Webhelp, Teknofix'i satın aldı

Avrupa'da hizmet veren çağrı merkezi Webhelp, Türkiye'de sahi hizmetleri veren Teknofix'i satın aldığını duyurdu.

24.02.2021 09:27

2020 yılı sonunda tamamlanan bu stratejik satın alma ile Webhelp, Teknofix hisselerinin yüzde 100’üne sahip olurken, hizmet portföyüne saha hizmetlerini de eklemiş oldu. “Yerinde hizmet” için atılan bu adımla, iş ortaklarına uçtan uca müşteri yönetimi çözümlerinin sağlanması amaçlanıyor. Geliştirilecek yeni çözümler ile sahada satış, teslimat, kurulum, teknik destek, yüz yüze müşteri hizmetleri gibi farklı çalışma modellerini hizmet portföyüne katacak.

2011 yılından bugüne Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren Teknofix, son 5 yıldır büyüyen grafiğiyle dikkat çekiyordu. Üst üste dördüncü kez Deloitte Fast 50 listesinde yer alan firma, 1.200 çalışanı ile ayda 150 binden fazla haneye yerinde kurulum ve teknik destek hizmeti sağlıyor.

Webhelp Türkiye CEO’su Metin Tarakçı, “Teknofix, bugüne kadar toplam 3.7 milyon hane ziyareti gerçekleştirdi. Webhelp Türkiye olarak ülkemizdeki yatırımlarımızı ve istikrarlı büyümemizi sürdürerek, 2021 yılında 1 Milyar TL ciro hedefimize de emin adımlar ile ulaşacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Yatırım kararlarını alırken, hizmet portföyünü genişleterek müşteri memnuniyetini artıracak ve iş ortaklarına katma değer sağlayacak uygulamaları göz önünde bulundurduklarını dile getiren Tarakçı, ‘”Bu birleşmeyle ‘’uçtan uca müşteri deneyimi’’ konusunda fark yaratacak projeler üzerinde çalışmaya devam ederek; geleceğin iş yapış modeli olacağına inandığımız “insan – teknoloji” hibriti üzerinde yapılanmamızı sürdüreceğiz.’’ dedi.

Teknofix Genel Müdürü Ulaş Civil ise, bu birleşme ile ilgili, “Teknofix olarak, dünyanın birçok ülkesinde 75 binin üzerinde çalışanı olan Webhelp ile büyüme enerjimizi ülke sınırlarının dışına taşıyacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Stratejik bir birleşme ile dahil olduğumuz Webhelp grubunun önemli bir parçası olarak, yolumuza çok daha güçlü devam edeceğimize inanıyorum. Çok yakında saha hizmetleri alanında geliştirmeye devam ettiğimiz yeni hizmetlerimizi açıklamaya başlayacağız. Webhelp çatısı altında kurumsal iş ortaklarımızın uçtan uca müşteri hizmetleri ihtiyaçlarına yenilikçi ve teknoloji ile güçlendirilmiş çözümler sunacağız.’’ dedi.

Sıradaki Haber Yükleniyor