Damat düğünden kaçtı, gelin düğüne gelen başka konukla evlendi

Geçtiğimiz günlerde damadın gelinin sorduğu matematik sorusunu bilemediği için iptal edilen düğün haberinden sonra 'da bir ilginç düğün daha yaşandı. Uttar Pradeş eyaletine bağlı Kanpur kentinde meydana gelen olayda gelin, damadın ortadan kaybolmasıyla damat tarafından biriyle evlendi

19.05.2021 14:34

Hindistan'da cuma günü düzenlenen bir düğünde sıradışı bir olay yaşandı.

Geleneklere göre, düğün törenininde gelinle damadın birbirine çelenk vermesinin ardından asıl seremoni başlıyor. Ancak isimleri açıklanmayan çiftin düğününde damadın, çelenk töreninden sonra ortadan kaybolduğu, her iki ailenin de uzun süre damadı aramasına karşın, hiçbir yerde bulunamadığı ifade edildi. Bunun ardından gelinin ailesi, damadın bilerek kaçtığı sonucuna vardı.

Yaşananlar yüzünden ağlamaya başlayan gelinin perişan halini gören bir konuk, gelinin törendeki "uygun bir erkekle" evlenebileceği önerisinde bulundu. Bu fikri beğenen aile, damadın tarafından bir konuk seçti. Seçilen kişinin ailesi de kabul edince düğün devam etti. Öte yandan gelin tarafı daha sonra polise şikayette bulundu. 

Müfettiş Shesh Narain Pandey; "İki taraf da bu konuyla ilgili bize geldi. Gelin tarafı, damada ve onun ailesine karşı uygun bir işlem yapılması yönünde şikayette bulunurken, damadın babası oğlunun bulunması için polisten yardım istedi." açıklamasında bulundu. 

 

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor