday Joe Biden'ın gerisinde olduğuna dair haberler aldıktan sonra yaptığı 'oyları çalışıyor..
ABD'nin 46'ncı başkanının kim olacağı belirsizliğini korurken, Joe Biden, Trump'ın önde olduğu eyaletleri de kazanarak zafere yaklaştı. Trump ekibi ise iti..
ABD'de tarihi seçimde oy sayımı sürerken, The Hill gazetesinin haberinde ABD Başkanı Donald Trump'ın Savunma Bakanı Mark Esper, CIA Direktörü Gina Hapel ve..
ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerle ilgili tüm hukuki süreçlerin takipçisi olacağını belirterek, "Milletimiz için savaşmaktan asla vazgeçmeyeceğim." açıkl..
ABD'de başkanların ve ailelerinin güvenliğinden sorumlu ABD Gizli Servisi'nin, Demokrat Başkan Adayı Joe Biden'ın seçilme ihtimalinin artması üzerine şu an..
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından ABD'deki sosyal medya yasasına atıfta bulunarak, Twitter'ın kontrolden çıktığını söyledi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlu Donald Trump Jr., ABD'deki Başkanlık Seçimi'nde hile yapıldığını iddia ederek "İnsanlar oy sayımını takip edemesinler diye..
Beyaz Saray'da açıklama yapan Donald Trump, seçimde hile ve çalma olduğunu vurgulayarak "Bütün kilit noktalarda çok iyiydik, sonra oylarımız teker teker ka..
ABD'de seçimler kıran kırana sürerken, ABD'nin 46'ncı başkanının Donald Trump mı, yoksa Joe Biden mi olacağı hala belirsizliğini koruyor. Biden 264, Trump..
"Kendini beğenmiş, hatta narsist, kaybetmeye tahammülsüz, kavgacı ve sıradışı." Bunlar Donald Trump için en çok kullanılan sıfatlardan birkaçı... Tarihe Am..
ABD'deki seçim sürecinde birçok anket şirketi Demokrat aday Joe Biden'ın en az yedi puan ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ı geride bırakacağını açıklar..
Donald Trump ile Joe Biden'ın başa baş yarıştığı, ülkenin son dönemdeki "en kritik" seçimi olarak nitelendirilen başkanlık seçimi için gözler ABD'de! 46'nc..
ABD'nin Nevada eyaletine bağlı Henderson şehrinde meydana gelen silahlı çatışmada 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden'ın yarıştığı, ülkenin son dönemdeki "en kritik" seçimi olarak nitelendirilen başkanl..
ABD'de halk 46'ıncı başkanını seçmek üzere seçim merkezlerine gitmeye devam ediyor. Ülkede birçok eyalette, sandıkların kapanma saatleri Türkiye saatine gö..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD seçimlerinde Donald Trump'ın kazanmasını temenni etse de süreci sessizce takip ediyor.
ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın, Ağustos ayından itibaren kendisinin düzenlediği 30 etkinlikte babasının başkanlık seçimi kampanyası için..
Meksika'da hükümet, ABD'deki Meksikalı göçmenlere başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a karşı oy kullanmaları çağrısı yapan Michoacan eyaleti Valisi Silvan..
ABD'deki 3 Kasım seçimleri için başkan adayı olan Demokrat Joe Biden da Twitter hesabından İzmir'deki depreme ilişkin açıklamada bulundu.
Rusya'da bir hayvanat bahçesinde bulunan kaplan ve ayı, ABD'de 3 Kasım'da yapılması planlanan başkanlık seçimleri için kehanette bulundu.
ABD'de başkanlık seçimlerine 8 gün kala, ulusal çaptaki anketlerde Joe Biden, rakibi mevcut Başkan Donald Trump'ın 7,9 puan önünde görünüyor
ABD'de 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerinde erken oy kullanma işlemleri devam ederken, Californiya'da Compton Kovboyları isimli grup at üstünde oy kullanmay..
Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın eski ortağı olduğunu iddia eden Tony Bobulinski, Hunter Biden'ın Ukrayna ve Çin ile iş anlaşmalarından bahseden tartışmal..
ABD'de 3 Kasım'daki başkanlık seçimleri için şu ana kadar 40 milyondan fazla oy kullanıldığı bildirildi.
74 yaşındaki ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği son seçim mitinginde 77 yaşındaki rakibi Demokrat aday Joe Biden'ın 'kolunu kaldıramıyor oluşuyla' dalga..
Analistler, başkanlık seçimleri öncesindeki anketlerde Biden önde olsa da ülkedeki seçim sistemi dolayısıyla 3 Kasım'daki sonucun farklı olabileceği uyarıs..
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD'de yaklaşan başkanlık seçimlerinin politika ortamı üzerinde önemli etkileri olacağını bildird..
ABD Başkanı Donald Trump'ın 2020 başkanlık seçimi kampanyası, ABD Başkan Adayı Joe Biden ile yapılacak canlı yayın tartışmalarının ertelenmesini kabul etti..
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için şu ana kadar 4 milyondan fazla oy kullanıldığı belirtildi. Hayatı boyunca hiçbir seçimi kaçırmayan 102..
ABD'de 3 Kasım'daki seçimler için Başkan Yardımcısı adayı olan Mike Pence ve Kamala Harris'in çarşamba akşamı yapacağı canlı yayın tartışmasında, ikilinin..
ABD'li YouTuber Tana Mongeau, ABD'deki başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ın rakibi Joe Biden'a oy verdiğini kanıtlayanlara çıplak fotoğrafını göndereceği..
Rusya ve ABD arasında gerilime neden olan seçimlere müdahale etme tartışmalarından sonra ABD tarafı Rusya tarafının seçimlere müdahale etmeme garantisi ver..
ABD'de 2018 yılında ölen eşi için oy pusulası isteyen Larry Wiggins, gözaltına alındı. Wiggins, polise verdiği ifadede oy sisteminin düzgün çalışıp çalışma..
ABD'de başkan adayları Donald Trump ve Joe Biden'ın ilk kez karşı karşıya geldiği canlı yayın tartışması, yaklaşık 30 milyon izleyiciye ulaştı.
ABD'de başkanlık seçimleri sürecinde adayların televizyonlar aracılığıyla yayınlanan tartışmaları, kampanya sürecinin en merakla beklenen anları arasında g..
Amerikalı astronot Kate Rubins, kasım ayındaki başkanlık seçiminde oyunu uzaydan kullanmayı planlıyor