x

Haber Global

Twitter'dan yeni özellik: Kullanıcılar paylaşımlarına kimlerin yanıt verebileceğini belirleyecek

Twitter kullanıcılarının fazlasıyla hoşuna gidecek yeni bir özellik devreye giriyor. Kullanıcılar artık attıkları tweetlere kimlerin yanıt verebileceğini kendileri belirleyebilecek.

04.03.2020 - 11:02

A -

A +

Twitter'da hesabı açık olan kullanıcılar attıkları tweetlere herkesten yanıt alıyorlar. Kullanıcıların kimi bundan şikayetçi değilse de, bazıları herkesin bu tweetlere yanıt vermesinden pek de hoşnut değil. Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alan Twitter yönetimi ise kullanıcıların fazlasıyla işine yarayacak yeni bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Şirket, yanıt sistemini değiştirmeye karar verirken, kullanıcılara kimlerin kendi tweetlerine yanıt verebileceğine karar verme yetkisi tanıyor.

Open (Açık), Community (Topluluk) ve By Invitation (Davet ile) olmak üzere üç farklı seçeneğin ilk etapta kullanıcılara sunulması bekleniyor. Peki bu seçenekler ne anlama geliyor? Örneğin Open yani Açık şeklinde ayarı bırakırsanız, bugün olduğu gibi herkes attığınız tweetlere yanıt verebilecek. Yani varsayılan olarak ayarınız bu konumda olacak. Ancak Cummunity yani Topluluk seçeneği aktif olduğunda kitle daralıyor ve takip ettiğiniz veya bahsettiğiniz bir kullanıcı ancak sizin tweetinize cevap verebiliyor.

By Invitation yani Davet İle seçeneği ise sadece atıfta bulunduğunuz (yani mentionladığınız) kişi ya da kişilerin tweetlerinize cevap verebilmesine imkan verecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik sayesinde Twitter'da gizli hesapların sayısının düşmesi de olasılık dahilinde; zira kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı tweetlerine ilgisiz insanların yanıt vermemesi için hesabını gizli tutmayı tercih ediyor.


Son Güncelleme : 04.03.2020 - 11:04
Sıradaki Haber Yükleniyor