"euro" haberleri

Dolardaki artış daha çok konuşulsa da Türkiye'nin ithalatında yüzde 31'lik payı olan Euro, sade vatandaşı doğrudan olmasa da dolaylı olarak etkileyecek. Ha..
Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,48, altının gram satış fiyatı yüzde 1,68, dolar/TL yüzde 1,67, euro/TL yüzde..
Merkez Bankası dün politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan artırarak yüzde 19 seviyesine yükseltti. Bilgi Üniversitesi Öğ..
Dün açıklanan döviz mevduat rakamlarına göre vatandaşlar iki hafta üstüste dolar sattı. Bu verinin açıklanmasının ardından dolar kuru ağustos ayından beri..
Fed açıklaması sonrası dolar/TL sınırlı bir düşüşle 7.80 seviyesinin altına geriledi. Euro ise 9,53 lira seviyelerinden işlem görüyor.
Almanya 19 yıl önce Euro para birimine geçmesine rağmen halk hala Mark'ı unutamadı. Bundesbank, Alman halkının elinde hala 12.4 milyar Mark bulunduğunu açı..
İstanbul serbest piyasada dolar 7,8260 liradan, euro 9,5240 liradan güne başladı. n24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 467 lira oldu.
Merkez Bankası'nın faizi 4.75 puan artırmasının ardından döviz kurlarında düşüş yaşandı. Kararın ardından Dolar 7.51 seviyelerine kadar gerilerken, Euro da..
Olağanüstü geçen haftasonunun ardından dolar ve euro'nun haftaya nasıl başlayacağı merak ediliyordu. Dolar yeni haftaya 8,40 liradan, euro ise 10,0360 lira..
Dolar 7,9320 liradan, Euro ise 9,3360 liradan güne başladı.
Merkez Bankası'nın (TCMB) attığı yeni sıkılaştırma adımlarıyla pazartesi günü hafif geriledikten sonra dün günü yeniden yükselişe geçen dövizler, yeni güne..
Merkez Bankası'nın (TCMB) attığı yeni sıkılaştırma adımlarıyla dün hafif gerileyen dövizler, yeni güne de bu düzeylerde başladı. Dolar 7.90 lira sınırında..
Cuma günü yeni tarihi yüksek düzeylerden 5-10 kuruş gerileyen dövizler, Dolar'ın küresel piyasalarda güçlenmesiyle yeni haftaya hafif artışlarla başladı.
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin ait kaybolan 160 milyon euro değerindeki servetinin izi, Fransa'da yaşayan bir Türk çiftte bulundu. Yıpranmış e..
Perşembe günü 7.94 lira ile tarihi yüksek düzeye çıkan Dolar, haftanın son işlem gününe de bu düzeyde başladı. Merkez Bankası'nın swap adımının ardından is..
Dün açıklanan eylül ayı enflasyonunun beklentilerin altında gerçekleşmesi döviz kurlarında 3-5 kuruş seviyelerinde düşüşe neden oldu. Dolar ve Euro bugün d..
Dolar ve Euro, yeni haftaya, geçen haftanın kapanış düzeyine yakın başladı. Dolar 7.75 lira civarında seyrederken Euro ise 9.10'larda işlem görüyor. 
Dolar 7,7710 Türk Lirası, Euro ise 9,11 Türk Lirası'ndan güne başladı.
Doların küresel piyasalarda güçlenmesi ve jeopolitik gelişmelerle yükselen dövizler yeni güne de yüksek düzeylerde başladı. Dolar 7.81–7.82 lira aralığında..
Merkez Bankası'nın faizleri değiştirmeyeceğine ilişkin beklentilerin ağırlık kazanması ve ABD para biriminin küresel piyasalarda güçlenmesiyle, dolar 7.70..
Salı günü 7.67 liraya kadar yükselen dolar, yeni güne de bu düzeylerde başladı. Euro da güne 8.96 lira seviyelerinden başladı. 
Dolar, iç piyasada geçen hafta yükseldiği yeni tarihi yüksek düzeylerde hareket ediyor. 
İstanbul serbest piyasada dolar 7,4900 liradan, avro 8,8700 liradan güne başladı.
Dolar/TL, 5,4861 ile son dört ayın en düşüğünü görmesinin ardından 5,50'nin hemen altında işlem görüyor
BDDK, 100 bin doların üzerinde döviz alımına bir gün bekleme kuralı getirdi. Kurala göre döviz almak isteyenler TL karşılığını bir gün önce yatıracak, dövi..