Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm İzle

TRT 1'de dizisinin 21. bölümü yayınlandı. İşte 15 Şubat 2021 Pazartesi günü yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin 21. bölümünü izleyebileceğiniz link.

15.02.2021 22:19 | Son Güncelleme : 16.02.2021 08:57

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin heyecanla beklenen 21. bölümü TRT 1 ekranlarında yayınlandı.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 20. BÖLÜMDE NE OLMUŞTU?

Tacülmülk, Hasan Sabbah’ın bir tertibiyle edindiği yanlış istihbarat neticesinde Sencer’in Kara Tepe’ye pusulandırdığı askerlerin büyük bir kısmını buradan çekmişti. Bu suretle pusulanan az sayıda Selçuklu askerinin öldürülmesine ve Hasan Sabbah’ın devletin mühim bilgilerini içeren evrakları ele geçirmesine sebep olmuştu. Giriştiği bu eylemle Melikşah’ın gözünden düşecek olan Tacülmülk’ün cezası ne olacaktır?

Öte yandan Sencer, Sabbah’ın Selçuklu’nun gizli evraklarını haçlı kontlarına teslim edeceğini öğrenmişti. Bu teslimatın gerçekleşeceği yeri de öğrenen Sencer, Nizamülmülk ve yiğitleriyle beraber teslimat yerine bir baskın yapmıştı. Sencerler, Sabbah, Markus ve haçlı kontlarından Selçuklu’nun birçok sırrını içeren evrakları almayı başarabilecekler midir? Sencer, Markus’u ve Sabbah’ı yakalayıp intikamını alabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Zübeyde’nin emrini dinlemeyip Kınık Obasına, Melikşah’ın yanına gelen Terken, Melikşah’ın otağında Başulu ile karşılaşmıştı. Kendisine sırtı dönük olan Başulu’nun yüzünü görecek midir?

Öte yandan ölümün pençesinden kurtulup sıhhatine kavuşacak olan Melikşah, derhal Kuvel Kalesi fethi için yeni silahlarla ordusunu teçhizatlandırmak isteyecektir. Bu yönde başlatılan hazırlıklara batıni ve haçlı ittifakı sekte vurmak için nasıl bir harekete girişecektir? Melikşah’ın Kuvel’e fetih için geleceğini bilen İzakyos, bölgede güçlenmek için ne yapacaktır?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 21. BÖLÜM İZLE

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin 21. bölümünü tek parça olarak izleyebileceğiniz link.

FRAGMAN

 

Sıradaki Haber Yükleniyor