Esra Ezmeci, "Eş değiştirmek için özel gemiler var" dedi, danışanının yaşadıklarını anlattı

Esra Ezmeci Magazin Haberleri
Esra Ezmeci, "Eş değiştirmek için özel gemiler var" dedi, danışanının yaşadıklarını anlattı

Sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen psikolog Esra Ezmeci, katıldığı bir YouTube kanalında şaşırtan açıklamalarda bulundu. Ezmeci, eş değiştirme fantezisi için özel gemilerin olduğunu hatta evli bir danışanının orada tanıştığı bir adama aşık olarak Almanya'ya gittiğini söyledi.

Uzman klinik Psikolog Esra Ezmeci, Haber Bahane programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"ÇİFTLERİN ARASINDA FANTEZİ OLMALI"

"İlişkilerde fantezilerin yeri ne?" sorusu üzerine konuşan Esra Ezmeci, "Farklılık arayışı ve insanın monotonluk kurtulması fıtratında var. Bir yerde bir şey tek düzeyse iyi bile olsa bir yerden sonra farklılık bulmak istiyor. İnternet ve sosyal medya dünyasının bize gösterdiği çok pornografik ya da çok uçak şeyler yaşama algısı var. Çok farklı fanteziler yaşayanlar var. Swinger, grup ve diğerleri. Bunlar kimine göre farklılık kimine göre de fantezi. İnsanlar bunu eşlerini söyleyemiyor. Erkekler ayıplanmamak için bunu dışarıda arıyor. Çiftlerin arasında kesinlikle fantezi olmalı. Dozunda olan fanteziler evliliği besler. İki kişinin arasında olan her şey fantezi olabilir. Buna yatak odasının tavanına ayna yaptırmak ve cinsel içerikli filmler izlemek de dahil" dedi.

Esra Ezmeci, "Eş değiştirmek için özel gemiler var" dedi, danışanının yaşadıklarını anlattı - Resim : 1

"İLİŞKİDE EŞ DEĞİŞTİRMEK FANTEZİ DEĞİL SAPKINLIKTIR"

Fantezi ve sapkınlık arasındaki ayrımın bilinmesi gerektiğini söyleyen Ezmeci, "Hayatını tehlikeye atmadığın ve canını acıtmadığın sürece her şey fantezidir. 3. kişinin devreye girmesi, eş değiştirmek işin içine girerse o sapkınlık boyutudur. Bu durumu normalleştiren bir kesim var. Bizim kültürümüzde bu normal değil. Eşini başka bir insanla ilişkiye girmek izlemek isteyen insanlar da var" ifadelerini kullandı.

Esra Ezmeci, "Eş değiştirmek için özel gemiler var" dedi, danışanının yaşadıklarını anlattı - Resim : 2

"BİR DANIŞANIM ÇİFT DEĞİŞTİRME GEMİSİNDE BİR ADAMA AŞIK OLDU"

Eş değiştirme organizasyonların yapıldığı özel gemilerin bulunduğunda bahseden ünlü isim, sözlerine şöyle devam etti: "Eş değiştirmek için organizasyon yapılan gemiler bile var. Eşinle ismini yazdırarak gidiyorsun ve orada herkes çift şekilde. Gemide her gün partnerler birbirini değiştirerek odalara geçiyor. Sırf bunun için özel şeyler yapılıyor. Benim bir danışanım o gemide birlikte olduğu bir adama aşık oldu ve onunla birlikte Almanya'ya gitti."

"Kadın her zaman daha duygusal tatminler arar erkek ise hazza yöneliktir. Zaten eşini başka bir çiftle değiştirmeyi düşünen çiftlerin arasında zaten bir kopukluk vardır. Kadın aşk aradığı için diğerini onu kucaklaması cazip geliyor. Bir eş seni başkasıyla paylaşıyorsa orada aşktan söz edemezsin. O, arzları uğruna seni bir başkasına veriyor. Bazı kadınlar da eşini kaybetmemek için bunu kabul ediyor. O gemilerde başlayan ilişkiler de sağlıklı değildir."

Kaynak: Haber Global TV