Podolski, Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferini değerlendirdi

Bir dönem Galatasaray forması giyen Antalyaspor'un Alman golcüsü Lukas Podolski, milli takım ve Arsenal'de birlikte top koşturduğu Mesut Özil'in 'ye transfer olmasını 'kariyerinde geriye doğru bir adım' olarak gördüğünü açıkladı.

22.01.2021 17:48 | Son Güncelleme : 22.01.2021 18:04

Lukas Podolski, Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili Bild Sport'a değerlendirmelerde bulundu.

Arsenal'den Fenerbahçe'ye gelen eski dostuyla rakip olmaktan memnuniyet duyacağını dile getiren Polonya asıllı Alman futbolcu, "Mesut'un gelecekte bizim ligde, Türkiye'de oynayacağına seviniyorum. Bu, ligi zenginleştirecek bir gelişme" dedi. 

Özil'in 'Fenerbahçe'nin maskotu konumuna indirgenmesi gibi bir tehlike olduğunu düşünmediğini' söyleyen Podolski, kulüp başkanlarının taraftar memnuniyeti ve PR için büyük oyuncu transferlerini tanıtmalarının sık rastlanan bir durum olduğunu dile getirdi.

SÜPER LİG İLE PREMIER LİG ARASINDAKİ FARKLAR

'Mesut'un kalitesi ve imajıyla Fenerbahçe'yi ileri taşıyacağını' belirten Podolski, 2014'te birlikte Dünya Kupası'nı kaldırdığı orta saha yıldızının nelere alışması gerektiği ve Süper Lig ile Premier Lig arasında ne kadar büyük fark olduğu konusunda şöyle konuştu:

'HAKEM OYUNU KESİYOR, TOP OYUNDA KALMIYOR'

"Mesut da hemen fark edecektir, burada, Süper Lig'de maçlar biraz kaotik geçiyor. Sahaya duygular hükmediyor ve bu yüzden sıklıkla tansiyon yükseliyor. Çok fazla faul oluyor ve bunu tartışmalar takip ediyor. Hakemler oyunu sık sık kestiğinden oyunun akışı sağlanamıyor. 90 dakikanın 60 dakikasından daha azında top oyunda kalıyor. Süper Lig, İngiltere'dekinden daha zor değil. Mesut bunlara alışık."

"ARSENAL GİBİ ÜST DÜZEY BİR KULÜPTEN FENERBAHÇE'YE TRANSFER OLMAK GERİYE DOĞRU BİR ADIMDIR"

Bununla birlikte bu transferi Özil için geriye doğru adım olarak gördüğünü belirten Antalyaspor'un yıldızı, şunları söyledi:

"Kendimizi kandırmayalım... Tabii ki, Londra'nın Arsenal'i gibi üst düzey bir kulüpten Türkiye'deki Fenerbahçe'ye transfer olmak geriye doğru bir adımdır. Ne yazık ki Türkiye Ligi son senelerde uluslararası alanda biraz zemin kaybetti. Geçen sezon Türk takımları, UEFA'da 10 yıldır elde ettiği puandan daha az puan aldı. Avusturya ve Ukrayna gibi ülkeler bizi geçti."

Sputnik

Sıradaki Haber Yükleniyor