"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk" haberleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinde öğrencilere dağıtılacak olan "Arkadaş" kitabının basımına devam edildiğini açıkladı. Selçuk, "Matbaadaki ark..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile LGS sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimin 7 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. Öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karne..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir canlı yayında gündeme dair önemli değerlendirmelere bulundu. Öğretmen atamalarıyla ilgili olarak konuşan Selç..
Yurt genelinde, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle illerin risk durumuna göre belirlenen seviyelerde yüz yüze eğitime..
Yüz yüze yapılacak sınavlar için koronavirüs tedbirlerine yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını bildiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sınavlarınızd..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin aşılanması konusuyla ilgili planlamaların devam ettiğini belirterek, "Öğretmenlerin kimlik bilgileri Sağlık..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatilinin sona ereceği 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlandıklarını bildirdi.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Türkiye'nin Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) uygulamalarında sabit başarı ölçüsü olarak kabul edilen..
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda, okulların artık mümkün oldu..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili kurum ve kuruluşlar ile Hazine ve Maliye Bakanlığıyla çalışmaların ve görüşmelerin sürdüğünü,..
Bakan Selçuk, "15 Şubat'ta okulları kademeli olarak açmayı düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezî sınava katılacak öğrenciler için ocak ayı örnek soru kitapçığını..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet bilgisayar desteğinin 3'üncü fazıyla birlikte toplam 266 bin 500 cihazın öğrencilere ulaştığını bildirdi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Salgın bitecek. Hepimiz okullarımıza, normal hayatımıza geri döneceğiz. Hepimi..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların maske ve mesafeyle yürüyüş yapmalarına imkan verilmesini isteyerek, "Fiziksel aktiviteyi sağlayamazsak ileride..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim genelgesi göndererek gerekli tüm tedbirlerin alınmasını istedi.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz." dedi.
Yüz yüze yapılacak tek sınavla öğrencilere karne vermek istediklerini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yarıyıl tatilini öne almak senaryolar aras..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması TIMSS 2019'un Türkiye sonuçlarını açıkladı. Bakan Selçuk, "Bu veriler..
Bakanlığın iki yeni uygulaması 'MEB Ajanda' ve 'E-okul' tanıtım programında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Mobil uygulamalarımızı yeni teknoloji..
Milli Eğitim Bakanı Selçuk "Şimdiye kadar belirlenen kriterler ölçüsünde 60 bin civarında tabletin dağıtımı gerçekleştirildi. TMSF ile yaptığımız çalışma ç..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Açık Öğretim Lisesi'nden mezun olmak için istenen en az kredinin 170 olarak belirlendiğini açıkladı. 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Ders süresi kısaldı, müfredat nasıl yetişecek?" sorusunu yanıtladı. Ders saatlerinin yüz yüze eğitimde kısaltıldığını ama..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün başlayan yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, okul binalarına girmeyerek dışarıda bekleyen velile..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüse ilişkin, "Biliyoruz ki vaka sayıları eğitimi doğrudan etkiliyor. Lütfen, evlatlarımız için maske, me..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, köy okullarının, öğrenci sayısına bakılmaksızın velilerin tercihine bağlı olarak açık kalacağını belirtti.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programında sınav sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk ist..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını aç..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dijital eğitim platformu EBA'nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) de kurularak çok yakında erişime açılacağını açı..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA derslerinin ekran görüntülerinin alınması hakkında, "Sizlerden ricam, canlı derslerin ekran görüntülerini, kayıtlarını..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bir fidanın büyüyebilmesi için dibine bir dayanak dalı dikerler, ona tutunup büyür, ağaç olur. Çocukların da bizim de tut..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavların okulda belirli saatlerde yapılacağını açıkladı. Selçuk, 2020 yılında yeni öğretmen ataması yapılmayacağını beli..
Mili Eğitim Bakanı Selçuk, "Velilerimizden, öğretmenlerimizden çocuklarımızla daha çok sohbet etmelerini, onları daha çok dinlemelerini ve onların bu tatl..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Emin olun çocukların okuma yazma öğrenmesi şu veya bu şekilde bizim rahatlıkla halledebileceğimiz bir konu" dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm çalışanların sağlığı için okul bahçeleri ve binalarına kimsenin alınmayacağını açıkladı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, '24 Kasım Öğretmenler Günü' nedeniyle 81 ilden gelen 150 öğretmenle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.