Depremzedelere yardım getiren Alman televizyon yıldızı Silvia Wollny, gözyaşlarına hakim olamadı

Magazin Haberleri Deprem Deprem Yardımı

Almanya'da yayınlanan 'The Wollnys-A Terribly Big Family' isimli belgesel dizisinin yapımcısı ve oyuncusu Silvia Wollny, eşi ve damadıyla birlikte Manavgat'a depremzedeler için yardım getirdi.Manavgat'taki yardım faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Silvia Wollny, gözyaşlarına hakim olamadı.

Alman televizyon kanalı RTL ZWEI'de yayınlanan Türkçe adıyla "Wollnys-Çok Büyük Bir Aile!", Almanya'daki adıyla "The Wollnys-A Terribly Big Family!" adlı belgesel dizisi büyük kitleler tarafından takip edilen Silvia Wollny, aynı zamanda iş ortağı olan eşi Harald Elsenbast ve Türk damadı Servet Özbek ile birlikte Manavgat'ta bulunan Antbirlik depolarına gelerek Almanya'dan getirdikleri çocuk bezi ve mamasından oluşan yardımı yetkililere teslim ettiler.

Depremzedelere yardım getiren Alman televizyon yıldızı Silvia Wollny, gözyaşlarına hakim olamadı - Resim : 1

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Manavgat Türk Kızılay İlçe Başkanı Pınar Kapukaya'dan Manavgat'taki yardım faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Silvia Wollny'nin bir ara gözyaşlarına hakim olamayarak ağladığı gözlendi. Almanya'da depremin ardından topladıkları yardımları tırlarla deprem bölgesine gönderdiklerini belirten Silvia Wollny, tırların gelmemesinin ardından toplanan yardımları getirip kendilerinin elden teslim ettiklerini belirterek "Türk halkının acılarını paylaşmak onlara bir nebze olsun yardımda bulunabilmek için bugün buradayız. Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yardımlarımız bundan sonra da devam edecek" dedi.

 

Kaynak: İHA

Manavgat deprem deprem yardımı