İşte yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Yemek masasını düzenleyen aile resminde mantık hatasını 13 saniyede bulan dahi sayılıyor

Zeka testi Zeka bulmacası Yaşam Haberleri
İşte yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Yemek masasını düzenleyen aile resminde mantık hatasını 13 saniyede bulan dahi sayılıyor

Mantık soruları farklı açılardan bakmayı ve alışılanın dışında fikir üretme becerini geliştirir. Yüksek IQ'lu olanların 13 saniyede çözebileceği bu testte mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Bir zeka bulmacası ile daha sizlerleyiz. Görsel zekanızı ve dikkat yeteneğinizi ölçen bu testte  yemek masasını düzenleyen bir aile görüyoruz. Resme dikkatli bakarsanız burada bir mantık hatası olduğunu fark edeceksiniz. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki mantık hatasını 13 saniyede buluyor. 

Haber: Yunus Emre Kılıç / Haber Global

YAŞAM HABERLERİ

İşte yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Yemek masasını düzenleyen aile resminde mantık hatasını 13 saniyede bulan dahi sayılıyor - Resim : 1

Mantık bilmecelerinden biri olan bu görselde hatayı fark etmeyi başardıysanız tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu ve fazlasıyla dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor. 

Eğer 13 saniye içerisinde sonuca ulaşamadıysanız üzülmenize hiç gerek yok. Zeka bulmacasının doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

 IQ turnusolü bir test olan bu görseldeki mantık hatasını bulmak için kalıpların dışında düşünmeniz gerekiyor. Fark edilmeyeni fark edecek kadar dikkatli olanlar 13 saniye kadar kısa bir süre içerisinde doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

Bir beyin jimnastiği olan bu zeka testinde sonuca 13 saniyede ulaşamayanlar için yanıt aşağıda...

 Bir yemek masasını gösteren bu görseldeki mantık hatasını bulmak için fotoğraf detaylıca bakmanız gerekiyor. Resimdeki mantık hatası ise aşağıda görebileceğiniz gibi yukarıdaki çekmece kapağının kulpsuz olması. 

İşte yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Yemek masasını düzenleyen aile resminde mantık hatasını 13 saniyede bulan dahi sayılıyor - Resim : 5

Kaynak: Haber Global