Türkiye'nin ilk erkek güzeli Karahan Çantay'ın cenazesiyle ilgili yeni gelişme

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta 7 Mart'ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay'ın cenazesi Türkiye'ye getirildi.

13.03.2021 10:29 | Son Güncelleme : 13.03.2021 10:35

Eski manken ve oyuncu Karahan Çantay, Tayland'ın başkenti Bangkok'ta 7 Mart'ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybetmişti. Çantay'ın cenazesi 05.30 sıralarında İstanbul'a getirildi.

47 yaşında hayatını kaybeden Karahan Çantay'ın cenazesinin İstanbul Havalimanı'ndaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara'ya götürülerek toprağa verilmesi bekleniyor. 

HAYATI FİLM GİBİ...

Karahan Çantay, 1995 yılında, 22 yaşındayken katıldığı Mr.Turkey yarışmasında birinci oldu. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik bölümünde okuyan Çantay, Türkiye'nin ilk erkek güzeli seçilerek bir anda tüm dikkatleri üzerine çekti. 

Diziler, klipler, reklam anlaşmaları derken ülkenin en popüler yakışıklılarından biri haline gelen Karahan Çantay’ın adı ünlü şarkıcı Sibel Can ile yan yana gelemeye başladı.

Bir dizide ve Dedikodu şarkısının klibinde rol arkadaşı olan ikili, sık sık birlikte görüntüledi. Ünlü modelin Sibel Can'la olan ilişkisinin iş ilişkisinden öteye gittiği iddiaları ise magazin gündeminde yer aldı. Çantay’ın o dönemde Sibel Can’ın Hakan Ural’la olan evliliğinin bitmesine neden olduğu da öne sürüldü.

Eski manken, adının karıştığı skandallardan sonra Amerika'ya göç etti, New York'ta taksicilik yaparak yaşamını sürdürmeye başladı.

Çantay, geçtiğimiz günlerde matematik öğretmenliği yaptığı Tayland'da vefat etti.

6 YIL ÖNCE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ...

2015 yılında İstanbul'da görüntülenen Çantay şunları söylemişti: “En popüler olduğum dönemde işimi bırakıp gitmek zorunda kaldım. Zamanı gelince konuşurum belki.”

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor