TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ''Kuntz gidecek mi?'' sorusunu yanıtladı

A Milli Takım Türkiye Spor haberleri TFF
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ''Kuntz gidecek mi?'' sorusunu yanıtladı

A Millilerin Galler'i 2-0 mağlup ettiği maçın ardından açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Stefan Kuntz'un milli takımdaki geleceğiyle ilgili yöneltilen soruyu da yanıtsız bırakmadı. 

A Millilerin 2-0 kazandığı maçın ardından Büyükekşi'nin açıklamaları şu şekilde:

Samsun'a lider geldik, lider dönüyoruz. Önümüzdeki maç Ermanistan'la. Adana'da yapacağız o maçı da. Bu 9 puan, EURO 2024 için çok önemli. Yolu yarıladık. İnşallah aynı şekilde devam ederiz. Büyük avantaj yakalamış durumdayız. Bu güzel havayı devam ettiririz. Takımımızın seyirciyle bütünleşmesi çok güzel. Milli Takım taraftarı oluşturmamız gerektiğini söylmeiştik. Bugün maç boyunca takımımızı destelediler. Biraz şanssız başladık, iki golümüz iptal edildi, penaltı kaçırdık ama iki güzel gol attık.

"ARDA'NIN GENÇLERİMİZE ROL MODEL OLMASI LAZIM"

Arda jeneriklik bir gol attı. Arda gibi yetenekleri akademiler yoluyla bulup çıkarmamız lazım. 85 milyonluk ülkemizde onlarca Arda vardır. Onları bulmamız lazım. Arda'nın gençlerimize rol model olması lazım. Bugün hangi stada çıkarsa çıksın tezahürat yapılıyor. Tüm takımlarımızın akademi konusunda duyarlı olmasını istiyorum. Bunu başarmamız lazım. Milli Takımımız Avrupa'nın en genç takımıydı, Arda ile daha da gençleşti. Bu oyuncuların sayısını çoğaltmalıyız. Bu jenerasyon uzun yıllar başarıdan başarıya koşacak inşallah. Amacımız EURO 2024'e katılmak değil, orada başarılı olmak. Hocamız iki maçta 6 puan aldı, onu da tebrik ediyoruz.

KUNTZ GİDECEK Mİ?

İstanbul'dan Riga'ya giderken hocamızla ilgili soruya, 'Bu iki maçtan sonra karar vereceğiz' demiştim. Letonya'da öldük öldük dirildik ama bugün güzel bir galibiyet oldu. Önümüzde genel kurulumuz var. Genel kurulu geçelim, bayramı geçelim ondan sonra yeni yönetimimizle oturup karar vereceğiz. Şu anda gündemimizde bu konu yok.

 

Kaynak: Diğer

türkiye spor haberleri TFF A Milli Takım