"Hindistan" haberleri

Hindistan'dan korkunç haberler gelmeye devam ediyor. Kovid-19 hastalarında görülen kara mantar enfeksiyonunun ardından üç farklı renkte daha mantar enfeksi..
Nisan ayında Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapatılan Tac Mahal, vakaların düşmesinin ardından 2 ay sonra yeniden ziyaret e..
Burun, göz ve beyni etkileyen kara mantar (mukormikoz) vakalarının kısa sürede hızla artması nedeniyle Hindistan'ın Jarkand eyaletinde hükümet kara mantarı..
Hinduizm'de inek yaşamın ve toprağın kutsal bir sembolü olarak görülürken, Hindistan'ın Rajasthan eyaletinde inek kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle saldı..
Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde düğüne getirilen fil ortalığı birbirine kattı. Damat tarafının mekana gelmesiyle atılan havai fişekler fili korkutunca..
Kast dışı evlilik yaptıkları gerekçesiyle çok sayıda çiftin aile üyeleri ve yakınlarının cinayetine kurban gittiği Hindistan'da 11 yıl önce kaybolan genç k..
İlk olarak Hindistan'da görülen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "Delta" varyantının, İngiltere varyantı olarak bilinen "Alfa" varyantından yüzde 60 daha..
İlk olarak Hindistan'da görülen "Delta" varyantının, İngiltere'de en baskın tür haline geldiğinin duyurulmasının ardından, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, daha önce kayda geçmeyen ölü sayılarının eklenmesinin ardından toplam..
Hindistan'ın Kerala eyaletindeki Kottayam kentinde bir fil, hayatını kaybeden kanser hastası bakıcısını son kez görmek için 24 kilometre yol yürüdü.
Dün ​9 yaşındaki dişi Asya aslanının koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ülkede koronavirüs kaynaklı ilk hayvan ölümünün kayıtlara geçmesinin ardı..
Hindistan'da yıldırım düşmesi sebebiyle 27 kişi hayatını kaybetti.
Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı Kampur kenti yakınlarında bir otobüs ile iş makinesinin çarpışması sonucu 15 kişi hayatını kaybetti. Kurtarma çal..
Çitalar, Hindistan'a geri dönüyor. Babür İmparatorluğu döneminde 10 bini aşkın çitanın yaşamını sürdürdüğü Hindistan'da 70'lerin başında bu hızlı kedilerin..
24 saatte 2 bin 123 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği ve salgınla mücadele zor günler yaşayan Hindistan'da ​9 yaşındaki dişi aslan koronavirüs nedeni..
Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ağır kayıplar veren Hindistan'da ortaya çıkan kara mantar (mukormikoz) salgınında vaka sayılar artıyor. Hindistan Sağlık B..
Google, Hindistan'ın güney batısında yaklaşık 40 milyon kişinin konuştuğu Kannada dilinin, aramalarda en çirkin dil olarak gösterilmesine gelen tepkiler so..
Yoga gurusu Baba Ramdev, açıklamalarıyla Hindistan'da doktorların tepkisini çekiyor. Doktorlar "Covid'i önlemek için yoga yapın", "Kendilerini bile kurtara..
Hindistan'da Covid-19 hastaları arasında yayılan ölümcül kara mantar hastalığı, gündeme geldiğinden bu yana enfekte olan gözün çıkarılmasına varan tedavi y..
Kara mantar hastalığı, Hindistan'da koronavirüs salgınıyla birlikte ilerleyerek 200 can aldıktan sonra Mısır ve Irak'a da sıçradı. Peki, kara mantar nasıl..
Yeni tip koronavirüs pandemisin sert vurduğu Hindistan'da ülkeyi kasıp kavuran endişe verici bir "kara mantar" salgını Irak ve Mısır'a da sıçradı. Irak ilk..
"Düzgün nefes almayı bilmediklerini" ve oksijen yetersizliğinden şikayet edip "olumsuzluk yaydıklarını" söyleyerek oksijen tüpüne bağlı hastalarla alay ede..
Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan'da koronavirüs kabusu bitmek bilmiyor. Ülkenin farklı bölgelerinden acı haberler peş peşe gelirken, Balrampur..
32 yaşındaki sosyal medya fenomeni Gaurav Sharma, Hindistan'da köpeğine helyum ile şişirilmiş balonlar bağlayarak havada uçurmasının ardından polis tarafın..
Milli Savunma Bakanlığı, "Ülkemizin yardım elini bu kez Hindistan'a ulaştırıyoruz" ifadeleriyle sağlık malzemelerini Hindistan'a ulaştıracak iki uçağın Ank..
