Hamas: Ateşkes açık bir şekilde ihlal edildi

Hamas Dünya haberleri İsrail Filistin
Hamas: Ateşkes açık bir şekilde ihlal edildi

Hamas tarafından ateşkes anlaşmasına ilişkin yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde anlaşmanın İsrail ordusu tarafından açık bir şekilde ihlal edilmiş olduğu belirtildi.

Hamas, İsrail ordusunun ateşkes anlaşmasını, Gazze Şeridi'nin kuzey kısmında açık bir şekilde ihlal ettiğini belirtti. 

Hamas tarafından yapılan açıklamada, “Gazze Şeridi'nin kuzeyinde ateşkes anlaşması düşman tarafından açık bir şekilde ihlal edildi” denildi.

ATEŞKESİN İHLAL EDİLMESİ SONUCU SAHA ÇATIŞMALARI MEYDANA GELDİ

Hamas tarafından ateşkes sürecine ilişkin açıklama yapıldı. Hamas'ın konuya ilişkin açıklamasında, Gazze Şeridi’ndeki insani ara 5’inci gününde de devam ederken, “Gazze Şeridi'nin kuzeyinde ateşkes anlaşması düşman tarafından açık bir şekilde ihlal edilmesi sonucunda sahada çatışmalar meydana geldi” ifadelerini kullanıldı.

 Katar ve Mısır'ın aracılık ettiği insani araya "düşman uyduğu sürece" bağlı olduklarını söyleyen Hamas, arabulucuları işgalcilere sahadaki ateşkesin tüm şartlarına uyması için baskı yapmaya çağırdı.

İSRAİL: ASKERLER AÇILAN ATEŞE KARŞILIK VERDİ

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada ise,

“Son bir saat içinde Gazze'nin kuzeyinde 2 farklı noktada IDF birliklerinin yakınında 3 patlayıcı patlatılarak operasyonel duraklama ihlal edildi. Bu yerlerden birinde teröristler askerlere ateş açmış, askerler de ateşle karşılık vermiştir. Olaylar sırasında birkaç asker hafif şekilde yaralandı. IDF birlikleri operasyonel duraklamaya uygun olarak mevzilenmişlerdi” denildi.

 

 

Kaynak: İHA