Burak Yılmaz'dan çarpıcı Mesut Özil açıklaması

Milli futbolcu Burak Yılmaz Mesut Özil transferine ilişkin, "Mesut Özil'e başarılar dilerim ama ben açıkçası benimle A Milli Takım'da forma giymiş oyuncularla ilgili yorum yapmak isterim" açıklamasında bulundu.

22.01.2021 20:26 | Son Güncelleme : 22.01.2021 20:34

Kariyerini Fransa Ligue 1 takımlarıdan Lille'de sürdüren Burak Yılmaz, Fanatik ile yaptığı Instagram canlı yayınında kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli futbolcu Burak Yılmaz, kariyeriyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Fransa Ligue 1 ve Süper Lig kıyaslaması yapan Yılmaz, "Elbette burası daha atletik bir lig. İki ligin birbirine göre farklı özellikleri var. Burası biraz daha zor. İki lig arasında fark var ama Türkiye Ligi'ni çok da yabana atmamak gerekiyor" dedi.

Burak Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları:

Çok güzel hatıralar bırakan gollerim var. Schalke'ye deplasmanda attığım gol, Schalke'ye içeride attığım gol, Sivas'a attığım frikik golü... Tek bir seçim yapacaksam Galatasaray'da forma giyerken Schalke'ye deplasmanda attığım gol.

Beşiktaş'tan gönderildiğim an var. 21 yaşındaydım altyazıdan öğrenmiştim. Galatasaray'dan Çin'e gittiğim an var. O zaman da değişik duygular hissetmiştim. Galatasaray'dan Çin'e gitmem kendi tercihim olarak yorumlandı. Hiç kimseyi suçlamıyorum. Ama hayatımın şokunu Beşiktaş'tan Manisa'ya gönderildiğim gün yaşamıştım.

Bu sezon başında Beşiktaş'tan ayrılmam aslında iki taraf için de gerekliydi. Ben her zaman kontratlarımın karşılığını fazlasıyla vermiş biriyim ama aldığım ücretler gündeme geldiğinden itibaren bu gerekliydi. Bakıyorum ki iki tarafa da iyi gelmiş bu ayrılık. Beşiktaş'ı zevkle izliyorum. Uzaktan da olsa destekliyorum. Şampiyonluğun da en büyük adayılar.

Buraya kadar geldiğinizde hedef, kendi kendine sizi içine çekiyor. Yukarıdayız ve buradan düşmek istemiyoruz. Ama şampiyon olacağız diye kendimizi bir baskı altına almıyoruz. Biz, maç maç bakacağız. Eskiden burada, buranın ikincisi şampiyon tabiri varmış. PSG çok üst düzey görülüyor ki bence de öyle ama biz artık hedefin içindeyiz

"MESUT ÖZİL'E BAŞARILAR DİLERİM"

Mesut Özil'e başarılar dilerim ama benimle birlikte A Milli Takım forması altında savaşmış, mücadele etmiş arkadaşlarımla ilgili sorun varsa onları cevaplamak isterim

Sıradaki Haber Yükleniyor