Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı

29 Mayıs 1969 tarihinde Erzurum'un Aziziye ilçesinden olan bir ailenin oğlu olarak Edirne'de doğdu. Ağabeyi Op. Dr. Ömer Cenker Ilıcalı’dır.  

Annesi İlknur Ilıcalı kooperatifler il müdürü, babası Ergün Ilıcalı ise müteahhitti.

Ağabeyinin okula gitmesini kıskandığı için 5 yaşında okula başladı. İlkokul ve ortaokulu Edirne İstiklâl İlkokulu'nda tamamladı.

10 yaşında Kadıköy Anadolu Lisesi'ni kazandı. Okumak için anneannesinin yanına, İstanbul'a gitti. Daha sonra annesinin tayini İzmit'e çıktı ve ailesi İstanbul'a taşındı.

Lise öğrenimini ise Kadıköy Anadolu Lisesi'nde tamamlayıp, üniversite hayatını da İstanbul'da geçirmeyi tercih ederek İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandı. Üniversite hayatı 7 yıl sürdü fakat eğitimini tamamlayamadı. 

 Acun Ilıcalı 19 yaşında iken 1988 senesinde Seda Başbuğ ile evlendi. Bu evlilikten Banu adında bir kız çocuğa sahip oldu.

Ancak 1995 senesinde anne ve babasını Bodruma giderken trafik kazasında kaybetti. Seda Başbuğ’dan 1993 senesinde ayrıldı. 

2003 senesinde Zeynep Yılmaz ile evlendi ve bu evliliğinden de Yasemin ve Leyla adında iki kızı oldu.

2010 yılında ‘Var Mısın Yok Musun’ yarışmasına katılan Şeyma Subaşı ile bir ilişkisi olduğu iddia edildi. 2013 yılında Şeyma Subaşı ile olan ilişkisinden Melisa adında bir kızı oldu. 12.07.2016 tarihinde eşi Zeynep Yılmaz'dan anlaşmalı olarak tek celsede boşanarak 18 Eylül 2017 tarihinde Fransa'nın Marsilya şehrinde 250 kişinin katıldığı bir törenle Şeyma Subaşı ile evlendi.

Acun Ilıcalı ve ‘Var Mısın Yok Musun’ yarışmasına katılan Şeyma Subaşı çifti 26.11.2018 tarihinde anlaşmalı olarak boşandı.

İŞ HAYATI

1995 yılında Bağdat caddesine bir giyim dükkanı açtı. Fakat kısa sürede iflas etti. Liseden Esat adında bir arkadaşıyla kaldığı sıralarda havalimanına giderken Show TV binasını gördü.

1996 yılında çocukluk arkadaşı Göktuğ Sevinçli'nin o dönem Show TV spor servisinde çalıştığını öğrenince onu arayıp "Biz de Esatla beraber gelelim" cevabına karşın Göktuğ Sevinçli'de "Gelin burası çok güzel" deyince İrfan Şahin'i ziyaret etti.

İrfan Şahin, onları o dönem spor müdürü olan İlker Yasin ile tanıştırdı. İlker Yasin, Acun Ilıcalı ve arkadaşının futboldan çok iyi anladığını fark etti. İlker Yasin, Acun Ilıcalı ve arkadaşının Show TV'de çalışmasına onay verdi. Böylelikle Acun Ilıcalı stajyer kadrosunda işe başladı. Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen Beşiktaş muhabirliği yaptı.

Televizyonculuğa Show TV'de Beşiktaş muhabirliği ile başladı. 2002 yılında "Acun Firarda" adlı gezi-eğlence içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaya başladı. Programda Acun Ilıcalı'ya kameraman Feridun, Çaykun Ertan ve Esat Yöntunç yardımcı olurken, Şebnem Schaefer'de programın moda bölümü için ekipte yer aldı. 2006 yılında program sona erdi. 2006 yılında "Acun Medya" adlı şirketi kurdu.

2004-2006 yılları arasında "Fear Factor" adlı korku-gerilim içerikli televizyon programının; 2007-2010 yılları arasında "Var mısın Yok musun" adlı yarışma içerikli televizyon programının; 2006 yılında "Survivor Türkiye" adlı yarışma içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 2007-2008 yılları arasında "Yoksa Rüya mı?" adlı aktüel içerikli televizyon programının; 2008-2014 yılları arasında "Söyle Söyleyebilirsen" adlı ses yarışması içerikli televizyon programının yapımcılığını yaptı.

2009 yılında "Devler Ligi" adlı futbol içerikli televizyon programının; 2009 yılında "Yetenek Sizsiniz Türkiye" adlı yetenek yarışması içerikli televizyon programının; 2010-2011 yılları arasında "Yok Böyle Dans" adlı dans yarışması içerikli televizyon programının; 2011 yılında; "O Ses Türkiye" adlı ses yarışması içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.

