"Hindistan" haberleri

Hindistan'ın Odisha eyaletindeki ormanlık alandaki ayıların futbol topuyla doyasıya eğlendiği anlar, sosyal medyada gündem oldu.
Hindistan'ın Madya Pradeş eyaletinde bulunan Ahilyabai Holkar Havalimanı'nda Hindu bir dini liderin, valizinde insan kafatası ve kemiklerinin çıktığı ifade..
Hindistan'ın Pune kentinde yolda yürüyen yaşlı bir adam sırtlan saldırısına uğradı. Yaşlı adam hastaneye kaldırıldı.
Hindistan'da kuraklığın etkili olduğu Madya Pradeş eyaletinde 'yağmur yağdırmak için' düzenlenen ritüelde kız çocukları çıplak gezdirildi. O görüntülere so..
Hindistan'daki tüm kayıtlı seçmenler oy verse dünya nüfusunun yüzde 12'si sandık başına gitmiş oluyor. Ülkenin seçim sistemi ise tam bir siyasi parti mezar..
Hindistan Sanitasyon ve Su Bakanlığı, su tasarrufunun önemine dikkat çekmek için doğal kaynak bulamayan bir filin su içmek için pompa kullandığı anlara ait..
Yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan'da özellikle çocukların 'hızlı' bir şekilde ölmesine yol açan hastalık, dünyaya korku saldı. Yüksek ateş, b..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) önerileri çerçevesinde küresel hava kirliliği seviyesini azaltmanın, ortalama yaşam süresini 2,2 yıl artırabileceği tespit edildi..
Hindistan'ın Firozabad şehrinde yeni bir hastalığın şoku yaşanıyor. Son 24 saatte 12 çocuğun daha "gizemli yüksek ateşe" yenik düşerek hayatını kaybettiği..
Hindistan'da bir üniversite öğrencisinin toplu tecavüze uğraması ülkede büyük yankı uyandırdı. Hastanede tedavisi devam eden 23 yaşındaki genç kıza cinsel..
Hindistan'da sel suları nedeniyle alt geçitte mahsur kalan sürücü, aracın üzerine çıkarak kurtarılmayı bekledi. O anlar sosyal medyada olay yaratırken, sür..
Hindistan'ın en popüler sokak yemeklerinden biri olan 'pani puri' satışı yapan bir seyyar satıcı, yemek hazırlarken kullandığı tasa çişini yaptığı için tut..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Hindistan ve Afrika'da sahte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları tespit edildiğini bildirdi.
Hindistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Arindam Bagchi, sosyal medya hesabından, Kabil'deki büyükelçi ve temsilcilik çalışanlarının acilen tahliye edileceğin..
Hindistan'ın Mumbai şehrinde yaşayan polis memuru Amol Kamble, sosyal medya platformlarına yüklediği dans görüntüleriyle dikkati çekiyor.
Hindistan'da batıl inançlar sonucu insan kurban edilen ritüellere bir yenisi daha eklendi. Assam eyaletinde bir grubun, 5 yaşındaki kız çocuğunu öldürdüğün..
Hindistan'da koronavirüsle mücadele kapsamında gönüllü olarak görev alan sivil savunma personeli maske takmadığı gerekçesiyle ceza yazmak istediği iki kadı..
Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan, 2008'den bu yana olimpiyat oyunlarında altın madalya alamıyor. En iddialı isimlerden Lovlina Borgohain'..
Al Jazeera'nın uydu görüntülerine göre, Hindistan'ın, Hint Okyanusu'nda Morityus'a bağlı Agelega Adası'nda askeri üs inşa ettiği öne sürüldü.
Hindistan'ın Madya Pradeş eyaletinde bir facia yaşandı. Bir hapishanenin duvarı çöktü. 1'i ağır olmak üzere 22 mahkum yaralandı.
Hindistan'ın Maharaştra eyaletinde bir gelin, trafiğe açık yolda tehlikeli bir çekime imza attı. Düğün arabasının kaputu üzerine oturup düğün pozu veren ge..
Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir olay görüldü. Hindistan'ın Nagaur kentinde Purkharam adlı kişi yılın 365 gününün 300 gününü uykuda geçiriyor. Nadir görü..
Kaleme aldığı "Muhteşem Büyük Aslan" kitabı ile 3 yaşındaki Chrissy Knight Hindistan'ın en genç yazarı unvanının sahibi oldu. 25 Mayıs 1958 doğumlu Dorothy..
Yıldırım düşmesi sonucu her yıl ortalama 2 bin kişinin hayatını kaybettiği Hindistan'ın Racastan ve Uttar Pradeş eyaletlerinde yıldırım düşmesi sonucu en a..
