"Türkiye" haberleri

Türkiye'nin güneyinden paramotor ile uçtuktan sonra, rüzgara kapılarak Lübnan'a düştüğü iddia edilen Mahmut Ertunç, olayın gerçek yüzünü ve yaşadıklarını a..
Türk gemisinin Doğu Akdeniz'de hukuk dışı şekilde aranmasına karşı atılacak adımlar için düğmeye basıldı. Dışişleri ve Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı.
Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, "Biz, ne sağdayız ne de solda. Sağdaki ve soldaki yurttaşlarımıza saygı duyuyoruz ama biz milletimizin yan..
Türkiye denizlerinde son 10 yıldır çok nadir yakalanabilen kofana, bu yıl ağlara en çok takılan balıklardan olarak balıkçıların yüzünü güldürdü. 
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 13 Müslüman ülkenin vatandaşlarına yeni vize verme işlemini durdurdu.
Türkiye'de son 24 saatte 7 bin 381 kişiye hastalık tanısı konuldu, 161 kişi hayatını kaybetti. 24 Kasım tablosunda Türkiye can kaybı sayısında 11'inci sıra..
Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırkateyni, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhte..
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile ilişkilerde gidilecek yöne 10-11 Aralık'ta yapılacak AB Liderler Zirve..
Hafta sonu itibarıyla Türkiye genelinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında, sokağa çıkma yasağının da yer aldığı kısıtlamalar uygulanacak. Kısıtlama öncesi..
Ege'de, aralarında çocukların da olduğu onlarca mülteciyi taşıyan botları batırabilecek manevraları gemilerle yapmaktan çekinmeyen Yunan askerleri, botları..
Türkiye'de son 24 saatte 142 bin 496 Kovid-19 testi yapıldı, 3 bin 223 kişiye hastalık tanısı konuldu, 92 kişi hayatını kaybetti.
Hollanda'da bir okulun müfredatında Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk milletvekili Tunahan Kuzu'nun tepkisi üzerine düzeltildi. 
Kanuni Sondaj Gemisi Yenikapı açıklarından hareket edip Kadıköy açıklarında demirledi. 
Türkiye'de son 24 saatte 148 bin 482 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 841 kişiye hastalık tanısı konuldu, 88 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de yürütülen Çin aşısının faz 3 çalışması, sağlık çalışanları üzerinde devam ediyor. Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen, Diyarbakır'da aşı yaptıran iki..
Türkiye'de son 24 saatte 145 bin 989 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 693 kişiye hastalık tanısı konuldu, 86 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de son 24 saatte 146 bin 198 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 529 kişiye hastalık tanısı konuldu, 87 kişi hayatını kaybetti.
İşgalci Ermenistan Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a teslim oldu. Türkiye'den Azerbaycan'ın zaferini kutlayan mesajlar peş peşe geldi: "Kötü günler bitti, gün..
Türkiye'de son 24 saatte 145 bin 411 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 576 kişiye hastalık tanısı konuldu, 85 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'nin  üçüncü sondaj gemisi Kanuni, Yenikapı açıklarında demir attı. İstanbul Boğazı'nı geçebilmesi için kulelerinin sökülmesi gereken Kanuni Sondaj..
Türkiye'de otomatik vites otomobil satışları bu yılın ocak-ekim dönemiyle geçen yılın aynı dönemi kıyaslandığında yüzde 76,3 arttı.
Türkiye'de son 24 saatte 145 bin 241 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 436 kişiye hastalık tanısı konuldu, 83 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de son 24 saatte 146 bin 28 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 311 kişiye hastalık tanısı konuldu, 81 kişi hayatını kaybetti.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da ve Türkiye genelinde virüse yakalananların sayısında artış olduğu uyarısında bulundu.
Türkiye'de son 24 saatte 144 bin 416 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 391 kişiye hastalık tanısı konuldu, 77 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de son 24 saatte 146 bin 247 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 343 kişiye hastalık tanısı konuldu, 79 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de son 24 saatte 139 bin 103 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 302 kişiye hastalık tanısı konuldu, 76 kişi hayatını kaybetti.
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien "Depremin ardından dualarımız Türkiye ve Yunanistan halkıyla. Her iki ülkenin farklılıklarını bir kenara bırakarak, i..
Türkiye'de son 24 saatte 134 bin 416 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 319 kişiye hastalık tanısı konuldu, 72 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." kuralını devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyet'in ilanının üzerinden 97..
Ares Tersanesi ve Meteksan Savunma, Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracını (SİDA) geliştirdi. Aracın 2021'in ilk çeyreğinde göreve hazır olması hed..
