Metin Uca'nın cenaze töreni programı belli oldu

Hayatını kaybetti Kültür Sanat haberleri
Metin Uca'nın cenaze töreni programı belli oldu

Yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında hayatını kaybeden ünlü televizyoncu, tiyatrocu, yazar ve gazeteci Metin Uca'nın cenaze programı belli oldu.

Ünlü televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca, geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği kazanın ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Yoğun bakımda tedavisi süren Uca'nın gece saatlerinde hayatını kaybetti

Metin Uca'nın cenaze töreni programı belli oldu - Resim : 1

Ünlü sunucunun ölüm haberini menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Metin Uca'nın cenaze töreni programı belli oldu - Resim : 2

PAZAR GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK

Vefatı haberiyle herkesi yasa boğan usta televizyoncunun cenaze törenin detayları belli oldu. Kübra Kalem Baykara sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Acı kaybımız,

Metin Uca cumartesi günü saat 11.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek veda töreni ile son yolculuğuna uğurlanacaktır. Cenazemiz ise pazar günü öğle namazını müteakip Ankara Kocatepe Camii’nden alınarak Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedilecektir.”

METİN UCA'NIN VASİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Metin Uca, geçtiğimiz yıl konuk olduğu bir Youtube kanalının yayınında, "Yalnızım zaten, çok uzun süredir yalnızım. Yakılarak ölüp küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini istiyorum. Umarım dostlarım, bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum" demişti.

Metin Uca'nın cenaze töreni programı belli oldu - Resim : 3

METİN UCA KİMDİR?

Sunucu, yazar, seslendirme sanatçısı Metin Uca, 13 Kasım 1961’de doğdu. Babası Hakkarili annesi Bilecikli olan; kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT'ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, atv, Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında Star TV'de yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı. Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, 2004 yılından bu yana bir kitap üzerinde çalışıyordu. 2010-2011 yılları arasında Star TV'de yayınlanan Passaparola adlı programın sunuculuğunu yapmıştır.

Kaynak: Haber Global