Katalan basını Arda Güler'in Real Madrid'e gitmesini kaldıramadı: 'Başarı mı, şaka mı?'

Arda Güler Real Madrid FC Barcelona
Katalan basını Arda Güler'in Real Madrid'e gitmesini kaldıramadı: 'Başarı mı, şaka mı?'
FOTOĞRAF: AA

Katalan basınında yer alan haberlerde Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in Arda Güler'in Barcelona'ya gitmesini engellemek için transfer ettiğini iddia ederken, milli oyuncuya uygulanan tedavi yöntemi hakkındaki kararları da eleştirdi.

Barcelona'yı reddedip Real Madrid'e transfer olan milli futbolcumuz Arda Güler için sürekli olumsuz haberler yapan Katalan basını durmak bilmiyor.

Yeniden sakatlanan ve ocak ayına kadar forma giymesi beklenmeyen Arda Güler, Katalan basınının gündeminde.

Ara de Castellana adlı Barcelona merkezli Katalan haber sitesi Real Madrid'in Arda Güler'i FC Barcelona'nın elinden alarak transfer ettiğini hatırlatırken oyuncunun geldiği günden beri bir dakika bile forma giyemediğini yazdı.

Arda'nın üçüncü kez sakatlandığının altını çizen gazete Real Madrid'in sağlık hizmetleri başkanını görevden almasına dikkat çekerek yaşananları 'Saçmalık' olarak yorumladı.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in Arda'yı sırf Barcelona'ya gitmemesi için transfer ettiğini öne süren Ara de Castellana, Mihic'in uyguladığı konservatif tedaviden üç hafta sonra vazgeçilip oyuncunun ameliyat edilmesinin bir skandal olduğunu öne sürdü. İyileştikten sonra antrenmana döndüğü hafta yeniden sakatlandığını hatırlatan gazete Arda'nın üçüncü kez bu kez sol bacağındaki kuadriseps kasından muzdarip olduğunu yazdı.

Haberde Arda transferi için 'başarı mı yoksa şaka mı' ifadesini kullanılırken Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in hata yaptığı ama gazetelerin bunu asla yazamayacağı öne sürüldü.

ARDA'DAN SAKATLIK SORUSUNA CEVAP

Madrid Baraja Havalimanı'nda basın mensupları tarafından görüntülenen Arda Güler, kendisine yöneltilen 'Sakatlığın ne durumda, iyi misin?' sorusuna 'İyiyim, iyiyim' şeklinde yanıt verdi.

Arda Güler'in sahalara en kısa sürede dönmek için yoğun şekilde bir çalışma gerçekleştirdiği ifade edilirken eflatun-beyazlıların milli yıldızı 2024 yılından önce oynatarak risk almak istemediği ve tamamen iyileşene kadar bekleme kararı aldığı bildirildi.

Kaynak: Haber Global