UEFA Başkanı Ceferin'den dikkat çeken 'Türkiye' açıklaması: EURO 2032 için en güçlü aday

Euro UEFA Türkiye İtalya
UEFA Başkanı Ceferin'den dikkat çeken 'Türkiye' açıklaması: EURO 2032 için en güçlü aday

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası için Türkiye'nin güçlü bir aday olduğunu ifade etti.

EURO 2032 için son dakika gelişmesi... Aleksander Ceferin, La Gazetta della Sport'a açıklamalarda bulundu. İşte UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in dikkat çeken açıklamaları...

Ceferin, yoğun maç takvimi ile ilgili gelen eleştirileri yanlış bulduğunu ifade ederek, "Çok fazla maç oynandığının farkındayım. Ama gerçek şu ki kimse bir şeylerden vazgeçmek istemiyor. Kulüplerin maaş ve bonus ödemeleri için daha fazla maça ihtiyacı var. Konu çok basit. Daha az maç oynanırsa maaşlar düşer. UEFA'ya ya da FIFA'ya saldırmak her zaman kolaydır." sözlerini kullanmasının ardından EURO 2032 için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

UEFA Başkanı Ceferin euro2032 türkiye

AVRUPA SÜPER LİGİ FİKRİ ÖLDÜ

Avrupa Süper Ligi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Ceferin, "Avrupa Birliği Mahkemesi'nin kararı ne olursa olsun çok az şey değişecek. Alınan karar sembolik olacak. Avrupa Birliği, Avrupa futbolunun başarısının nedeni olan modeli savunuyor. Avrupa Süper Ligi fikri öldü. Sadece 3 kişi bu projeyi sürdürmeye çalışıyor. Herkesi mahkemeye veriyorlar ve artık bittiğini kabul etmiyorlar." dedi.

AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI İÇİN TÜRKİYE GÜÇLÜ ADAY

Açıklamalarına devam eden Caferin; "2032 Avrupa Futbol Şampiyonası için İtalya'nın şansını nasıl buluyorsunuz?" sorusuna ise Ceferin şu yanıtı verdi, "İtalya'nın Şampiyonlar Ligi finali için stadyumu olmaması inanılmaz. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina ile bu konuyu konuştuk. Daha fazla stadyuma ihtiyaç var. 2032'deki Avrupa Futbol Şampiyonası için Türkiye güçlü bir aday." sözlerini kullandı.

UEFA'dan geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği için resmi başvuruda bulunan ülkelerin arasında bulundupu bilgisi paylaşılmıştı.

Kaynak: Haber Global

UEFA Başkanı Ceferin türkiye EURO 2032 son dakika haber spor haberleri Avrupa Futbol Şampiyonası UEFA