Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro

Nicolas Maduro, 14 Nisan 2013'te yapılan seçimleri kazanarak Venezuela Devlet Başkanı oldu.

Eski devlet başkanlarından Hugo Chávez'in altında Ekim 2012 tarihinden itibaren Devlet Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış bir Venezuelalı politikacı olan Nicolas Maduro, Chavez'in ölümünün ardından geçici başkan olarak görev yaptı. 14 Nisan 2013 günü yapılan genel seçimlerin ardından devlet başkanlığına seçildi. 

Maduro ilk evliliğini Adriana Guerra Angulo ile yaptı. Bu evlilikten bir oğlu olan Maduro, eşindikten boşandıktan sonra 2016'da Cilia Flores ile evlendi. 

20 Mayıs 2018'de Devlet Başkanlığı'na yeniden seçilen Maduro'nun kazandığı seçim sonuçları Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından tanınmadı.

Devamını okumak için tıklayınız
"Dünyada en fazla vaka görülen 12. ülke" konumunda bulunan Kolombiya'da Devlet Başkanı Ivan Duque'nin iki ülke arasındaki sınırı yeniden açma teklifine Ven..
ABD, Venezuela Devlet Başkanı Maduro üzerindeki baskıyı artırmak için bölgedeki müttefikleriyle çalışacak.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hakkında yanlış bilgi yaydığı gerekçesiyle Facebook'un hesabını dondurduğu Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro,..
Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "koronavirüs salgını hakkında yanlış bilgi yaydığı" gerekçesiyle sosyal paylaşım platformu Facebook tarafından hesabının e..
Venezuela, AB'nin yaptırımları sonrası AB Venezuela Büyükelçisi Isabel Brilhante'yi "istenmeyen kişi" ilan etti. Ülkeden ayrılması için 72 saat tanıdı.
Venezuela'nın Devlet Başkanı Nicolas Maduro ülke ekonomisini tam anlamıyla dijital hale getirme planı yaptıklarını duyurdu.
İngiltere, Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun liderliğindeki ittifakın zafer ilan ettiği Ulusal Meclis seçim sonuçlarını tanımadığını açıkladı.
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro parlamento seçimlerinde oyunu kullanmasının ardından yaptığı açıklamada, Kuzey İmparatorluğu olarak nitelendirdiği..
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD Venezuela Özel Temsilcisinin eşi Cilia Flores'e boşanma karşılığında Amerikan yönetiminin 'kayıtsız şartsız de..
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, muhalefetin 6 Aralık'ta düzenlenecek parlamento seçimlerini kazanması haline devlet başkanlığı görevini bırakacağı..