İsveç Başbakanı Andersson'dan Erdoğan ile görüşmesine ilişkin açıklama

İsveç NATO Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Andersson, Türkiye ile ikili ilişkileri güçlendirmeyi dört gözle beklediklerini ifade ederek, "PKK'nın terör listesine alınmasını açık şekilde destekliyoruz" dedi.

İsveç Başbakanı Andersson, İsveç'in terörle mücadeleyi ve PKK'nın terör listesine alınmasını desteklediğini bildirdi. 

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin, terörle mücadeleyi ve PKK'nın terör listesine alınmasını açık şekilde desteklediğini söyledi.

Başbakan Andersson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra devlet televizyonu SVT'ye açıklamalarda bulundu.

PKK'nın terör listesinde olmasını desteklediklerini kaydeden Andersson, Erdoğan ile yaptığı görüşmede "İsveç'in uluslararası terörle iş birliği mücadelesini memnuniyetle karşıladığını vurguladım. Terörle mücadelede PKK'nın terör listesinde bulunmasını açık şekilde desteklediğimi belirttim." diye konuştu.

Andersson ayrıca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsveç'in NATO uygulamasına ilişkin bugünkü görüşmemizi takdirle karşılıyoruz. Barış, güvenlik ve terörle mücadele de dahil olmak üzere, ikili ilişkilerimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: AA

İsveç İsveç haberleri son dakika İsveç haberleri İsveç PKK pkk haberleri Magdalena Andersson Cumhurbaşkanı Erdoğan Andersson görüşmesi