Çalışanlarıyla birlikte "Acunn.com" adlı portal internet sitesini kurdu. 2013 yılında Show TV’den ayrılıp, Star TV'ye geçti. 2013 yılında; "3 Adam" adlı televizyon programının yapımcılığını yapmaya başladı, çalışanlarıyla beraber "Sekiz.com" adlı giyim içerikli İnternet sitesini kurdu, "MNG Shop" (yeni adıyla Shop90) adlı televizyon kanalına yüzde 40 ortak oldu ve Doğuş Yayın Grubu ortaklığında "Tv8" adlı televizyon kanalını yüzde 70 hissesini satın aldı. 

2014 yılında; Star TV'den ayrıldı ve "Ninja Warrior Türkiye", "Para Bende", "Hülya Avşar Show", "Arda'nın Mutfağı", "Aileler Yarışıyor", "Ver Fırına", "Kel Alaka", "Akademi", "Ütopya" adlı televizyon programlarının; 2015 yılında "Rising Star Türkiye", "İşte Benim Stilim" adlı televizyon programlarının yapımcılığını yaptı. 2016 yılında "İşte Benim Stilim Ünlüler" adlı yarışma programının yapımcılığını yapmaya başladı. 2008 yılında ilk kez Türkiye'de vergi rekortmenleri arasına girdi.

2011 yılında 2.836.191 gelir vergisi tahakkuk ederek, Türkiye'de gelir vergisi listesinde 62. oldu. Türkiye'de yer alan üniversiteler de ve Anadolu'nun farklı yerlerinde stand-up gösterileri yaptı. 