Bangladeş, komşusu Hindistan'da 200'den fazla kişinin ölümüne yol açan kara mantar enfeksiyonunun neden olduğu ilk can kaybını bildirdi.
"Düzgün nefes almayı bilmediklerini" ve oksijen yetersizliğinden şikayet edip "olumsuzluk yaydıklarını" söyleyerek oksijen tüpüne bağlı hastalarla alay ede..
Koronavirüsün yerle bir ettiği Hindistan'da halk çareyi Zoom'da arıyor. Yerel halk için doktora ulaşmak mucize gibi bir şey! Hindistan vatandaşları yurt dı..
Son 24 saatte 4 bin 454 kişinin hayatını kaybettiği, 222 bin 315 Kovid-19 vakasının tespit edildiği ve salgınla mücadelede zor günler geçiren Hindistan'da..
Kovid-19'la mücadelede dünyada en az 115 bin sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini tahmin ettiklerini açıklayan DSÖ'den sonra Hindistan'da yeni tip koro..
Hindistan'ın Hyderabad şehrinde resmi bir kurumda çalışan devlet memuru. Bir solukta onlarca evrak kaşeleyen jet memur izleyenleri şaşırtıyor.
Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ağır kayıplar veren Hindistan'da eyaletlerde 'kara mantar' salgını baş gösterdi. Hükümet, 29 eyalette 'kara mantar..
Koronavirüsün en sert biçimde etkilediği ülkeler arasında yer alan ve son dönemde çok ağır sonuçlarla karşılaşan Hindistan'da ikiz kardeşler Joefred ve Ral..
Geçtiğimiz günlerde damadın gelinin sorduğu matematik sorusunu bilemediği için iptal edilen düğün haberinden sonra Hindistan'da bir ilginç düğün daha yaşan..
Nisanda annesi vefat ettiği için yaşadığı Sidney kentinden Hindistan'a giden Avustralyalı bir adam, giriş yasağı nedeniyle Hindistan'dan ülkesine dönemeyin..
Her gün yüz binlerce insanın koronavirüsüne yakalandığı Hindistan'da geçtiğimiz hafta milletvekili Surendra Singh'in koronavirüse iyi geldiğini öne sürerek..
Koronavirüs salgınıyla zor günler geçiren Hindistan'ı bu sefer de Tauktae fırtınası vurdu. Ülkede fırtına nedeniyle 21 kişi hayatını kaybederken, 96 kişini..
Koronavirüsün en sert biçimde etkilediği ülkeler arasında yer alan ve son dönemde acı tabloların ortaya çıktığı Hindistan, vakaları kontrol altına almaya ç..
Dijital cüzdanında 333 bin 500 Ethereum bulunduran Ethereum'un yaratıcısı Vitalik Buterin'in serveti 1,1 milyar dolara (9,1 milyar TL) yükseldi.. Buterin k..
Koronavirüsün pençesindeki Hindistan'dan bir kötü haber daha geldi. Daha önce Mr. India seçilen ünlü vücut geliştirme sporcusu Senthil Kumaran yakalandığı..
Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ve sağlık sisteminin yetersiz kaldığı Hindistan'dan şaşkına çeviren görüntüler geldi. Hindistan'ın batısındaki Guj..
Vaka sayısının 22 milyon 662 bini, virüs nedeniyle 246 binden fazla insanın yaşamını yitirdiği Hindistan'da artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaların..
Hindistan'da başkent Yeni Delhi yakınlarındaki Uttar Pradesh'te gerçekleşen bir düğün, damadın gelin tarafından sorulan matematik sorusunu bilemediği için..
Günlük olarak en fazla vaka ve ölüm kaydedilen ülke olan Hindistan'da günlük vaka sayısında 414 bin 188 ile yeni bir rekor kırılırken, Madhya Pradesh eyale..
Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren Hindistan'da çiftçiler, ilginç bir yönteme başvurdu. Mason yağmurlarının artmasını isteyen halk, daha çok verim iç..
Hindistan'ın Gujarat eyaletinde bulunan Sanand bölgesinde yüzlerce kadın dini tören için sosyal mesafe ve maske kuralını hiçe sayarak yürüyüş gerçekleştird..
Hindistan'da koronavirüse yakalanan bir babanın yere yığıldığı anda, kızı su içirmek için yanına gitmek istedi. Kızına virüs bulaşmasından korkan annenin e..
Hindistan'da yavru fil kuyuya düştü. 10 metre derinliğindeki yavru fili kurtarmak için ekipler seferber oldu. Bölgeye gelen vinçle kuyuya bir koridor kazıl..
