İsrail saldırısında ölenlerin fotoğraflarını çeken Gazzeli genç kardeşlerini gördü

Abluka altındaki Gazze'de 'in saldırılarını belgelemek için hayatlarını kaybedenlerin hastanede fotoğraflarını çeken li genç, önüne gelen cansız bedenlerden ikisinin kardeşlerine ait olduğunu fark etti.

15.05.2021 10:43 | Son Güncelleme : 15.05.2021 10:44

Muhammed el-Mensi isimli genç sosyal medyadan yayınladığı videoda, Gazze'deki Endonezya Hastanesi'nde, İsrail'in Gazze Şeridi'ne gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını çekerken, ölenlerin arasında iki kardeşini de gördüğünü ifade etti.

Videoda olay anını ve yaşadığı acıyı anlatan Muhammed şunları söyledi:

"Endonezya Hastanesi'nde İsrail'in saldırısında şehit olanları ve yaralananların fotoğrafını çekiyordum. Sonra bir de baktım ki, iki kardeşim şehit olmuş. Yahudilerin katliamlarını belgeliyordum ama kardeşlerimin şehit olduğunu öğrendim. Ahmed ve Yusuf şehit oldular. Allah rahmet eylesin, onlara dua edin. İki kardeşim de şehit oldu."

İsrail uçaklarının gece geç saatlerde Gazze'nin kuzeyindeki Tel Kuleybu bölgesine düzenlediği saldırılarda da 2'si kardeş 3 Filistinli hayatını kaybetmişti. 

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs'tan bu yana 37'si çocuk, 22'si kadın 137 Filistinli yaşamını yitirdi, 950 Filistinli yaralandı.

Kaynak: AA

Sıradaki Haber Yükleniyor