"Fransa" haberleri

Fransa'da tartışmaların odağındaki "Küresel Güvenlik" yasa tasarısının protesto edilen 24. maddesi hükümet tarafından geri çekildi.
Fransa'da güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı ve polis şiddeti protesto edildi. Ülkede güvenlik yasa tasarı..
Fransa'da siyahi bir müzik prodüktörünün maske takmadığı için dakikalarca polisler tarafından darp edildiği ortaya çıktı. Görüntülerin sosyal medyada hızla..
Fransız Senatosu'nun Azerbaycan'ın işgal edilmiş topraklarında kurulan sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin tanınması yönünde hükümete çağrı yapan kararı k..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız Senatosu'nun Karabağ kararına tepki gösterdi. Akar, Türk gemisine hukuksuz aramayla ilgili de önemli açıklamalard..
Fransa'da Lyon İdari Mahkemesi, kentte geçen yıl düzenlenen sarı yeleklilerin gösterisinde bir eylemcinin, polisin kullandığı plastik mermi nedeniyle yaral..
Fransız senatosu, Azerbaycan'ın işgal edilmiş topraklarında kurulan sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin tanınması yönünde hükümete çağrı yapan kararı kabu..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, ülke genelinde 15 Aralık'tan itibaren sokağa çıkma kı..
Fransa'da Ermeni gönülleri derneğini ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Dağlık Karabağ'a müdahale etmek için sizi engelleyen nedir?" sorusuna "Birl..
Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic, Fransa'nın başkenti Paris'in ortasında önceki gece çadırlarından yaka paça çıkarılarak dışarı atılan..
Fransa'nın başkenti Paris'te polis ve jandarma, kamplarını dağıttığı yüzlerce sığınmacıyı sokak sokak kovalayarak, barınmalarına müsaade etmedi.
Fransa'da son 24 saatte 4 bin 452 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edilirken, 500 kişi de yaşamını yitirdi. Ülkede toplam vaka sayısı 2 milyon 144..
Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Lille'de forma giyen Yusuf Yazıcı, lig maçında Lorient'a karşı attığı 2 golün ardından Fransız basınında..
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, yargıca rüşvet vermeye çalışmak iddiasıyla bugün hakim karşına çıkacak.
Fransa'da, ilk defa vizonlarda yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rastlandığı bildirildi.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron G20'ye gönderdiği konuşmasında, yıl sonuna kadar kullanıma hazır olacak kovid-19 aşısının bir kısmının fakir ülkelere..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye ile Rusya'nın özellikle bazı Kuzey Afrika ülkelerinde Fransa karşıtlığını körüklediğini iddia etti.
Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, koronavirüs tedbirleri kapsamında ülkede sokağa çıkma yasağı nedeniyle bulaş oranının düştüğünü, fakat vaka sayısının y..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmaları durduran anlaşmada rol almadıkları düşüncesiyle ABD..
 Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının en çok etkilediği ülkelerden Fransa'da ikinci bir kentte daha kuş gribi vakasının görülmesinin paniğe..
Fransa Halk Sağlığı Direktörü Jerome Salomon, sokağa çıkma yasağının 18. gününde vaka sayısında düşüşe geçildiğini belirterek, "Toplu emeğimiz meyvesini ve..
Fransa'da Sarı Yelekliler, 17 Kasım 2018'de karbon vergisinin kaldırılmasını ve daha fazla sosyal adalet talep etmek amacıyla gerçekleştirdikleri protestol..
Fransa'da koronavirüs bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 45 bin 522 artışla 2 milyon 36 bin 755'e çıktı.
Fransa'da korona virüs salgınında son 24 saatte 32 bin 95 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 1 milyon 954 bin 599'a ulaştı.
Eski Senegal Kültür Bakanı Amadou Tidiane Wone, Fransa'nın verdiği Legion d'Honneur nişanını iade ettiğini belirtti. Wone, Macron'a hitaben "Müslümanlara h..