Fransa'nın Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Riester, "Avrupa, Türkiye ile güç dengesini sağlamlaştırmasına olanak verecek kararlar almak zorunda kalaca..
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile Atina'da bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye hakkında kritik açıklamalarda bulundu
"Türkiye'nin S-400'leri NATO topraklarında test etmesi hepimiz için son derece sıkıntılı bir durum" diyen ABD'nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison, Tü..
Semadirek, Limni ve Bozbaba adalarının Lozan anlaşmasıyla belirlenen gayri askeri statüsünün ihlal edildiği belirtilerek iki ayrı Navtex duyurusu yayımland..
Türkiye'de bazı bölgelerde internet erişim sorunu gözlemlendi. Çok sayıda kullanıcı sosyal medya üzerinden internette bağlantı sorunu yaşadığını bildirirke..
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), BAE adına Türkiye'deki Arap muhalifler hakkında bilgi toplayan bir ajanı yakaladı.
Hem Türkiye'de hem Avrupa'da geçtiğimiz eylül ayı bugüne kadar yaşanan "En sıcak eylül dönemi" olarak meteoroloji tarihine geçti. Prof. Dr. Orhan Şen, "Bun..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
Görünmez olduğu" ve "Doğu Akdeniz'deki tüm faaliyetleri tespit edilmeden izlediği" öne sürülen Yunan denizaltılarının Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlar..
Merkezi İtalya'da bulunan Slowfood Biyoçeşitlilik Vakfı tarafından, dünya genelindeki yerel türleri korumak amaçlı oluşturulan ve 5 bin 323 ürünün bulunduğ..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile görüştü.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien ile telefonda görüştü.
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Almanya'nın AB ortakları Güney Kıbrıs'ın ve Yunanistan'ın yanında olduğunu ifade ederek Türkiye'den Doğu Akdeniz'de pr..
Dışişleri Bakanlığı, yarın Ankara'da Japonya ile Teknik İşbirliği Anlaşması'nın imzalanacağını bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı, "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyısı bulunan ülkemizin ana karasına 15 kilometre mesafede faaliyet göstermesine itiraz edilmesi kabul edile..
Türkiye, Meis adasının güneyi için Navtex duyurusu yayınladı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı.
Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve Türkiye Kupası müsabakalarında locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınacağını açıkladı. Uygulama 17 Ekim'..
Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın ifade ettiği, "şahsına yönelik adaylıktan çekilmes..
Türkiye, yeni bir Navtex ile 1923 Lozan Antlaşması çerçevesinde Midilli Adası'nın gayri askeri statüsünün ihlal edildiğini ifade etti. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye-Yunanistan teması ve Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
Türkiye son 50 yıllık dönem göz önüne alındığında "en sıcak eylül ayı"nı yaşadı. Eylül ayında ortalama sıcaklık 23,9 derece olarak ölçüldü.
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl uluslararası ticarette daralma yaşanmasına rağmen Türk..
Türkiye, Ege ve Karadeniz için 3 yeni Navtex duyurusu yayınladı. Ege için yapılan duyuruda atış eğitimi yapılacağı bildirildi.
Türkiye'de ikinci el online araç pazarında eylül ayının verileri belli oldu. Son bir ayda fiyatlarda yüzde 12.7'lik artış gözlendi. İşte ikinci el online p..
Türkiye'de son 24 saatte 116 bin 608 Kovid-19 testi yapıldı, 1581 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 56 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybett..
Türkiye otomobil pazarında bu yılın ilk 9 aylık bölümünde SUV pazarı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 120,7 büyürken, SUV'un satışlardan aldığı pay da..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "2020 yılı Türkiye Raporu bu sene de AB'nin önyargılı, yapıcılıktan uzak ve çifte standartlı yaklaşımını yansı..
Ukrayna devlet silah ticaret şirketi Ukrspetseskport Genel Müdürü Nozdriya, Bayraktar TB2 SİHA'nın Ukrayna'da ortak üretimiyle ilgilendiklerini belirterek,..
Türkiye'de son 24 saatte 115 bin 632 Kovid-19 testi yapıldı, 1603 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 57 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybett..
Türkiye ile Yunanistan arasında yarın yapılması planlanan toplantı ileri bir tarihe ertelendi.
Yunanistan, Türkiye'nin sorumluluk sahasında iki Navtex duyurusu yayınladı. Türkiye de buna karşılık Navtex duyurularını yineledi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la görüştü.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, pazartesi Türkiye'yi ziyaret edecek.
AB Konseyi Başkanı Michel, Türkiye ile ilişkiler hakkında, "Bugün çift yönlü bir strateji oluşturulmasına imkan tanıyan bir yaklaşım üzerinde mutabık kaldı..