Devamını okumak için tıklayınız
Survivor 2021'de son dokunulmazlık mücadelesinde İsmail Balaban ve Uğurtan Dora arasındaki gerginlik tavan yaptı. Acun Ilıcalı araya girdi ve iki ismi de u..
TV8'in fenomen yarışması Survivor'da yemek krizi devam ediyor. Survivor 2021'in dün akşam ekrana gelen bölümünde Gönüllüler takımında yarışan Dora oyun ala..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'in, Süper Lig yayın ihalesinde yer alacağı iddia edildi.
Survivor 2021 Ünlüler - Gönüllüler yarışmasında iki takım dünkü bölümde iletişim oyunu için mücadele etti. Fakat oyun sırasında büyük bir sakatlık yaşandı..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın kendisinden 30 yaş küçük sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya, Instagram hesabından paylaştığı tüm fotoğrafları sildi. Altunka..
TV8'in fenomen yarışması Survivor 2021'in 64. bölümü dün akşam ekrana geldi. Heyecan ve mücadelenin hız kesmediği Survivor 2021'de bazı yarışmacıların yasa..
Finale adım adım yaklaşılan Survivor 2021'in bu akşam ekrana gelecek olan 64. bölümüne Acun Ilıcalı'nın eleme konseyindeki açıklamaları damga vuracak.
Duman grubunun solisti Kaan Tangöze'nin, 10 eserinin O Ses Türkiye ve O Ses Türkiye Çocuklar adlı şarkı yarışması programlarında izinsiz kullanıldığı gerek..
Haber Global'de Buket Aydın ile Koltuk programına konuk olan Şeyma Subaşı, ses getiren açıklamalarından sonra soluğu Bali'de aldı. Peş peşe bikinili fotoğr..
TV8'in sevilen yarışma programı Survivor 2021'de birleşme partisi dün akşam ekrana geldi. Dünyaca ünlü şarkıcı Jason Derulo'nun sahne aldığı gecede, Ünlüle..
Fenerbahçeli ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, katıldığı bir televizyon programında Fenerbahçe ve Türk futbolu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ilıcalı..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Survivor 2021 birleşme partisine dahi çağırmadığı eski Survivor yarışmacıları Barış Murat Yağcı ile Nisa Bölükbaşı'nı Insta..
Koronavirüse yakalanıp iyileşenlerin yanı sıra hayatını kaybeden de birçok ünlü isim var. Son olarak ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Meksika'da birlikte iş..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın, bir döneme damga vuran Leyla ile Mecnun'u yeniden ekrana taşıyacağı iddia edildi. Başrolünde Ali Atay , Serkan Keskin,..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın kendisinden 30 yaş küçük sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya'nın annesinin hamile olduğu ortaya çıktı.
TV8'de yayınlanan Survivor'un son bölümünde gergin anlar yaşandı. Eleme adayının belirlendiği bölümde Acun Ilıcalı, gönüllüler takımında kadın yarışmacıla..
Survivor sunucusu Murat Ceylan'ın üzerine yürüyüp hakaret eden Survivor Çağrı Atakan, Acun Ilıcalı'nın "Yarışmayı bırakırsam çok mutlu olurum" sözleri üzer..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın sunuculuğunu üstelendiği Survivor 2021'in 44. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Ünlüler takımında yer alan Çağrı Atakan ka..
Acun Ilıcalı'nın sunduğu TV8'in fenomen yarışma programı Survivor 2021'den gözyaşları içinde diskalifiye edilen iddialı yarışmacı Emin Günenç'in MasterChef..
Sosyal medya paylaşımları ve özel hayatıyla sık sık magazin gündemine gelen Acun Ilıcalı'nın eski eşi Şeyma Subaşı'nın yeni sevgilisi Mohammed Al Saloussi..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın sunuculuğunu üstlendiği Survivor 2021'nin dün akşam ekrana gelen son bölümünde bir isim hayallerine veda etti. Öykü Çeli..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yarışmasında 'Papatya' şarkısının izinsiz kullanılması nedeniyle ünlü besteci Necdet Koyutürk'ün mirasçıları..
Acun Ilıcalı'nın daha önce yaptığı tartışmalardan dolayı sık sık uyardığı Çağrı Atakan'ın, yarışmadan ikaz edilmeden diskalifiye edildiği iddia edilmişti...
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ile YouTuber Reynmen'in arasının açıldığı öne sürüldü. Ilıcalı, Reynmen'i bir dönem Survivor çekimlerine davet ederek ünlü i..
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın torunu Begüm'ün yüzü ilk kez göründü. Minik Begüm'ün dedesi Acun Ilıcalı ile benzerliği dikkatlerden kaçmadı.
Survivor'a yeni bölümde dahil olacak yarışmacı belli oldu. Acun Ilıcalı, Survivor 2021'in son bölümünde yarışmacıların merakla beklediği ismi açıkladı.
TV 8'de yayınlanan Survivor 2021'in 31. bölümünde Acun Ilıcalı'nın Ünlüler takımı yarışmacısı Öykü Çelik'e sorduğu bir soru yarışmacıların zor anlar yaşama..
Acun Ilıcalı'nın en önemli yapımı olan Survivor için Düzce'de plato kurmayı hedeflediği ve bu nedenle de 50 dönümlük çiftlik arazisi satın alındığı iddia e..
Acun Ilıcalı'nın yakın dostu ve iş ortağı Esat Yontunç'un annesi Emel Yontunç hayatını kaybetti.
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Survivor'ın çekimlerinin gerçekleştiği Dominik Cumhuriyeti'yle ilgili dikkat çeken bir itirafta bulundu.
Fortuna Sittard'ın ortağı ve ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, "İngiltere'de bir takım alma ihtimalim var. O zaman farklı şeyler olabilir. Premier Lig'e çıkm..
Fenerbahçe'nin yeni yıldızı Mesut Özil'in, Acun Ilıcalı'nın dijital platformu Exxen için belgesel çekeceği iddia edildi. Ünlü futbolcunun bu belgesel karşı..