Kanada'nın Montreal bölgesinde, bilgisayar oyunu firması Ubisoft'un genel merkezine büyük bir polis operasyonu ile sonuçlanan ihbarın sahte olduğu ortaya ç..
Fransa'da aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Hareketinin lideri Jean-Luc Melenchon, "Bu ülkede laiklik kılıfı altında Müslümanlara yönelik nefret var...
Fransa'da Barış için Yahudi Birliği Derneğinin Üyesi Gumpel, 4 çocuğun Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerle ilgili öğretmenlerine verdikleri cevapl..
Fransa'da Paris Savcılığı, koronavirüs (Covid-19) salgınının ilk dalgası sırasında krizi iyi yönetememekle ve ihmalkarlıkla suçlanan hükümet üyelerine karş..
Fransa Kültür Bakanı Roselyne Bachelot, sömürgeciliğin suç ve barbarlık olduğunu ve bunda yer aldıklarını kabul etmeleri gerektiğini belirtti.
Fransa'da aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa Hareketinin (LFI) lideri Jean-Luc Melenchon, 2022'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olduğunu duyur..
Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Hz. peygambere yönelik hareket içerikli karikatürlerin Arap ve İslam dünyasında uyandırdığı infialin ardından,..
Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Fransız polisinin çocukları gözaltına almasıyla ilgili olarak, "Bu devlet eliyle yapılan bir eşkiyalıktır" dedi.
Fransa'nın kuzey batısındaki Nantes kentinde, Türklere ait bir dükkan ırkçı saldırıya uğradı.
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, İslam'ın hoşgörü dini olduğunu ancak aşırılıkla mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.
Fransa'da son 24 saatte 60 bin 486 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) görülmesiyle salgının başından bu yana günlük en yüksek vaka sayısı kaydedil..
Fransa'nın başkenti Paris'teki Uluslararası Roissy-Charles-de-Gaulle Havalimanı'nda yolculara para karşılığı sahte Covid-19 negatif test sonucu belgesi sat..
Fransız firkateyni La Fayette'nin Akdeniz'de araştırma yapan Türk gemilerini üç aydır sürekli izlemesine Ankara'dan tepki geldi: Cep telefonundan da görebi..
Fransa'nın Dijon kentinde, geçen hafta Ermenilerin Türklere yönelik şiddetine tepki için düzenlenen yürüyüşün ardından 3 kişinin gözaltına alındığı bildiri..
Japonya'da'nın Kagawa Eyaleti'ndeki bir tavuk çiftliğinde kuş gribi salgını tespit edildi. 330 bin tavuğun itlafına başlandığı bildirildi. Fransa'da da kuş..
Fransa'da, Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer, bir medya organındaki "öğretmen dünyası" konulu Remedium adlı çizgi romanın bir kısmını "İfade özgürlüğü sın..
Fransa'da Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında şu an yaşanan ikinci dalganın son dalga olmayacağı, bu kışın sonunda veya 2021'in ilkbah..
Fransa'nın Compiegne kentinde bir Türk camisine iki yabani domuz başı bırakılarak çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Ülkede son günlerde saldırı yapılan..
Fransa İçişleri Bakanlığı, ülkedeki Ülkü Ocakları'nın kapatılması için harekete geçileceğini duyurdu.
Teknoloji şirketinde Fransız üst düzey yazılımcı olan Rastello, İzmir depremiyle yaptığı tepki çeken "Hak ettiniz" paylaşımının ardından özür mesajı yayınl..
Fransa Başbakanı Jean Castex, ülkede her 30 saniyede bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastaneye yattığını bildirdi.
Fransa'nın Montpellier kentinde uyuşturucu kartelleri arasında çıkan silahlı çatışmada 1 kişi yaralandı.
