Acun Ilıcalı, Süper Lig ekibini satın mı alıyor? Açıklaması kafa karıştırdı

Acun Ilıcalı Hull City Kasımpaşa
Acun Ilıcalı, Süper Lig ekibini satın mı alıyor? Açıklaması kafa karıştırdı

Acun Ilıcalı, İrlanda ekiplerinden Shelbourne'e yaptığı yatırımları sonlandırma kararı aldığını açıklamıştı. Bu kararın ardından Acun Ilıcalı'nın, Türkiye'de bir Süper Lig ekibinin tesislerini gezmesi ve açıklamaları dikkatleri çekti.

İngiltere'de Hull City'nin sahibi olan Acun Ilıcalı, Türkiye Ekonomik Forumu'nda GCC ve Türkiye'de Spor Sektörü ve Ekonomi panelinin "Futbola Doğrudan Yabancı Yatırım" oturumunda açıklamalarda bulunmuştu.

Bu açıklamadan günler sonra Süper Lig ekibi Kasımpaşa'nın tesislerini gezen Acun Ilıcalı sosyal medyada dedikodulu artırdı.

TESİSLERE ÖVGÜ

Acun Ilıcalı yaptığı açıklamada, "Kasımpaşa tesislerini ve sevgili Fatih Saraç'ı ziyaret etme amacım, futbola yatırım yaparken tesisleşme adına örnek almamız gereken bir kompleks olması. Açıkçası hayran olunmaması mümkün olmayan olağan üstü bir tesis, bu büyük vizyonundan dolayı Turgay Ciner'i kutluyorum" dedi.

Bu açıklama sonrası Acun Ilıcalı'nın Süper Lig ekibi Kasımpaşa'yı satın alacak iddiaları dillendirilmeye başlandı. 

"TÜRKİYE'DE BİR YATIRIMA DOĞRUDAN HAYIR DİYEMEM"

Futbol yatırımını bir proje olarak yurt dışında değerlendirdiğini belirten Acun Ilıcalı, "Türkiye'de Fenerbahçe taraftayım ve futbolun oldukça içindeyim. Yaptığım yatırımlar şu an için yurt dışında. Türkiye'de bir yatırıma doğrudan hayır diyemem ama şu an için Türkiye'de bu yatırımı çok parlak göremiyorum. Finansal tarafta pozitif bir durum görünmüyor. Türkiye Futbol Federasyonu bu konuda birçok çalışma yapıyor. Türkiye'de futbol ekonomisini hak ettiği yere getirmemiz lazım. Türkiye'de yetenek keşfi açısından çok önemli avantajlar olduğunu düşünüyorum. Son 5 yılda ciddi sayıda Türk futbolcusu yurt dışına gitti. Türkiye'de futbolcu ihracatının potansiyeli çok yüksek. Türkiye'de futbola yatırım yapacak yabancılar için ciddi fırsat var. Bu alanda doğru adres olarak konumlanıyoruz. Eskiden bu sayı bir ikiyken şu an yurt dışında oynayan 50'ye yakın oyuncumuz var" demişti.

Kaynak: Haber Global