Survivor 2021'e art arda yaşanan sakatlıklar yön vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu Cemal Hünal'ın yarışmada diskalifiye olmasının ardın..
Survivor 2021'in 22 Ocak akşamı yayınlanan bölümüne acil durum konseyi damga vurdu. Ünlüler takımından bir isim yaşadığı sakatlık sonucunda yarışmaya veda..
TV 8'de ekrana gelen sevilen yarışma programı 'O Ses Türkiye' rap formatıyla Exxen'e taşınıyor. Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye Rap'in jüri üyelerini sosyal me..
TV8'de yayınlanan Survivor 2021 Ünlüler - Gönüllüler tüm hızıyla devam başladı. 9 Ocak'ta ekrana gelmeye başlayan Survivor 2021'de yaşanan talihsizlikler,..
TV8'de dün akşam yayınlanan Survivor 2021'in son bölümünde dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Kıyasıya mücadele verilen yarışmada, dokunulmazlık oyununu..
Fenomen yarışma programı Survivor 2021, 9 Ocak akşamı ilk bölümüyle ekrana geldi. Ünlüler ve gönüllüler takımından oluşan yarışmada ilk oyun oynandıktan so..
TV 8'in fenomen yarışma programı Survivor 2021, 9 Ocak Cumartesi akşamı başlıyor. Ünlüler ve gönüllüler konseptinde yayınlanacak olan Survivor'daki takımla..
Fenerbahçe'nin, Mesut Özil'le yaptığı görüşmelerin perde arkasındaki detaylar ortaya çıkmaya başladı. Özil'in transfer maliyetinin önemli kısmını karşılaya..
Popçu Murat Dalkılıç, 'O Ses Türkiye Yılbaşı Özel' programına eski aşkı Hande Erçel ile hakkında aşk dedikodusu çıkan Kerem Bürsin'i çıkaran Acun Ilıcalı'y..
1 Ocak'ta yayın hayatına başlayan Acun Ilıcalı'nın yeni dijital platformu Exxen, üyelik iptali sorunu ile gündem oldu. Kısa sürede 500 binden fazla kullanı..
Bir süredir Mısırlı yatırımcı Mohammed Al Saloussi ile birlikte olan Şeyma Subaşı sosyal medyada paylaştığı bir hikayesinde, eski eşi Acun Ilıcalı'ya "Beni..
Klasikleşen O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programında bu sene de birbirinden değerli sanatçılar yer alacak. Murat Boz, Hadise, Beyazıt Öztürk'ün jüri koltuğun..
Acun Ilıcalı'nın yeni dijital platform projesi olan Exxen'in aylık ücreti belli oldu. Ilıcalı, sosyal medya hesabından aylık abonelik ücretini duyurdu.
Şehrazat, şarkılarının programlarda izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Acun Medya ve TV 8 kanalına açtığı davayı kazandı. Mahkeme, davalıların Şehrazat'a 24..
İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre, 2020 yılında en çok haber konusu olan ünlüleri açıkladı. Listenin başındaki isimler dikkat çekti.
Acun Ilıcalı, Kuruçeşme'deki villasını Mustafa Aktaş'a satmıştı. Aktaş paranın yarısını peşin ödemiş, kalanını takas yoluyla karşılamıştı. Bu takasın, Ulus..
Hatice Şendil ve Bergüzar Korel, dün akşam SMA hastası Poyraz Ali'nin ilacının parasını toparlayabilmek için Instagram'dan 6 saat canlı yayın yaptı. Birçok..
Hasan Can Kaya ve ekibinin Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu EXXEN adlı platformla anlaşması sonrasında "Konuşanlar"ın bölümleri YouTube'dan kaldırıldı.
Acun Ilıcalı'nın 1 Ocak 2021'de yayına başlayacak dijital platformu Exxen ile yedi yıllık bir aranın ardından setlere dönmeye hazırlanan Özgü Namal, Hüküms..
'Survivor' yarışmasının eski şampiyonlarından Turabi Çamkıran, koronavirüse yakalandı. Acun Ilıcalı'nın Exxen için yapacağı Survivor Cup için Dominik'e gid..
Acun Ilıcalı, Şelale Kadak'ın YouTube üzerinden yayınlanan 'Doğruluk mu Cesaret mi?' programına konuk oldu. Kendi kanalının stüdyosunda röportaj veren Ilıc..
Acun Ilıcalı'nın eski eşi Şeyma Subaşı'nın sık sık tatil yaptığı Miami'den ev aldığı konuşuluyor.
Tv8'in fenomen yarışma programı Survivor 2021'in ilk yarışmacısı duyuruldu. Survivor 2021'in ilk yarışmacısı Cemal Hünal oldu.
TV8'in sahibi Acun Ilıcalı, MasterChef Türkiye'den diskalifiye edilen yarışmacı Uğur Deniz Yılmaz konusunda kendisini eleştiren Sözcü Gazetesi yazarı Deniz..
'MasterChef Türkiye 2020'nin dikkat çeken isimlerinden Uğur Yılmaz Deniz, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yarışmadan diskalifiye edildi. MasterChef Tür..
Yıllar önce 'O Ses Türkiye'nin jüri kadrosunda yer alan Mustafa Sandal, konuk olduğu bir programda, "O bir müzik yarışması değil, jüri şovu" diyerek Acun I..
Acun Ilıcalı, 4 garsonuyla davalık olan yakın dostu Nusret Gökçe'ye destek verdi.
Söylemezsem Olmaz programına konuk olan Acun Ilıcalı, "Aylık geliriniz ne kadar?" sorusuna "Bunu hesaplamak için 6 saat gerekir" cevabını vererek sunucular..
Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'nın kızları Melisa 6 yaşına girdi. Ilıcalı, kızına doğum gününde bir parti düzenledi. Melisa'nın 6'ncı doğum günü partisinde g..
Acun Ilıcalı, Survivor'ın ardından Exatlon yarışmasının da Türkiye'de çekileceğini duyurdu. Ilıcalı, Gel Konuşalım programında yarışmayı ünlü YouTuber Orku..
Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programında birinci gelerek büyük ödülün sahibi olan sevimli köpek Max hayatını kaybetti. Acun Ilıcalı sosyal medyadan yaptığ..
Acun Ilıcalı ile boşandığı eski eşi Şeyma Subaşı arasındaki Whatsapp mesajlaşması canlı yayında ifşa oldu.
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, kaza geçirdi. Ilıcalı'nın yara almadan kurtulduğu kazada lüks araç kullanılamaz hale geldi.