Hindistan'da durum koronavirüs salgını nedeniyle her geçen gün daha da kötüye giderken trajik olaylar da yaşanıyor.
Dünyanın sanayileşmiş 7 ülkesi ve Avrupa Birliği'nin katılımı ile gerçekleştirilen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı, İngiltere'nin başkenti Londra'da deva..
Hindistan'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 29 yaşındaki bir kadın, desteklediği partinin eyalet seçimlerini kazanmasının ardından verdiği sözü..
Dünyada en fazla günlük vaka ve ölümünün kaydedildiği ülke konumunda bulunan Hindistan'da vaka sayısı 2 milyonu geçerken, gelen son dakika bilgisine göre,..
Yeni tip koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'da toplam vaka sayısı 20 milyonu aştı. Çin'de, ülkeyi yöneten Komünist Partiye bağ..
Son 24 saatte 368 bin 147 yeni vakasının saptanmasıyla toplam vaka sayısı 19 milyon 925 bin 604'e, 3 bin 417 kişinin hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayıs..
Hindistan Başbakanı Narendra Modi seçimlerde adeta şok yaşadı. Partisi Bharatiya Janata, yaklaşık 1 aydır süren eyalet meclisi seçimlerinde sadece bir eyal..
Hindistan veya 10 gün içinde bu ülkede bulunup Türkiye'ye giriş yapmak isteyenler, valilikler tarafından belirlenen yerlerde 14 gün zorunlu karantina altın..
Şu günlerde pandemide tüm dünyanın gözleri Hindistan'ın üzerinde. Ülkede vaka patlaması yaşanıyor. Hindistan'da son verilere göre, günlük vaka sayısı 400 b..
Hindistan'da 34 yaşındaki ünlü vücut geliştirme sporcusu Jagdish Lad, kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.
Beyaz Saray, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren Hindistan'dan ABD'ye seyahatlere kısıtlama getirildiğini açıkladı.
Dünyanın gözü koronavirüs ile mücadelede korkunç bir krizin içine düşen Hindistan'a çevrildi. Tüyler ürperten görüntüler, pandemi yokmuş gibi yapılan festi..
Koronavirüs salgınının kontrolden çıktığı Hindistan'da günlük vaka ve ölüm sayısı bir kez daha rekor seviyeye ulaştı. Son 24 saate 379 bin 257 vaka ile gün..
Kovid-19'un bir ülkeye nasıl zarar verebileceğini tüm dünya Hindistan örneğiyle gördü.  Hindistan için yapılan yardım çağrıları ise karşılık bulmaya başlad..
BioNTech kurucu ortağı ve CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin bugün Alman basın mensuplarına online yaptığı açıklamada, Hindistan'da tespit edilen mutasyon ile ilg..
Yeni tip koronavirüs salgınında zor günler yaşanılan Hindistan'ın kuzeydoğusunda Assam eyaleti 6 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı
Hindistan hükümeti, Twitter'dan koronavirüs ile ilgili bazı paylaşımların kaldırılmasını talep etti.
Son 24 saatte 352 bin 991 vakanın görüldüğü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında zor günler yaşayan Hindistan'da hükümet, salgın konusunda yanlış bi..
Koronavirüs salgınının ikinci dalgasıyla mücadele eden Hindistan'da sağlık sisteminin çökme noktasına geldi. Krematoryumların yetersiz kaldığı ülkede koron..
Vaka sayılarıyla zor günler geçiren Hindistan'da Haryana eyaletinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısıyla dolu çantayı çalan hırsız, aynı gün çantayı g..
Koronavirüs salgını nedeniyle sağlık sisteminin çökme noktasına geldiği Hindistan'daki bir hastanede oksijen faciasıyla 22 kişinin hayatını kaybetmesinin a..
Son 24 saatte tespit edilen 314 binden fazla vakayla Kovid-19 salgınında dünya genelinde şimdiye kadar görülen en yüksek günlük vaka sayısı olarak kayıtlar..
Hindistan'da sokakta maske takmayan bir kişiye para cezası kesen ve tartaklayan polise, şahıs tokat atarak karşılık verip olay yerinden koşarak kaçtı.
Koronavirüs salgını nedeniyle sağlık sisteminin çökme noktasına geldiği Hindistan'daki bir hastanede oksijen faciası yaşandı. Maharashtra eyaletindeki bir..
Günlük vaka sayısının 295 bini geçtiği Hindistan'da bilim insanları, ülkenin batısında ortaya çıkan ve 'B.1.617' adı verilen varyantın, vaka artışlarındaki..
