Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'dan Fenerbahçe maçı sonrası hakem açıklaması

Süper Lig Kayserispor Fenerbahçe
Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'dan Fenerbahçe maçı sonrası hakem açıklaması
FOTOĞRAF: DepoPhotos

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, sürekli hakemler hakkında konuşmanın doğru olmadığını belirtti ve Türkiye'de yabancı hakemlerin görev yapmasına karşı çıktığını söyledi.

Süper Lig'in 17. haftasında kendi evlerinde karşılaştıkları Fenerbahçe'ye 4-3'lük skorla kaybeden Kayserispor'da başkan Ali Çamlı karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Ali Çamlı, sürekli hakemler hakkında konuşmanın doğru olmadığını belirtti ve maç sonunda yaşanan tartışma hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Ben buradan maçtan ziyade, bugün bütün futbol kamuoyuna ve Türkiye'ye çağrıda bulunmak istiyorum. Sahada mücadele eden futbolcular, teknik heyet, başkanlar sakin olalım. Bunun ötesinde bir şey konuşmak istemiyorum. Futbol sahalarını kaos ortamlarına çevirmek istiyorsak bu işi bırakalım. Hakem hata da yapabilir. Nihayetinde hiçbiri bizim düşmanımız değil.

"BUNLARI BİZ HATALARIYLA KABUL EDECEĞİZ"

Bunlar bizim Türk çocukları. Bunları biz hatalarıyla da kabul edeceğiz. Biz bu ligi kendi çocuklarımızla oynayacağız. Yenilsek de yensen de hiç önemi yok. Biz sahada dostluk ve kardeşlik istiyoruz. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Oynadı ve kazandı. Ama bugün sahadaki mücadeleden oyuncularımı kutluyorum.

Bu yolda kaybetmek de var. Ama biz yola devam edeceksen dostluk ortamında devam etmesini istiyoruz. Sürekli hakemler üzerinden futbolun konuşulmasını istemiyoruz. Bizler de kendimize çeki düzen vermek zorundayız. Sahadaki futbolcu kardeşlerimiz de hakeme yardımcı olmak zorunda.

"YABANCI HAKEM YAKIŞIR MI?"

Yurt dışından hakem getirelim de yabancı hakemlere maç mı yönettirelim! Yakışır mı bu! Hakemler de kendi performanslarına bakacaklar. Hakemleri hata yaptı diye, kötü insan mı ilan edelim. Asla etmeyeceğiz. Bugün ortaya konan futbolu, hakemleri ve iki takımı tebrik ediyorum. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Biz bundan sonra asla hakem konuşmayacağız. 5 tane penaltımız verilmese dahi konuşmayacağız.

"İKİ FUTBOLCU TARTIŞSIN, NE ÖNEMİ VAR?"

Bir serbest bırakalım, hiç kimse kimsenin düşmanı değil. Kulüp başkanı olarak çağrıda bulunuyorum, gelin bu hakemleri rahat bırakalım. Biz sahada savaşa çıkmıyoruz. Nihayetinde bir spor karşılaşması. Buraya gelen on binler buraya mutlu olmak için geliyor.

Çocukların kendi aralarında ufak tefek tartışmaları olmuyor mu? Bunların önemi yok. Biz başka şeyler konuşuyoruz. İki futbolcu arasında tartışsın, ne önemi var? Her ikisini de ben gittim sakinleştirdim. Konu kapandı. Önemli olan dünyanın izlediği bir müsabakada kendi onurumuzu ve kimliğimize uygun görüntüler sergilememiz gerekiyor."

Kaynak: Haber Global TV