The Washington Post'ta yayınlanan ve "Tüm dünyada kahvenin aslında bir Osmanlı tarihi olduğu" anlatılan yazı, 1 Ekim Dünya Kahve Günü'nde yeniden gündeme g..
Birleşmiş Milletler, Türkiye ile Libya arasında yapılan deniz sınırı anlaşmasını tescil etti.
Türkiye'de son 24 saatte 113 bin 546 Kovid-19 testi yapıldı, 1407 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 67 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybett..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Ermenistan-Azerbaycan sorununa yönelik telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Ulusal bir televizyon kanalında katıldığı programda 4 aylık bebeğinin babası komşusu çıkınca sevinmesiyle bir anda gündem olan Esra K., memleketi Aydın Naz..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile ilişkilerin çok boyutlu olduğunu belirterek, "Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden dengelemek zorundayız çünkü b..
Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Türkiye'de otomotiv sektörü için bakanlıklar üstü bir bakışla tüm paydaşların avanta..
Türkiye'de, İskoçya'nın batı kıyısındaki tarihi Glencoe Bölgesi'nden 1 metrekarelik arazi alarak 'lady' ve 'lord' unvanına sahip olan 52 bin 500 kişi bulun..
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, 1-2 Ekim'de yapılacak AB Zirvesi için üye ülke liderlerine gönderdiği mektupta, Türkiye ile yapıcı bir diyalog için alan..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'deki çocukların uzaktan eğitimlerine yönelik 9 milyon lira destekte bulunacaklarını bildirdi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien ile Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları, Doğu Akdeniz'de..
Türkiye'de son 24 saatte 114 bin 940 Kovid-19 testi yapıldı, 1427 kişiye hastalık tanısı konuldu.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası yaptığı açıklamada Ermenistan-Azerbaycan arasındaki çatışmaya değinerek "Karabağ toprağı Azerbaycan'ındır! Ermenis..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye ile Yunanistan arasındaki diyalogu desteklediğini açıkladı.
Azerbaycan-Ermenistan hattındaki sıcak çatışmayı devam ediyor. Haber Global muhabiri Murat Karataş ve kameraman Ünsal Çakin sıcak noktadaki son durumu akta..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Azerbaycan Sağlık Bakanı Oktay Şiraliyev'le telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkiye'yi, ocak-ağustos döneminde 7 milyon 255 bin 107 yabancı turist ziyaret etti. Turistlerin geldiği ülkeler arasında 789 bin 602 kişiyle Almanya ilk s..
Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, "Ermenistan sivillere saldırıyor, karşılık vermek hakkımız" ifadelerini kullandı. İbrahim, "Kimler karşımızda..
Türkiye'de son 24 saatte 101 bin 119 Kovid-19 testi yapıldı, 1467 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 68 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybett..
Rodos ve Meis Adası arasında 29 Eylül'de atış eğitimi yapılacak.
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç, WSJ'nin yazısına verdiği yanıtta, Doğu Akdeniz'deki gerilimi basite indirgediklerini belirterek "Türkiye doğal ha..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Samsun'da açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 51, yoğun bakım doluluk oranı yüzde..
Araştırmaya göre, Avrupa'nın en güzel kasabası İrlanda'dan Kilkenny kasabası olurken, 2'nci Arnavutluk'tan Berat, 3'üncü İtalya'dan Civita Di Bagnoregio ol..
Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 102 Kovid-19 testi yapıldı, 1767 kişiye hastalık tanısı konuldu.
Türkiye'de son 24 saatte 114 bin 311 Kovid-19 testi yapıldı, 1692 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybett..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile üçlü formatta bir video konfe..
Türkiye ve Yunanistan askeri heyetlerinin 5. teknik toplantısı NATO Karargahı'nda yapıldı.
MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisinin kaptanı Cankat Uzşen, daha önce birçok gemide görev aldığını belirterek, "Hiçbir şekilde en ufak bir endişemiz olm..
Libya Savunma Bakanı Salahaddin en-Nemruş, Türkiye'yle birlikte orduyu yeniden inşa ve geliştirmeye yönelik programları uygulamaya başladıklarını duyurdu.
Fransa merkezli haber sitesi Aleteia'da yer alan 'Türkiye geri döndü' başlıklı yazıda, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde geçirdiği dikkat ç..
Türkiye'nin çatısı olarak bilinen Ağrı Dağı, her mevsim yerli ve yabancı dağcıların ilgisini çekiyor. Ağrı ile Iğdır il sınırlarında yer alan Ağrı Dağı'na..