Koronavirüs salgınının en ağır vurduğu ülkelerden olan Hindistan yine alarmda. Kerala eyaletinde, 14 kişide Zika virüsüne rastlandı. Virüs ilk kez, 28 Hazi..
Hindistan'da Başbakan Modi'nin kabine değişikliği planı sonrası 12 bakan istifa etti. Öte yandan Modi hükümeti, 2019 yılında ikinci kez iktidara gelmesinde..
Koronavirüs ile mücadelede kabus gibi bir süreç geçiren Hindistan'da kısıtlamalar gevşemeye başladı ancak ülke normale dönmekten çok uzakta. Tac Mahal de n..
Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinde Müslüman bir adam, polis tarafından gözaltına alınmasının ardından hayatını kaybetmişti. Olayın ardından halk sokaklara..
Son 111 günün en düşük günlük vaka sayısının kaydedildiği Hindistan'da bir aşılama kampanyasında kapsamında binlerce kişiye koronavirüs aşısı yerine tuzlu..
Çok tanrılı Hinduizm dinine mensup insanların çoğunlukta olduğu Hindistan'da her yıl 'tanrılara adanan' cinayetler dikkat çekerken, Hindistan polisi, kadı..
Hindistan'ın Himachal Pradesh eyaletinde, düğünden dönenleri taşıyan kamyonet devrildi. Korkunç kaza sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.
Merkezi ABD'de bulunan yayın organı Bloomberg'in 4 Hint yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Hindistan son aylarda Çin'in kuzeybatısındaki Cammu Keşmir ve..
Koronavirüs nedeniyle cehennemi yaşayan Hindistan'da, insan nüfusuna yakın bölgelerdeki yarasalarda, yüzde 40-75 oranında öldürücü Nipah virüsü saptandı. B..
Baskın tür haline gelen ve Türkiye'de de 134 kişide görüldüğü açıklanan ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan koronavirüs Delta mutasyonu (B.1.617) hakkında..
Hindistan'da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, aşı olmak istemeyen yaşlı bir kadın, görevliler tarafından kolları tutularak zorla aşı yapıldı.
Hindistan'dan korkunç haberler gelmeye devam ediyor. Kovid-19 hastalarında görülen kara mantar enfeksiyonunun ardından üç farklı renkte daha mantar enfeksi..
Nisan ayında Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapatılan Tac Mahal, vakaların düşmesinin ardından 2 ay sonra yeniden ziyaret e..
Burun, göz ve beyni etkileyen kara mantar (mukormikoz) vakalarının kısa sürede hızla artması nedeniyle Hindistan'ın Jarkand eyaletinde hükümet kara mantarı..
Hinduizm'de inek yaşamın ve toprağın kutsal bir sembolü olarak görülürken, Hindistan'ın Rajasthan eyaletinde inek kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle saldı..
Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde düğüne getirilen fil ortalığı birbirine kattı. Damat tarafının mekana gelmesiyle atılan havai fişekler fili korkutunca..
Kast dışı evlilik yaptıkları gerekçesiyle çok sayıda çiftin aile üyeleri ve yakınlarının cinayetine kurban gittiği Hindistan'da 11 yıl önce kaybolan genç k..
İlk olarak Hindistan'da görülen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "Delta" varyantının, İngiltere varyantı olarak bilinen "Alfa" varyantından yüzde 60 daha..
İlk olarak Hindistan'da görülen "Delta" varyantının, İngiltere'de en baskın tür haline geldiğinin duyurulmasının ardından, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, daha önce kayda geçmeyen ölü sayılarının eklenmesinin ardından toplam..
Hindistan'ın Kerala eyaletindeki Kottayam kentinde bir fil, hayatını kaybeden kanser hastası bakıcısını son kez görmek için 24 kilometre yol yürüdü.
Dün ​9 yaşındaki dişi Asya aslanının koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ülkede koronavirüs kaynaklı ilk hayvan ölümünün kayıtlara geçmesinin ardı..
Hindistan'da yıldırım düşmesi sebebiyle 27 kişi hayatını kaybetti.
Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı Kampur kenti yakınlarında bir otobüs ile iş makinesinin çarpışması sonucu 15 kişi hayatını kaybetti. Kurtarma çal..
Çitalar, Hindistan'a geri dönüyor. Babür İmparatorluğu döneminde 10 bini aşkın çitanın yaşamını sürdürdüğü Hindistan'da 70'lerin başında bu hızlı kedilerin..
24 saatte 2 bin 123 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği ve salgınla mücadele zor günler yaşayan Hindistan'da ​9 yaşındaki dişi aslan koronavirüs nedeni..
Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ağır kayıplar veren Hindistan'da ortaya çıkan kara mantar (mukormikoz) salgınında vaka sayılar artıyor. Hindistan Sağlık B..
