Gazze'deki hastane saldırısına sessiz kaldığı için tepki çekmişti! İsrail asıllı şarkıcı Linet'ten açıklama

Hamas İsrail Filistin Magazin Haberleri
Gazze'deki hastane saldırısına sessiz kaldığı için tepki çekmişti! İsrail asıllı şarkıcı Linet'ten açıklama

İsrail'in abluka altındaki Gazze'de el-Ehli Baptist Hastanesi'ni bombalamasının ardından sanat dünyasından yapılan saldırıya tepki yağmıştı. İsrail asıllı Türk şarkıcı Linet'in ise bu saldırıya sessiz kalması tepki çekmişti. Ünlü isim, sosyal medyadan gelen mesajların ardından açıklama yaptı.

 İsrail asıllı Türk şarkıcı Linet, önceki gün Instagram hesabından “Hamas katildir” paylaşımını yaptı. Şarkıcının İsrail’in hastane saldırısına sessiz kalması tepki çekince açıklama yaptı.

Instagram hesabından açıklama yapan Linet, “Bu kadar acı yaşanırken kendimi ifade etmek zorunda kalmak bile acının başka bir şekli diye düşünüyorum. Ama bunu yapmak zorundayım" diye söze başladı ve şunları söyledi:

"Ben 500 sene önce daha Osmanlı imparatorluğu zamanında Türkiye’ye gelmiş olan atalarımdan beri bu topraklarda yaşayan Yahudi bir ailenin ferdiyim.”

Gazze'deki hastane saldırısına sessiz kaldığı için tepki çekmişti! İsrail asıllı şarkıcı Linet'ten açıklama - Resim : 1

“30 senedir sanatını bu topraklarda icra eden, ekmeğini bu topraklardan kazanan, bu ülkede vergisini ödeyen bir Türk vatandaşıyım. Bizler bu topraklarda Müslümanı, Hristiyanı, Yahudisi her zaman dostça, kardeşçe yaşadık, komşuluk yaptık. Bundan sonra da bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Günlerdir devam eden bu vahşeti ben de hepiniz gibi iliklerime kadar yaşadım ve yaşıyorum.”

"SAVAŞIN KAZANANI OLMAZ"

“Yapılan bu zulmün, akan bu kanın her iki taraf içinde bir an önce son bulması tek temennimdir. Benim de aile bireylerim, küçük yeğenlerim, dostlarım şu an savaşın ortasında. Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz!”

Gazze'deki hastane saldırısına sessiz kaldığı için tepki çekmişti! İsrail asıllı şarkıcı Linet'ten açıklama - Resim : 2

“Beni de böyle bir konuyla taraf gösterip yargılayıp hedefe koymanın vicdanı olmaz. Yorumlarınızı yaparken sizleri vicdanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum. Dileğim bir an önce akan kanın durması ve bu savaşın son bulmasıdır. Tüm ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum.”

Gazze'deki hastane saldırısına sessiz kaldığı için tepki çekmişti! İsrail asıllı şarkıcı Linet'ten açıklama - Resim : 3

Kaynak: Haber Global TV

İsrail filistin magazin haberleri Hamas