"NASA" haberleri

ABD'nin 46'ncı Başkanı Joe Biden'ın talebi üzerine Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 3.9 milyar yaşındaki ay taşını Beyaz Saray'a ödünç verdi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve NASA'nın yayınladığı haritalarla Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ciddi kuraklık tehdidiyle ilgili bir uyarı da WWF-Türkiye'..
NASA Ulusal Kuraklık Azaltma Merkezi, Yerçekimi Kurtarma ve İklim Deneyi İzleme (GRACE-FO) uydu ölçümleriyle, Türkiye'nin kuraklık haritalarını yayımladı. 
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)'nın Ames Araştırma Merkezi'nde bir gün içinde 27 maymunu öldürdüğü ortaya çıktı
NASA'nın 2023 yılında gerçekleştireceği ay programına Kanadalı bir astronotun da katılacağı açıklandı.
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), insanlı Ay yolculuğu projesi Artemis için görevlendirilecek 18 kişilik ekibin kimliklerini duyurdu.
Amerika Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Ay'dan toprak örneği alması için biriyle 1 dolar olmak üzere dört şirketle anlaştı
ABD Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA), Soho 25 uydusuyla Güneş'in yüzeyindeki dev güneş lekesini görüntüledi.
Amerikan Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA) 822 metre büyüklüğünde potansiyel tehlike oluşturabilecek bir asteroidin, 29 Kasım'da Dünya'ya yakın geçeceğini aç..
ABD Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA),gerçekleştirdiği toplantıda, Uzay seyahatlerinin başlayacağını, günlük ziyaretin 11 bin 250 ile 22 bin 500 dolar arasın..
NASA ile SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na dört astronotun bulunduğu Falcon 9 roketiyle Crew Dragon kapsülünü fırlattı. Astronotların salı günü Ulusla..
Türk bilim insanı Betül Kaçar, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) evrende yaşam arayışına yön verecek bir ekibi yönetecek.
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) uzay aracı OSIRIS-REx, topladığı gök taşı örneklerini dünyaya göndermek için bir kapsüle yerleştirdi.
NASA, Satürn gezegeninin uydusu Titan'ın atmosferinde "garip bir molekül" keşfettiklerini açıkladı.
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), ilk defa Ay'ın güneş gören yüzeyinde su bulduklarını açıkladı.
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 26 Ekim'de Ay hakkında "heyecan verici" yeni bir keşfi açıklayacağını duyurdu.
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Ay yüzeyine 4G kablosuz sinyal ağı yerleştireceği belirtildi.
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzay boşluğunun barışçıl kullanımı için kurallar belirleyecek ve Ay yüzeyindeki davranışları yönetecek Arte..
Almanya'da Max Planck Astronomi Enstitüsü'nden gökbilimciler, Dünya'dan yaklaşık 63 ışık yılı uzaklıktaki başka bir yıldız sisteminde 'b Pictoris c' adı ve..
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), ekim ayı boyunca Mars'ın dünyaya en yakın konuma geleceği ve bu sayede geceleri dünyadan görüleceğini açıkladı.
NASA astronotlarının, 23 milyon dolar (178 milyon TL) değerindeki tuvaleti gelecekte yapılacak Ay ve Mars görevleri için uygun olup olmadığını test edecek.
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 31 Ekim'de nadir görülen 'mavi dolunay' gerçekleşeceğini açıkladı.
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) 1976'da yanlışlıkla 217 dolara kurumda çalışan bir stajyere sattığı Ay'a ilk ayak basılan anın görüntüle..
NASA'nın ilk kara deliği fotoğraflamasını sağlayan 200 bilim insanı arasında bir Türk profesör de vardı. Einstein, John Nash gibi isimlerin yer aldığı 20 k..
NASA'nın Mars görevi için gönderdiği Curiosity'den gelen son görüntüler sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Görüntülere göre NASA semalarında uçan bir k..
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nın Mars verilerinin çalındığı belirlendi. 10 ay boyunca devam eden sızıntısında, Mars keşif aracı Curiosity'e ilişkin..
NASA'ya bağlı iki teleskop olan Hubble ve Spitzer, Gilese 3470b adlı gezegenin atmosferinin kimyasal yapısının incelenmesi için ilk kez birlikte kullanıldı..