"Mars" haberleri

15 Mayıs'ta Kızıl Gezegen'e yörünge aracıyla inen Çin'in Mars keşif aracı "Zhurong", yüzeyden fotoğraf göndermeye devam ediyor. Yeni fotoğraflar, Çin Ulusa..
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nden (NASA) yapılan açıklamada, Mars uzay aracı Perseverance'ın robotik kolunun, bir zamanlar göl olan eski kraterin t..
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Mars'a gönderdiği Perseverance keşif aracında bulunan "Ingenuity" adlı mini helikopterin uçuşu sırasında çıka..
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) şubat ayında Mars'a ulaşmasına rağmen uçuş yapamayan helikopteri Ingenuity, geçtiğimiz gün yerden 5,2 metre y..
Bilim insanları, Mars'a gerçekleştirilmesi planlanan insanlı seferlerin ardından, Kızıl Gezegen'in yüzeyinden dünyaya getirilecek taş parçaları ve tozların..
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) şubat ayında Mars'a ulaşmasına rağmen uçuş yapamayan helikopteri Ingenuity, Mars'taki ilk uçuş görevini başar..
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) şubat ayında Mars'a ulaşmasına rağmen henüz uçuş yapamayan helikopteri Ingenuity, Mars'taki ilk uçuş görevini..
Çin'in Mars'a gönderdiği keşif aracı Tienvin-1 keşif, Mars'a yaklaşık 11 bin kilometre mesafeden çektiği iki fotoğrafı Dünya'ya gönderdi. Keşif aracının ma..
30 Haziran 2020'de ABD'nin Florida'daki Cape Canaveral Uzay İstasyonu'ndan fırlatıldıktan sonra yaklaşık 7 aylık ve 470 milyon kilometrelik yolculuğun ardı..
30 Haziran 2020'de ABD'nin Florida'daki Cape Canaveral Uzay İstasyonu'ndan fırlatıldıktan sonra yaklaşık 7 aylık ve 470 milyon kilometrelik yolculuğun ardı..
Bütün dünya NASA'nın Perseverance uzay mekiğinin Mars yolculuğunu konuşup takip ediyor. NASA'nın gözü ise Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'..
NASA'nın Mars'a gönderdiği Perseverance keşif aracının gönderdiği 142 fotoğraftan özellikle biri bilim dünyasında ses getirdi.
ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) keşif aracı Perseverance, Mars yüzeyinde indiği Jezero Krateri'nin panoramik görünümünü kaydetti. 142 fotoğrafın bir..
NASA'nın uzay keşif aracı Perseverance, Türkçe anlamıyla "azim" Mars'tan ilk renkli görüntüleri göndermeye başladı. Keşif aracı Mars'ta yaşam izi arayacak...
NASA, Mars'a inen uzay aracı Perseverance'dan yeni fotoğraflar yayımladı.
ABD'den gönderilen Perseverance uzay aracı dün akşam Mars'a iniş yaptı. Bu görev öncesinde, benzer koşulların olabileceği ihtimaliyle dünya üzerinde Salda..
Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) 'Umut Uzay Aracı' (Hope Probe) Emirlik Mars Görevi kapsamında geçen salı günü kızıl gezegene ulaştı ve ilk denemesinde..
ABD'li girişimci ve SpaceX'in sahibi Elon Musk, Mars'a insan göndereceği merak edilen tarihi açıklayarak, "Muhtemelen 6 yıl içinde olacak" dedi.
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), ekim ayı boyunca Mars'ın dünyaya en yakın konuma geleceği ve bu sayede geceleri dünyadan görüleceğini açıkladı.
NASA astronotlarının, 23 milyon dolar (178 milyon TL) değerindeki tuvaleti gelecekte yapılacak Ay ve Mars görevleri için uygun olup olmadığını test edecek.
NASA'nın Mars görevi için gönderdiği Curiosity'den gelen son görüntüler sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Görüntülere göre NASA semalarında uçan bir k..
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nın Mars verilerinin çalındığı belirlendi. 10 ay boyunca devam eden sızıntısında, Mars keşif aracı Curiosity'e ilişkin..