"polis" haberleri

ABD'de 1 Ocak 2015'ten bu yana 6 binin üzerinde insan polis kurşunuyla can verdi. Bunların 112'sini 18 yaş altı bireyler oluştururken 15 yaşındaki Stavian..
ABD'de bir polis memuru, trafik kontrolü sırasında bıçakla kendisine doğru koşan saldırgana 3 el ateş etti. Polisin vücut kamerasına yansıyan olayla ilgi d..
Konya'da polis, kısıtlama saatlerinde parkta gezinen 10 kişilik grubu görünce tepki gösterdi. "Yeter artık milletin hakkı var sizin üzerinizde. Gezinemezsi..
İstanbul Başakşehir'de kuralları ihlal eden kurnaz sürücü emniyet şeridini kullandı. O sırada drone ile denetim yapan polis ekiplerine yakalanan sürücüye p..
Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası; İstanbul Ayasofya Meydanı'nda kutlandı. Selamlaşma sırasında asayiş konularında eğitilmi..
Ankara'da 2 kişinin araç içerisinde uyuşturucu kullandığı ihbarı üzerine gelen polis, aracın kapısını çaldı. Uyuşturucu kullanan şüpheliler polisin üzerine..
Dün akşam hayatını kaybeden usta sanatçı Rasim Öztekin'in yıllar önce polis ile arasında geçen anısını anlattığı videoyu Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal med..
ABD'nin Ohio eyaletinde cinayete teşebbüs suçundan aranan şüpheli şahıs ile polis arasında sıcak çatışma çıktı. Adresine gelen polislere ateş açan zanlı, p..
Son yıllarda yaşanan bazı polis adliye olayları bu kadarı da olmaz dedirtti. 'Ne kadar çok cani' aramızda yaşıyor diye düşündürten olayların detayları tüy..
Ankara'da uygulama noktasından kaçan sürücü, kendisini engellemeye çalışan polise çarptı. 'Dur' ihtarına uymayan ehliyetsiz sürücünün yaşanan kovalamaca sı..
Pakistan'da 20 kişilik patenli polis birimi kuruldu. Sıkı bir eğitimden geçen polisler Karaçi kentinin dar ve kalabalık sokaklarında hırsızlık, taciz gibi..
Eskişehir'de trafik kazalarının azaltılması amacıyla bazı noktalara yerleştirilen "maket polis aracı"nın işlevini artırmak amacıyla güneş enerjili 3 boyutl..
Denetimlerde, turist rehberi olduğunu iddia eden bir şahıs, kanıt olarak polise belge göstermeyince cezadan kurtulamadı. Polis, ağlayan ve ceza kesilmemes..
İstanbul'da bir polis merkezinin adli emanetinde bulunan para ve uyuşturucu maddelerin karakol amiri tarafından çalındığı iddia edildi. Gözaltına alınan ve..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün mesleğe giren polisler, bugünün parasıyla sadece polis sandığından 350 bin lira emekli ikramiyesi alacaklar. Amacımı..
Bursa'da Gamze S., maske takması için kendisini uyaran polis ekiplerine iddiaya göre saldırıp, hakaret etti. Bu sırada olay yerine gelen, genç kadının anne..
Polis Akademisi Başkanlığı, 8 bin polis adayı alımı için başvuruların başladığını duyurdu. Ön başvurular, 21 Aralık'a kadar Polis Akademisi'nin internet si..
Emniyet Genel Müdürlüğü, çeşitli firmalara "polisin son davetiyesi" adıyla gönderilen sahte e-postaların kurumun e-posta adres uzantısı taklit edilerek olu..
İngiltere polis kolejinin pazartesi günü yayınladığı kılavuzda yer alana ifadeye göre gizli polisler, kendilerine veya başkalarına yönelik acil bir tehdit..
ABD'nin Teksas eyaletinde geçen yıl atlı iki polis tarafından elleri kelepçeli at arkasında yürütülen siyahi vatandaş, eyalet yönetimine ve emniyet müdürlü..
Tuzla'da maske takmayıp polise direnen, "Bana teşkilatın numarasını verin, eniştemin numarasını gönderin" sözleriyle gündemine oturan kurye Cihan A. için "..
Ordu'nun polis denetiminde 0.27 promil alkolü olduğu tespit edilen ticari araç sürücüsü Mehmet Kabataş'a para cezası uygulandı, ehliyetine 6 ay el konuldu...
Polis şiddeti ve ırkçılığın protesto edildiği ABD'de, bu kez de Louisiana eyaleti polisinin bir siyahiye uyguladığı şiddetin ses kayıtları ortaya çıktı.
ABD Başkanı Trump, Kentucky eyaletinde siyahi Amerikalı Breonna Taylor'ın evine düzenlenen uyuşturucu operasyonu sırasında öldürülmesi olayında üç polisin..
Edirne'de maske denetimi gerçekleştiren polis ekiplerine saldıran ve iki polisin yaralanmasına neden olan maskesiz şahıs ve kardeşi hakkında Edirne Valiliğ..
Edirne'de A.I. ve B.I. kardeşler, maske takmadıkları için haklarında tutanak tutmak isteyen polislere saldırdı. 2 polis memurunu yumrukla yaralayan kardeşl..
Antalya'da seyir halinde olan polis motosikletindeki polis memuru Onur Küçük, önce kolunu trafik yön tabelasına, ardından da başını aydınlatma direğine çar..
Komşuların ihbarı üzerine bir eve baskın yapan polis, bakımsızlıktan ölmek üzere olan bir yaşında bir bebek ve beş yaşında bir çocukla karşılaştı. Çocuklar..