Amerikan tipi mutfağı gösteren bu resimdeki mantık hatasını yalnızca 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buluyor

Zeka bulmacası Zeka testi Yaşam Haberleri
Amerikan tipi mutfağı gösteren bu resimdeki mantık hatasını yalnızca 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buluyor

Mantık soruları farklı açılardan bakmayı ve alışılanın dışında fikir üretme becerini geliştirir. Yüksek IQ'lu olanların 8 saniyede çözebileceği bu testte mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Bir zeka bulmacası ile daha sizlerleyiz. Görsel zekanızı ve dikkat yeteneğinizi ölçen bu testte bir perdesiz bir ev manzarası görüyoruz. Resme dikkatli bakarsanız burada bir mantık hatası olduğunu fark edeceksiniz. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki mantık hatasını 8 saniyede buluyor. 

Haber: Yunus Emre Kılıç / Haber Global

YAŞAM HABERLERİ

Amerikan tipi mutfağı gösteren bu resimdeki mantık hatasını yalnızca 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buluyor - Resim : 1

Mantık bilmecelerinden biri olan bu görselde hatayı fark etmeyi başardıysanız tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu ve fazlasıyla dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor. 

Eğer 8 saniye içerisinde sonuca ulaşamadıysanız üzülmenize hiç gerek yok. Zeka bulmacasının doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

 IQ turnusolü bir test olan bu görseldeki mantık hatasını bulmak için kalıpların dışında düşünmeniz gerekiyor. Fark edilmeyeni fark edecek kadar dikkatli olanlar 8 saniye kadar kısa bir süre içerisinde doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

Bir beyin jimnastiği olan bu zeka testinde sonuca 8 saniyede ulaşamayanlar için yanıt aşağıda...

Bir evin odasını gösteren bu görseldeki mantık hatasını bulmak için fotoğraf detaylıca bakmanız gerekiyor. Resimdeki mantık hatası ise aşağıda görebileceğiniz gibi gündüz olmasan rağmen dışarıda hilal şeklinde ay olması.

Amerikan tipi mutfağı gösteren bu resimdeki mantık hatasını yalnızca 130'dan yüksek IQ'su olanlar 8 saniyede buluyor - Resim : 5

Kaynak: Haber Global