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ayrımcılıkla mücadele yasası kapsamında, karşı cinsten doktoru ya da öğretmeni reddeden kişilerin, ayrımcılık suçu..
Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 46 bin 290 vaka tespit edildi.
Fransa'nın Nice kentinde üç kişinin ölümüne yol açan bıçaklı saldırısıyla bağlantılı üçüncü kişinin de gözaltına alındığı açıklandı.
Fransız Senatosu'nda kabul edilen eğitim yasasındaki değişiklik ile üniversitelerde görev yapan öğretim görevlilerinin araştırmalarını ve derslerini "cumhu..
Fransa'nın Nice kentinde dün düzenlenen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği bıçaklı saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 3 kişinin ölümüne neden olan Nice kentindeki bıçaklı saldırının ardından yaptığı açıklamada, ülke genelinde terörle m..
Fransa, Avignon kentindeki saldırı girişimini "terör saldırısı" olarak soruşturmayacak. Ülkenin ana akım medyası, olayın gerçekleştiği ilk anlarda saldırga..
ABD Başkanı Donald Trump, Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen bıçaklı saldırı sonrası Fransa'ya destek mesajı verdi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransa'nın Nice kentindeki saldırıyı kınadı. Kalın, "Terörün dini, dili, rengi yoktur" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa'yı boykot çağrısına yönelik soruyu yanıtladı. CHP lideri, "Boykot çağrısı yapıyorsanı..
Suudi Arabistan'daki Fransız konsolosluğunda bir korumanın 'kesici bir aletle' bıçaklandığı bildirildi.
Fransız medyası, Fransa'nın Nice kentindeki bir kilise yakınında bıçaklı saldırı gerçekleştiğini, 3 kişinin hayatını kaybederken, yaralıların olduğunu duyu..
 UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu ikinci haftasında Medipol Başakşehir, sahasında Fransa'nın Paris Saint-Germain ekibine 2-0 yenildi.
Fransa'da Kovid-19 vakalarındaki hızlı artış nedeni ile 30 Ekim itibarıyla ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.
Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi Patriği 3. Theophilos, Fransa'da İslam'a yönelik yapılan hakaretleri kınadı.
Fransa'nın Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Riester, "Avrupa, Türkiye ile güç dengesini sağlamlaştırmasına olanak verecek kararlar almak zorunda kalaca..
İslam ve Müslümanların hedef alındığı, İslamofobik saldırıların artış gösterdiği Fransa'daki Vernon Camisi'ne tehdit mesajı bırakıldı. Mesajda "Savaş başla..
Fransa'dan çıkan bir balıkçı teknesinin, Manş Denizi'nde batması sonucu 2'si çocuk 4 göçmen boğularak hayatını kaybetti.
Fransa'da son 24 saate KOVID-19 kaynaklı 523 kişinin hayatını kaybetmesiyle son 6 ayın en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi.
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Amreyev, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'in karikatürlerinin Fransa'da resmi binalara yansıtı..
Fransa'da eski Cumhurbaşkanı adayı, aşırı sol hareket Boyun Eğmeyen Fransa'nın lideri ve milletvekili Melenchon, Macron'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tartış..
Fransa'nın Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Frank Riester, Türk ürünlerine yönelik boykotun gündemlerinde olmadığını bildirdi.
İsrail, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtlığı nedeniyle Fransız mallarına karşı başlatılan boykot çağrılarına tepki gösterdi.
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Fransa'nın Türk mallarını almama gibi bir tavrı varsa Türkiye de bu hakkını kullanacaktır. Eğer karşı taraf bu boykotu uyguluyors..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu. Erdoğan, Fransa'da yaşananlara tepki göstererek, "Fransa'da Türk markalı mal satı..
Fransa, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı tutum sergilemesi nedeniyle Arap ülkelerinde Fransız ürünlerinin boykot edilmesine yönelik çağrılar..
Fransa Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'yı Bakanlığa çağırdı.