Günlük vaka sayılarıyla dünyada rekor kıran Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'den Hong Kong'a yapılan bir uçuş sırasında 68 yolcudan 47'sinin koronavirüs te..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması sebebiyle sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de çok say..
Hindistan'ın Mumbai kentinde, annesi ile istasyonda yürüyen bir çocuk dengesini kaybederek raylara düştü. İstasyon çalışanı, hızla yaklaşan trene rağmen k..
Günlük vaka sayısı 217 bini geçen Hindistan'da rekor kırılmaya devam edilirken, birçok hastanın aynı yatağı paylaşmak zorunda kaldığı ve oksijen tedavisine..
Nüfusu 1,4 milyara yaklaşan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan Hindistan'da son 24 saatte 200 bin 73..
Yeni tip koronavirüs salgınından en yoğun etkilenen, son 24 saatte 184 bin 372 Kovid-19 vakası tespit edilen Hindistan, son haftalarda ilkinden daha büyük,..
Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, Hindistan, toplam vaka sayısında Brezilya'yı geçti. Hindistan'da son 24 saatte 168 b..
Hindistan'da iki görevliyi yaralayıp bir kişinin de yüzünü parçalayan leopar 4 saatlik uğraş sonucunda güçlükle yakalanabildi.
Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan Hindistan'da günlük vaka sayısı, salgının başından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Ülk..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) tüm hızıyla sürüyor. Hindistan'da son 24 saate 103 bin 558 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Bir mil..
Dışişleri Bakanlığı, Hindistan'da güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirilen terör eylemini kınadı.
Hindistan'da bir polis memuru maske takmayan 5 kişiyi cezalandırmak için "ördek yürüyüşü" yaptırdı. Polisler, sınıf ayrımcılığı yapmakla suçlandı.
Koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlere rağmen, Hindistan'da her yıl 28-29 Mart'ta düzenlenen Holi bahar festivalinde binlerce kişi sokaklara dökül..
Hindistan Başbakanı Narendra Modi hükümetinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bir yıl önce ülke çapındaki sıkı sokağa çıkma..
Hindistan'da Delhi-Varanasi seferini yapan bir uçakta, korku dolu anlar yaşandı. Yolculardan biri, uçuş esnasında acil iniş kapısını açmak istedi. Uçak ala..
Brezilya'da koronavirüsün mutasyona uğramış 3 yeni türü daha tespit edildi. Hindistan Sağlık Bakanlığı ise çift mutasyonlu koronavirüs türü tespit edildiği..
7 yaşındaki Virat Chandra, Afrika'nın en yüksek dağı Kilimanjaro'nun zirvesine tırmanarak, zirveye Hindistan bayrağı diken en genç insanlardan biri oldu.
Bir tapınaktan su içen Müslüman çocuk, Hindu bir adamın saldırısına uğradı. Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı Ghaziabad şehrinde yaşanan korkunç ol..
Hindistan'da yağmurdan kaçarak bir ağacın atına giren 4 kişinin üzerine yıldırım düştü. Feci olayda bir kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Ağacın al..
Hindistan'ın Indore kentine inen bir leopar 1'i çocuk 5 kişiyi yaraladı. Sosyal medyada yayılan görüntülerde bir polisin leoparı yakalamaya çalışırken sald..
Tibet'in sürgündeki dini lideri 85 yaşındaki Dalai Lama, Hindistan'ın kuzeyindeki Himaçal Pradeş eyaletinin Dharamsala kentinde koronavirüs aşısı oldu.
Hindistan'da evlilik teklifini reddettiği kişi tarafından asitli saldırıya uğrayan Pramodini Roul, hayatının aşkını 13 yıl sonra buldu. Roul hastanede görd..
Hindistan'ın dünyaca ünlü mirası Tac Mahal, kimliği belirsiz bir kişi tarafından yapılan bomba ihbarı nedeniyle tahliye edilirken, polis bölgede geniş güve..
ABD'de 19 milyon 632 bin 523, Hindistan'da 10 milyon 775 bin 169, Brezilya'da 9 milyon 386 bin 440, Rusya'da 3 milyon 811 bin 797 kişi, Türkiye'de ise 2 m..
Hindistan'da birkaç vahşi maymunun eve girerek 8 günlük ikizlerden birini kaçırdıktan sonra öldürdüğü öne sürüldü.
Eylül 2020'de tarım sektörüne serbestleşme getiren, taban fiyat ve destekleme alımı politikalarını sona erdiren 3 düzenlemeyi yasalaştırmasının ardından çi..