Google, Hindistan'ın güney batısında yaklaşık 40 milyon kişinin konuştuğu Kannada dilinin, aramalarda en çirkin dil olarak gösterilmesine gelen tepkiler so..
Yoga gurusu Baba Ramdev, açıklamalarıyla Hindistan'da doktorların tepkisini çekiyor. Doktorlar "Covid'i önlemek için yoga yapın", "Kendilerini bile kurtara..
Hindistan'da Covid-19 hastaları arasında yayılan ölümcül kara mantar hastalığı, gündeme geldiğinden bu yana enfekte olan gözün çıkarılmasına varan tedavi y..
Kara mantar hastalığı, Hindistan'da koronavirüs salgınıyla birlikte ilerleyerek 200 can aldıktan sonra Mısır ve Irak'a da sıçradı. Peki, kara mantar nasıl..
Yeni tip koronavirüs pandemisin sert vurduğu Hindistan'da ülkeyi kasıp kavuran endişe verici bir "kara mantar" salgını Irak ve Mısır'a da sıçradı. Irak ilk..
"Düzgün nefes almayı bilmediklerini" ve oksijen yetersizliğinden şikayet edip "olumsuzluk yaydıklarını" söyleyerek oksijen tüpüne bağlı hastalarla alay ede..
Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan'da koronavirüs kabusu bitmek bilmiyor. Ülkenin farklı bölgelerinden acı haberler peş peşe gelirken, Balrampur..
32 yaşındaki sosyal medya fenomeni Gaurav Sharma, Hindistan'da köpeğine helyum ile şişirilmiş balonlar bağlayarak havada uçurmasının ardından polis tarafın..
Milli Savunma Bakanlığı, "Ülkemizin yardım elini bu kez Hindistan'a ulaştırıyoruz" ifadeleriyle sağlık malzemelerini Hindistan'a ulaştıracak iki uçağın Ank..
Bangladeş, komşusu Hindistan'da 200'den fazla kişinin ölümüne yol açan kara mantar enfeksiyonunun neden olduğu ilk can kaybını bildirdi.
"Düzgün nefes almayı bilmediklerini" ve oksijen yetersizliğinden şikayet edip "olumsuzluk yaydıklarını" söyleyerek oksijen tüpüne bağlı hastalarla alay ede..
Koronavirüsün yerle bir ettiği Hindistan'da halk çareyi Zoom'da arıyor. Yerel halk için doktora ulaşmak mucize gibi bir şey! Hindistan vatandaşları yurt dı..
Son 24 saatte 4 bin 454 kişinin hayatını kaybettiği, 222 bin 315 Kovid-19 vakasının tespit edildiği ve salgınla mücadelede zor günler geçiren Hindistan'da..
Kovid-19'la mücadelede dünyada en az 115 bin sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini tahmin ettiklerini açıklayan DSÖ'den sonra Hindistan'da yeni tip koro..
Hindistan'ın Hyderabad şehrinde resmi bir kurumda çalışan devlet memuru. Bir solukta onlarca evrak kaşeleyen jet memur izleyenleri şaşırtıyor.
Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ağır kayıplar veren Hindistan'da eyaletlerde 'kara mantar' salgını baş gösterdi. Hükümet, 29 eyalette 'kara mantar..
Koronavirüsün en sert biçimde etkilediği ülkeler arasında yer alan ve son dönemde çok ağır sonuçlarla karşılaşan Hindistan'da ikiz kardeşler Joefred ve Ral..
Geçtiğimiz günlerde damadın gelinin sorduğu matematik sorusunu bilemediği için iptal edilen düğün haberinden sonra Hindistan'da bir ilginç düğün daha yaşan..
Nisanda annesi vefat ettiği için yaşadığı Sidney kentinden Hindistan'a giden Avustralyalı bir adam, giriş yasağı nedeniyle Hindistan'dan ülkesine dönemeyin..
Her gün yüz binlerce insanın koronavirüsüne yakalandığı Hindistan'da geçtiğimiz hafta milletvekili Surendra Singh'in koronavirüse iyi geldiğini öne sürerek..
Koronavirüs salgınıyla zor günler geçiren Hindistan'ı bu sefer de Tauktae fırtınası vurdu. Ülkede fırtına nedeniyle 21 kişi hayatını kaybederken, 96 kişini..
Koronavirüsün en sert biçimde etkilediği ülkeler arasında yer alan ve son dönemde acı tabloların ortaya çıktığı Hindistan, vakaları kontrol altına almaya ç..
Dijital cüzdanında 333 bin 500 Ethereum bulunduran Ethereum'un yaratıcısı Vitalik Buterin'in serveti 1,1 milyar dolara (9,1 milyar TL) yükseldi.. Buterin k..
