"Pentagon" haberleri

ABD'nin Afganistan'dan çekilme süreci devam ederken Pentagon'dan açıklama geldi. Sözcü John Kirby, ülkeye kuvvet koruma ve destek amaçlı ek asker gönderme..
Günlük basın toplantısında açıklamalarda bulunan ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, mart ayından bu yana hazırlıkları süren Defender Euro..
ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olayları hakkında Türkiye'ye soykırım suçlaması yapmıştı. O skandal açıklamanın ardından Amerikan Savunma Bakanlığı, Türkiye il..
Pentagon'un Covid-19 çipinin amacı ne? Başka Şeyler programına konuk olan Ramazan Kurtoğlu ve Hamza Yardımcıoğlu, çip ile ilgili ortaya atılan teorilerle i..
ABD yönetimi, 11 Eylül'e kadar Afganistan'daki askerlerinin tamamını çekeceğini duyururken Savunma Bakanlığı (Pentagon), sözleşmeli personelin çekilmesi ko..
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'da görevli bilim insanları koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında mikroçip geliştirdi. Bilim insanların geliş..
ABD Müşterek Yapay Zeka Merkezi Direktörü Korgeneral Michael Groen ile ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) ortak basın toplantısı düzenledi. Work, Çin'in y..
CNN'e konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Pentagon yetkilisi, ABD ordusunun, Rusya ile gerilimi artan Ukrayna'ya olan desteğini gösterm..
ABD'de eski bir üst düzey görevliden önemli bir UFO açıklaması geldi. Ratcliffe, Washington yönetiminin kamuoyuna duyurduğundan çok daha fazla UFO görüntüs..
ABD Başkanı Biden düzenlediği basın toplantısında Savunma Bakanı Austin'in adını unutması ilginç görüntülere sahne oldu. 78 yaşındaki lider hem kekeledi, h..
İtalyan şirketi Alenia Aermacchi North America'dan alınan kargo uçaklarına ilişkin hazırlanan raporda ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) daha sonra hurday..
ABD ordusu, Suriye'de Irak saldırılarıyla ilişkili olduğu gerekçesi ile İran destekli gruplara ait bir hedefe saldırı düzenledi. John Kirby, "Başkan Joe Bi..
Pentagon Sözcüsü John Kirby, SDG kontrolü altındaki petrol yataklarının halen ABD tarafından korunup korunmadığına yönelik bir soruya "ABD ordusunun böyle..
ABD, 11 Eylül saldırılarının mimarı Halid Şeyh Muhammed'in de aralarında yer aldığı Küba'daki askeri hapishanesi Guantanamo Kampı'nda tutuklu mahkumlara ko..
ABD'nin Savunma Bakanlığı'na ait 2018 yılında bir Amerikan savaş pilotu tarafından çekilen ve tanımlanamayan bir cisme ait olan fotoğraf basına sızdırıldı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Savunma Bakanı Ofisine bağlı DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Birimi'nin lağvedildiğini ve birimin direktörü Chris Maier'in d..
ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, yeni Savunma Bakanı Vekili Christopher Miller'e başdanışman olarak emekli Albay Douglas Macgregor'u atadığı bildirild..
ABD Savunma Bakanı Mark Esper'in ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınmasının ardından Güvenlik Politikaları Müsteşarı, Savunma İstihbarat Müst..
ABD Başkanı Donald Trump, ABD Savunma Bakanı Mark Esper'i görevden almasının ardından kendisine yakın isimleri Pentagon'un kritik pozisyonlarına getiriyor.
ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ve birkaç kuvvet komutanı, orduda artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının ardından kendilerini kara..
ABD Savunma Bakanlığının hazırladığı "Yıllık İntihar Raporu"na göre, 2019 yılında Amerikan Ordusuna mensup 498 asker intihar etti.
ABD Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ve Ermenistan'a askeri desteği hiçbir şekilde iki ülke arasındaki çatışmalarla ilişkili olmayacak şekilde yapılandırdıkla..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Yunanistan temasları sırasında uzun süredir gündemde olan bir iddia alevlendi. Pentagon ise İncirlik Üssü'nden taşınac..
Türkiye'nin Suriye'de Fırat'ın doğusuna karşı operasyon yapma tartışması sürerken, ABD Savunma Bakanlığı tarafından kongreye dikkat çekici bir rapor sunul..