Fransa, Türkiye'deki Büyükelçisi Herve Magro'yu istişarelerde bulunmak üzere ülkeye çağırdığını açıkladı.
Katar'da devlete bağlı faaliyet gösteren Al Meera marketler zinciri, Fransa'da yeniden Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin yayınlanmasına tepki ol..
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, bazı belediyelerin yüzme havuzlarında kadınlara özel seans saatleri düzenlemesini, terörist ideolojiyle bağdaştırdı.
Fransa'da son 24 saatte 42 bin 32 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulmasıyla salgının başından bu yana görülen günlük en yüksek seviye..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının hızla arttığı Fransa'da, 24 Ekim itibarıyla gece sokağa çıkma yasağı uygulanacak bölge sayısı 54'e çıkarıldı.
Fransa'nın Lyon kentinde bir tren istasyonu, bomba şüphesiyle tahliye edildi.
Fransa'nın başkenti Paris'te, başörtülü 2 kadının uğradığı İslamofobik saldırı sonrası açılan soruşturma kapsamında 2 şüpheli gözaltına alındı.
Fransa'nın Bordeaux kentinde bir caminin duvarına yazılar yazılıp camları kırılırken, Beziers kentindeki bir cami ise tehdit edildi. İçişleri Bakanı Gerald..
Fransa'da çalışmalar yapan Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi (CCIF), Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin Müslümanlara yönelik tutumu nedeniyle..
Fransa Başbakanı Jean Castex kafası kesilerek öldürülen öğretmen Samuel Paty olayının ardından "sosyal medya üzerinden kişisel bilgi paylaşarak başkasının..
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ülkedeki marketlerde helal gıda ürünlerine özel reyonların bulunmasından rahatsız olduğunu belirterek "Cemaatçilik..
Fransa'da, eşinden şiddet gören bir kadın Katolik kocasını silahlı, "radikal İslamcı" diye şikayet etti.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede İslami radikalleşme ve terörle mücadeleyi yoğunlaştıracaklarını ifade etti.
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Paris'in banliyölerinden Pantin'deki bir caminin kapatılacağını bildirdi.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron, temas ettiği kişilerden birinin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması sonucu kendisi..
Fransa'da kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi Soumaya Raissi'ye, yakalandığı Adana'da kalacak ev ayarlayan Feyzullah Y. gözaltına alındı. Feyzullah Y.'nin R..
Fransa Ligue 1'in 7'nci haftasında Lille sahasında Lens'i 4-0 mağlup ederek liderlik koltuğuna oturdu.
Fransa'da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Paris dahil 8 büyükşehirde ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün başladı.
Belçika'da koronavirüs (Covid-19) vakalarında artış nedeniyle yeni kısıtlamalar getiriliyor. Belçika Başbakanı Alexander De Croo, 19 Ekim itibariyle 00.00-..
Fransa'nın başkenti Paris'te saldırganın bir kişinin başını kestiği duyuruldu. Saldırganın polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildiği ifade edilir..
 Fransa tarafından kırmızı bültenle aranan terör örgütü DEAŞ üyesi Soumaya Raissi, Adana'da yakalandı.
Fransa'da polis, Sağlık Bakanı Olivier Veran, eski Başbakan Edouard Philippe ve eski Sağlık Bakanı Agnes Buzyn'in evlerine baskın düzenledi.
Fransa'da Kovid-19 önlemleri kapsamında 17 Ekim Cumartesi itibarıyla Paris ve birçok şehirde 21.00-06.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.
ABD Donanmasından "USS Roosevelt" muhrip gemisi ile Fransız Donanmasına bağlı "FS La Fayette" fırkateyninin Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat yaptıkları açıkl..
İtalya'da Doktorlar Sendikası Anaao-Assomed Genel Sekreteri Carlo Palermo, mevcut sayılar ile ülkedeki sağlık sisteminin 5 ay daha direnebileceğini belirte..