Koronavirüsün pençesindeki Hindistan'dan bir kötü haber daha geldi. Daha önce Mr. India seçilen ünlü vücut geliştirme sporcusu Senthil Kumaran yakalandığı..
Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ve sağlık sisteminin yetersiz kaldığı Hindistan'dan şaşkına çeviren görüntüler geldi. Hindistan'ın batısındaki Guj..
Vaka sayısının 22 milyon 662 bini, virüs nedeniyle 246 binden fazla insanın yaşamını yitirdiği Hindistan'da artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaların..
Hindistan'da başkent Yeni Delhi yakınlarındaki Uttar Pradesh'te gerçekleşen bir düğün, damadın gelin tarafından sorulan matematik sorusunu bilemediği için..
Günlük olarak en fazla vaka ve ölüm kaydedilen ülke olan Hindistan'da günlük vaka sayısında 414 bin 188 ile yeni bir rekor kırılırken, Madhya Pradesh eyale..
Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren Hindistan'da çiftçiler, ilginç bir yönteme başvurdu. Mason yağmurlarının artmasını isteyen halk, daha çok verim iç..
Hindistan'ın Gujarat eyaletinde bulunan Sanand bölgesinde yüzlerce kadın dini tören için sosyal mesafe ve maske kuralını hiçe sayarak yürüyüş gerçekleştird..
Hindistan'da koronavirüse yakalanan bir babanın yere yığıldığı anda, kızı su içirmek için yanına gitmek istedi. Kızına virüs bulaşmasından korkan annenin e..
Hindistan'da yavru fil kuyuya düştü. 10 metre derinliğindeki yavru fili kurtarmak için ekipler seferber oldu. Bölgeye gelen vinçle kuyuya bir koridor kazıl..
Hindistan'da durum koronavirüs salgını nedeniyle her geçen gün daha da kötüye giderken trajik olaylar da yaşanıyor.
Dünyanın sanayileşmiş 7 ülkesi ve Avrupa Birliği'nin katılımı ile gerçekleştirilen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı, İngiltere'nin başkenti Londra'da deva..
Hindistan'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 29 yaşındaki bir kadın, desteklediği partinin eyalet seçimlerini kazanmasının ardından verdiği sözü..
Dünyada en fazla günlük vaka ve ölümünün kaydedildiği ülke konumunda bulunan Hindistan'da vaka sayısı 2 milyonu geçerken, gelen son dakika bilgisine göre,..
Yeni tip koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'da toplam vaka sayısı 20 milyonu aştı. Çin'de, ülkeyi yöneten Komünist Partiye bağ..
Son 24 saatte 368 bin 147 yeni vakasının saptanmasıyla toplam vaka sayısı 19 milyon 925 bin 604'e, 3 bin 417 kişinin hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayıs..
Hindistan Başbakanı Narendra Modi seçimlerde adeta şok yaşadı. Partisi Bharatiya Janata, yaklaşık 1 aydır süren eyalet meclisi seçimlerinde sadece bir eyal..
Hindistan veya 10 gün içinde bu ülkede bulunup Türkiye'ye giriş yapmak isteyenler, valilikler tarafından belirlenen yerlerde 14 gün zorunlu karantina altın..
Şu günlerde pandemide tüm dünyanın gözleri Hindistan'ın üzerinde. Ülkede vaka patlaması yaşanıyor. Hindistan'da son verilere göre, günlük vaka sayısı 400 b..
Hindistan'da 34 yaşındaki ünlü vücut geliştirme sporcusu Jagdish Lad, kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.
Beyaz Saray, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren Hindistan'dan ABD'ye seyahatlere kısıtlama getirildiğini açıkladı.
Dünyanın gözü koronavirüs ile mücadelede korkunç bir krizin içine düşen Hindistan'a çevrildi. Tüyler ürperten görüntüler, pandemi yokmuş gibi yapılan festi..
Koronavirüs salgınının kontrolden çıktığı Hindistan'da günlük vaka ve ölüm sayısı bir kez daha rekor seviyeye ulaştı. Son 24 saate 379 bin 257 vaka ile gün..
Kovid-19'un bir ülkeye nasıl zarar verebileceğini tüm dünya Hindistan örneğiyle gördü.  Hindistan için yapılan yardım çağrıları ise karşılık bulmaya başlad..
BioNTech kurucu ortağı ve CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin bugün Alman basın mensuplarına online yaptığı açıklamada, Hindistan'da tespit edilen mutasyon ile ilg..
Yeni tip koronavirüs salgınında zor günler yaşanılan Hindistan'ın kuzeydoğusunda Assam eyaleti 6 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı