"Milli eğitim bakanlığı" haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı, liselerdeki yüz yüze sınavların ertelendiğini açıkladı. Peki 9, 10, 11. sınıfların 29 Mart'ta yapılması planlanan yüz yüze sınavlar..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuk olduğu canlı yayında yüz yüze eğitim ve sınavlar başta olmak üzere birçok konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu..
Liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavların başlamasının planlandığı tarih belli oldu. Buna göre, sınavlar 8 Mart'tan itibaren gerçekleştirilec..
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim ve sınavlara başlanılması kararlaştırıldı" denildi
İngiltere'de bazı öğretmenlerin maske takmayan çocukları evlerine göndermesi gündem oldu. Kimi veliler maske zorunlu olursa çocuklarını okula göndermeyecek..
Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), 'Küresel Salgın Döneminde Uzaktan Eğitim İzleme ve Değerlendirme Raporu' başlığıyla medyaya yansıyan çalışmanın uzaktan e..
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, Bilim ve Sanat..
Çin'de Milli Eğitim Bakanlığı'nın erkek çocuklarını daha erkeksi hale getirmek için okullarda daha fazla fiziksel aktiviteye dayalı dersler verilmesi talim..
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lise öğrencilerine yönelik 15 bin sorudan oluşan 'Mobil Soru Bankası' hazırladı. Bakan Ziya Selçuk, "Mobil uygulamadaki soru..
Öğretmenlerin nasıl aşılanacağına ilişkin detayları paylaşan Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Milli Eğitim Bakanlığı bir liste gön..
Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmi/özel eğitim kurumlarında öğrenciler için isteğe bağlı nakil ve geçiş işlemleri açıldı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili öncesi açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim mesajı veren Bakan Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren sizleri oku..
Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, her üniversitenin yüz yüze eğitime kendisinin karar vermesi gerekeceğini söyl..
Milli Eğitim Bakanlığı'nca LGS kapsamında 2021 yılı 81 ilde merkezî sınav puanı, sınavsız yerel yerleştirmede okul kontenjanlarını oluşturma ve kayıt bölge..
Milli Eğitim Bakanlığı, hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak tarihinden itibaren yüz yüze başlanması kararı aldı.
Milli Eğitim Bakanlığı: İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek. İlkokullarda sınav yapılmayacak. Yarı y..
Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile ara tatil sonrası yeniden başlayan uzaktan eğitimin ilk hafta programını yayımladı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çalışan annelerin okul öncesi kurumlarına çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye düşünüy..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm okulların yeniden evde online eğitime geçişi ve sınavlarla ilgili açıklama yaptı. 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatilden sonra tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçme temennisinde olduklarını söyledi. 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçil..
Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı "Bilgilendirme Formu ve Taahhütname" formuyla ilgili asılsız dolaşan iddialarla ilgili açıklama ya..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüz yüze eğitimin bugün başlayan ikinci aşamasıyla ilgili olarak, "Her şey sırayla yoluna girecek" paylaşımında bulundu.
Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların 12 Ekim tarihinde açılacağ..
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12 Ekim'den itibaren tüm özel eğitim okullarında yüz yüze eğitime başlanacağını bildirdi.
Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında, haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak.
MEB, koronavirüs salgını nedeniyle seyreltilmiş uygulamalarla yüz yüze ve uzaktan sürdürülecek hibrit eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 5..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili, "Şunu açık ifade edebilirim ki her şey gayet güzel gidiyor" derken, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkan..
Milyonlarca öğrencinin girmek istediği EBA sistemi çöktü. Sisteme giriş yapamayan öğretmenler ve öğrenciler 'çok kalabalık' uyarısıyla karşılaştı. Milli Eğ..
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm çalışanların sağlığı için okul bahçeleri ve binalarına kimsenin alınmayacağını açıkladı.
Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanan 2019-2023 Stratejik Planı'na göre, öğretim programları tüm kademelerde bütünsel, yetenek kümeleri ile ilişkilendirilmi..
Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre öğrencilerin yüzde 91'i ilk üç tercihinden birine yerleşti.
MEB, tüm okul öncesi eğitim kurumlarına, 23-29 Mayıs'ta küresel ölçekte düzenlenecek "Okul Dışarıda Günü" ve "Dünya Oyun Oynama Günü" etkinlikleri kapsamın..