Köy yolunda gördü hemen telefon kamerasıyla kayda almaya başladı: Büyüklükleri şaşırttı

elazığ Yaşam Haberleri Bingöl

Elazığ'ın Baskil ilçesinde köy yoluna inen domuz sürüsü cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Elazığ Baskil'de İmikuşağı köyü yolunda aracıyla seyir halindeki Muhammed Fatih Görgün, tepelik alandan aşağı inerek yolun karşısına geçen domuz sürüsüne rastladı.

Görgün'ün cep telefonu kamerasıyla görüntülediği domuz sürüsünün büyüklüğü görenleri şaşırttı.

Görüntülerde, aracın önünde tepelik alandan aşağı inen yaklaşık 50 hayvanın bulunduğu domuz sürüsünün, yolun karşısına geçmesi ve araziye yönelerek gözden kaybolması yer alıyor.

Görgün, yaptığı açıklamada, bölgede zaman zaman domuz sürülerine rastladıklarını ancak bu kadar büyük bir sürüye ilk defa gördüklerini belirtti.

Görüntüleri tüm civar köy sakinleri ile paylaştığını, görenlerin sürünün büyüklüğü karşısında şaşkınlık yaşadığını ifade eden Görgün, "Sürüyü fark edince üzerlerine doğru yavaş yavaş ilerledim. Çok büyük bir sürüydü, saymaya çalıştım, yaklaşık 50 kadar domuz vardı. Zaman zaman domuzlar tarım arazilerimize zarar veriyor, bu sürüyü gördükten sonra bu yöndeki tedirginliğimiz daha da arttı. Bu yüzden yöre sakinleri olarak yaban domuzları için sürek avı başlatılmasını istiyoruz." dedi.

ELAZIĞ HABERLERİ

- Elazığ’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil alt geçit girişinde önce refüjdeki aydınlatma direğine çarptı, ardından takla attı. Kazada, 3 kişi yaralandı.

- Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ, Bingöl ve Tunceli için 'Tam Fırtına' uyarısı yaptı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Yaşam haberleri...

Kaynak: AA