Efsane teknik direktör hayatını kaybetti

Tottenham FC Barcelona 2023 yılında hayatını kaybeden ünlüler Hayatını kaybetti
Efsane teknik direktör hayatını kaybetti
Reuters

1985'te Barcelona'nın 11 yıllık şampiyonluk hasretine son veren ve 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İngiltere Milli Takımı'nı yarı finale taşıyan efsane teknik direktör Terry Venables, 80 yaşında hayata gözlerini yumdu.

İngiltere Milli Takımı'nı 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 96) yarı finale taşıyan Terry Venables, 80 yaşında hayatını kaybetti.

Venables'ın ailesi adına yapılan açıklamada, "Uzun bir hastalığın ardından huzur içinde hayata veda eden harika bir eş ve babayı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz." denildi.

Futbolculuk kariyerinde Chelsea, Tottenham ve Queens Park Rangers formalarını giyen Venables, İngiltere Milli Takımı'nın yanı sıra Barcelona, Tottenham, Crystal Palace, Middlesbrough ve Leeds United'ı çalıştırdı.

Venables yönetimindeki İngiltere Milli Takımı, EURO 96 yarı finalinde Almanya ile Wembley Stadı'nda karşılaşmış, milli takımı şu anda çalıştıran Gareth Southgate'in kaçırdığı penaltının ardından Almanya final biletini almıştı.

1984-85 sezonunda Barcelona'nın 11 yıllık şampiyonluk özlemine son veren İngiliz teknik adam, 1991'de de Tottenham ile Federasyon Kupası'nı kazandı.

Terry Venables Brian Clough
Nottingham Forest teknik direktörü Brian Clough ile Tottenham teknik direktörü Terry Venables [Reuters]

Kaynak: AA